Kies welke vorm van succes bij jou past Het lot van de parttimer LORRAINE 'Veel mensen denken dat je succes hebt als je in een dure auto rijdt' BONJE MET DE BAAS We wensen elkaar regelmatig succes toe. Maar wat is dat eigenlijk? Wil iedereen succes, kan iedereen het krijgen? En ten koste van wat? eel succes, hè", zeg gen we als iemand een uitdaging of iets spannends tegemoet gaat. Of als iemand iets moet doen wat hij eigenlijk niet durft. Denk aan het geven van een presentatie, naar de tandarts gaan of vliegen terwijl je vliegangst hebt. Succes heeft kennelijk te maken met lef. Als iemand ergens lef, moed of kracht voor nodig heeft, wens je hem of haar succes. Meestal associëren we succes in eerste instantie met geld, klanten en omzet. Tenminste, dat zijn de eerste woorden die ik vaak hoor als ik vraag naar de definitie. Als ik doorvraag wordt al gauw continuïteit genoemd. Het is belangrijk te kunnen blijven doen wat je leuk en belangrijk vindt. Voldoening Wat mij betreft is succes met veel plezier doen wat veel plezier geeft. Dat is een com binatie van doen wat ik leuk vind en doen wat ik belangrijk vind. En daar erkenning voor krijgen. Zo haalde ik het afge lopen jaar veel voldoening uit de leuke reacties op deze column. Mensen geven aan dat ze zich erin herkennen, dat de column ze helpt bij het maken van keuzes en dat ze leren hoe belangrijk het is te implementeren. Soms was er ook kritiek. Stel dat succes een keuze is en deels maakbaar. Wat ben je dan als je geen succes hebt? Sommige lezers gaven aan dat ze boos waren op zichzelf, omdat het leven even tegen zat. Ik geloof niet zozeer dat succes een keuze is, maar het is wel een keuze hoe je omgaat met en aankijkt tegen succes en hoe succesvol je je voelt. Gek genoeg denken veel men sen nog steeds dat je succes hebt als je in een dure auto rijdt. Maar stel dat deze auto is geleased of geleend? Stel dat de maandlasten nauwelijks kunnen worden opgebracht en er geen geld overblijft voor bijvoorbeeld spontane etentjes? Is dat succes? Of ben je juist succesvol als je rijdt in een kleine, zuinige auto en de financiële ruimte hebt om de opdrachten te kiezen die bij jou passen? Wat vind jij belangrijk? Kies welke vorm van succes bij jou past. Kijk eens terug op de afgelo pen periode. Ervaar je dit jaar als geslaagd en succesvol? Of wens je hartgrondig dat volgend jaar beter wordt? Onderbewuste Ik raad je aan even stil te staan. Volg je nog steeds je passie? Gebruik je je natuur lijke talent? Doe je wat je hier op aarde moet doen? Is jouw antwoord op deze vragen ja? Sta dan stil bij je succes en vier het samen met de mensen die je het afgelopen jaar hebben gesteund en je hebben geholpen jouw missie uit te dragen. Is jouw antwoord nee? Stel jezelf de vraag wat je hier komt doen en welke richting je op moet gaan. Je zult ver steld staan welke antwoorden je krijgt. Je brein is namelijk verslaafd aan het geven van antwoorden. En je onder bewuste weet veel meer dan je denkt. Maak er gebruik van. Ik wens je veel succes bij het vieren van je succes of bij het definiëren van wat succes voor jou is. Opdat je een succesvol en waardevol jaar tegemoet mag gaan, voor jezelf en voor anderen, o Marieke werkt tien jaar in loondienst als fysiotherapeut. Na haar zwanger schapsverlof komt ze terug bij de praktijk. Lorraine Vesterink helpt bij ondernemersvraagstukken en is spreker en auteur. Ook een vraag voor Lorraine? Mail dan naar lorraine@ deuniekeondernemer.nl. Belinda Hoff-Van Riesen (41) is jurist en mediator. Vanaf nu gaat ze part time werken. De dagen met de kinderopvang zijn hierop afgestemd. Haar leidinggevende vertelt haar dat ze niet terug kan in haar oude behandelkamer, omdat haar vervanger een fulltime aanstelling heeft gekregen wegens groei van de praktijk. Ze zal vanaf nu moeten rouleren. Marieke is verbolgen over deze stand van zaken, haar terugkeer had ze zich anders voorgesteld. Ze meldt zich ziek. Maar binnen een week zitten we om de tafel. Over en weer worden verlangens en gevoelens uitgesproken. En er is aandacht besteed aan 'het accepteren van het onvervulbare', namelijk een vaste behandelkamer binnen deze praktijk. Een week later is Marieke weer aan het werk. Belinda heeft als gecertificeerd MfN-mediator een eigen praktijk met als specialisme arbeidsconflicten. Meer weten? prizma.nl GO 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 168