Ajax wil knallend slot van 2016 Een gezellig dagje uit met de trein 31 6 PASPOORT wat te temperen. Hij werd als een soort halve Messi neergezet. We hebben hem geleidelijk naar de ideale positie gebracht, ook weer in die bekerwedstrijd tegen Wil lem II. Over zijn arbeid en be trouwbaarheid ben ik nu tevre den." „Nee, maar een speler van Hera cles teleurstellen is net zo verve lend als een speler van Ajax te leurstellen. Alleen ben je bij Ajax elke dag in het nieuws en ligt al les wat jij beslist onder een ver grootglas. Maar als iemand niet goed genoeg speelt, vind ik het niet moeilijk om hem te passe ren. Ik had wel moeite met het passeren van Jairo Riedewald." 2016 was een hectisch jaar voor Bosz. Hij stond dit kalenderjaar bij drie clubs onder contract: Vit esse, Maccabi Tel Aviv en Ajax. Oud en nieuw vierde hij letterlijk met een glas bubbels ergens in het luchtruim. Vanaf zijn vakan tieadres op Curasao vloog hij di rect door naar Tel Aviv. Toen te rug voor zijn laatste training in Arnhem, daarna definitief naar Israël. Om vervolgens als voormalig speler en technisch directeur van Feyenoord te tekenen bij aartsrivaal Ajax. „Tja, heeft natuurlijk ook met de resultaten te maken.Het was dap per, of beter gezegd gedurfd, van de directie om mij aan te stellen. En nog steeds weet ik hoe het werkt: er is een aantal fans die mij nooit zullen accepteren. Een tweede groep denkt: als hij zorgt dat we mooi spelen en winnen, dan vinden wij het prima. En er is een deel dat misschien over de streep getrokken moet worden. Twee van die drie groepen kan ik dus beïnvloeden. Zo zie ik het." „Ik hoor dat dit seizoen wel va ker. Ik moet eerlijk zeggen dat ik het zelf wel mee vond vallen voor heen. Maar ik snap dat er zo'n beeld van mij is ontstaan. Al vind ik dat het vooral is gecreëerd. Ik bedoel: afgelopen weekend tegen FC Twente werd ik boos omdat Schone in de laatste minuut geen vrije trap kreeg. Eén moment, maar dat komt vol in beeld." „Nee, dat heb ik niet zo van tevo ren bedacht. Ik realiseer me dat ik een uithangbord van een grote club ben, maar er zit geen hele strategie achter. Misschien komt het omdat ik ouder word. En oké, soms denk ik bij oude beelden wel: Peter, was dat nou nodig? Maar bij zo'n gevalletje als met Schone (met scheidsrechter Higler, red.) hou ik me nog steeds niet in, hoor. Schone kreeg na afloop nog geel ook. Pfff, per soonlijkheid hoor, zo'n scheids." „Daar kom ik nog wel aan. Dat be gint al meteen 's nachts, want ik kan na wedstrijden toch niet sla pen. Dan kijk ik de volle 90 minu ten terug. De volgende ochtend nog een keer, notities maken, te rugspelen, weer vooruit. Over 90 minuten doe je zo al gauw drie uur en dan moet het kijken en te rugkoppelen met de rest van de staf en de spelers nog komen." „Dat is zo, ja. Maccabi was een topclub. Daar kwam ik halverwe ge en hoewel we in de competitie niet één duel verloren, hebben we de achterstand niet goed kun nen maken. De bekerfinale verlo ren we. Bij Vitesse zijn we een keer winterkampioen geweest, maar ging het daarna minder. Een jaar later begonnen w slecht, maar verloren we na de winter niets meer. Met Ajax moet die eer ste prijs er nu maar van komen." Verrekte weinig, want dan gaan de Ajacieden met een kater van jewelste de winterstop in. Maar je kunt het ook omdraaien: tegen PSV krijgt Ajaxdé kans om de goe de laatste maanden juist wel in stijl af te sluiten. Hoe dan ook. In Amsterdam staat iedereen op scherp voor wat een knallend slot van het vader landse voetbaljaar 2016 moet wor den. Ook omdat bij Ajax de beker blamage donderdag tegen Cam buur nog vers in het geheugen ligt. Aanvoerder Davy Klaassen, gespaard in Leeuwarden, zag de 2-1 afgang op televisie. Hij be strijdt dat de kraker tegen PSV een nieuwe dimensie heeft gekre gen. „Als we met 5-0 van Cam buur hadden gewonnen, zou een nederlaag tegen PSV ook drama tisch zijn geweest. Dat is het nu ook. Maar ik zie het vooral als een heerlijke wedstrijd. Ik speel ze graag, die toppers. Het past ook bij Ajax om nu te laten zien wat we waard zijn." En ook het finale oordeel over Bosz' eerste seizoenshelft staat dus op het spel. Nog één keer pa reerde hij gisteren de kritiek op zijn keuze voor een tweede elftal in de beker. „Deze jongens deden het eerder prima. Maar het is mij niet gelukt de spelers met de juis te instelling het veld in te sturen. Tegen PSV hebben we genoeg te winnen. Het opgebouwde zelfver trouwen kan niet ineens weg zijn." appelgebak warme drank Geldig t/m 26 februari 2017 Bestel nu op pzc.nl/treinactie zaterdag 17 december 2016 mij aan te stellen' Naam: Peter Sylvester Bosz. Geboren: 21 november 1963, in Apeldoorn. Loopbaan als speler: Vit esse, AGOVV, RKC, SC Tou lon, Feyenoord, JEF United (Japan), Hansa Rostock (Duitsland), NAC Breda, JEF United. Interlands voor Oranje: 8. Loopbaan als trainer: AGOVV, De Graafschap, Her acles, Feyenoord (technisch manager), Heracles, Vitesse, Maccabi Tel Aviv, Ajax (con tract tot 30 juni 2019). ■4 Peter Bosz: „Met Ajax moet die eerste prijs er nu maar van komen." foto pim ras De keiharde maatregelen die u nam tegen spelers die allemaal basisspeler waren onder Frank de Boer, is dat moeilijk ge weest? Voor Bazoer, Tete, Rie- dewald, Dijks, El Ghazi, Gudelj was plots geen plaats meer. „Ik ben een rationeel persoon en neem een beslissing niet zo maar." Maar het is geen Heracles. Bij de competitie nederlaag, thuis tegen Willem II (1-2), zong een deel van de aan hang dat u een kakkerlak was, de bijnaam die de harde kern van Ajax aan Feyenoorders geeft. Daar hoor je niemand meer over. Wat ons opvalt: waar is de opge fokte Peter Bosz gebleven? Te keer gaan tegen een scheids rechter of de vierde man zien we u zelden meer doen. Onder Peter Bosz verloor Ajax dit seizoen 20 duels op een rij niet. Zondag maakte FC Twente een einde aan die reeks (1-0). Donderdag was Cambuur te sterk in de beker (2-1). Maar dat heeft u zich dus niet bewust voorgenomen? Zo van: gedrag langs de lijn, daar gaan ze me als Ajax-coach niet op pakken? Trekt u net als bij Vitesse nog steeds tien uur uit voor het nabe- schouwen van een wedstrijd? Een laatste stelling: bij een top- trainer hoort ook dat hij goed kan finishen, een prijs kan pak ken in een stressvol slot van het seizoen. Dat moet Peter Bosz nog bewijzen. Die reeks van twintig wedstrij den zonder nederlaag was knap. En ja. Peter Bosz kreeg lang zaam het voetbal in zijn ploeg dat bij Ajax hoort. Maar wat is het allemaal waard als morgen óók van PSV wordt verloren? Daniël Dwarswaard Amsterdam doppio Bestellen kan t/m 1 januari 2017. Bij het besteden hoeft u nog geen reisdatum aan te geven. Voor maar 18,- p.p. koopt u een Dagretour met de trein (2e klas). Daarmee reist u op één dag met de trein naar uw favoriete stad in Nederland en terug. Inclusief heerlijk appelgebak met warme drank bij Doppio Espresso. Een dagje uit is zo wel heel aantrekkelijk!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 189