'Wij zijn goed in beleving en emotie' DE PROJECTMAN DE GASTHEER winters uiterlijk krijgen. Dus vooral veel sneeuw en lichtjes. Het is op zich alle maal niet zo moeilijk, maar het is heel veel. Alles is een project." Sneeuw is belangrijk voor de winterse sfeer, maar op echte sneeuw kan de orga nisatie al jaren niet meer rekenen. „Dat betekent dat we 's morgens voor 09.30 uur, 's avonds na 19.00 uur en zelfs 's nachts allerlei werkzaamheden uitvoe ren en attributen voorzien van kunst sneeuw." Want de reguliere bezoeker, die vóór aan vang van de Winter Efteling het park bezoekt, mag dat niet zien. „De magie van de Efteling moet altijd overeind blij ven. Daar kunnen we niet mee marchan deren." En zo zijn er meer zaken die uit het zicht van de bezoekers moeten blij ven. Zo liggen al maandenlang grote ber gen hout voor de vreugdevuren te drogen en wordt voor de de 3D-projectie op de gevels van Villa Volta en De Vliegende Hollander enkele weken voor aanvang de verlichting geplaatst. Daarnaast liggen de borstelmatten voor de 450 meter lange langlaufbaan al klaar en zijn de cadeau stapels weken geleden voorzien van een nieuw kleurtje. En niet te vergeten: de das en oorwarmers van Holle Bolle Gijs en Langnek. „Ook de ijspegels voor aan de lantaarnpalen, winterse muziek voor het parkeerterrein en de kaarsen bij de kassa zijn voorbereidingen die al weken voor opening van de Winter Efteling getroffen zijn. Eigenlijk ben ik al weken in wintersfeer." Het samenstellen van de arrangementen Ruud\an Alphcn regelt alles voor de Winter Efteling Patrick Moreu ziel Tinteling klanten bij Wintei' Efteling TINTELINGEN-DIRECTEUR PATRICK MOREU Zijn draaiboek van vele tien tallen pagina's heeft nauwelijks ezelsoren of aantekeningen. Ruud van Alphen weet inmiddels veel over de organisatie van de Winter Efteling uit zijn hoofd. De organisatie van het evenement noemt hij een omvangrijke, maar mooie klus. „De Winter Efteling heeft met alle onderdelen van het totale bedrijf te maken. Dat maakt het zo interessant." De rest van het jaar is Ruud druk met de Zomer Efteling en speci ale evenementen zoals Oud en Nieuw. „Ik ben nu ook al bezig met de Winter Efteling 2017- 2018. Zo omvangrijk is het wel." Voor het derde jaar ontvangt Patrick Moreu, directeur van Tintelingen uit Den Bosch, tijdens de Winter Efteling zo'n 200 gasten. Tintelingen verzorgt jaarlijks zo'n 300.000 eigen keuze kerstgeschenken voor medewerkers van onder meer ministeries, onderwijsinstel lingen en zorginstituten. Die medewerkers krijgen een Tinte ling waarmee zij uit diverse cadeau's in de webshop kunnen kiezen. Daar staat ook een Efteling-cadeaukaart tussen. „Wij zijn goed in beleving en emotie. De Efteling ook. Daarom passen wij zo goed bij elkaar." 16 I DE ONDERNEMER ZATERDAG 17 DECEMBER 2016 PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 141