DE BOUWMAN DE SALESDAME Rob de Jong' plaatst de kerstbomen Eveline Thomassen verkoopt een Efteling ervaring maals vergaderen, veel overleggen en communiceren." Tijdens de openingsuren zijn naar schat ting enkele honderden mensen actief om de bezoekers welkom te heten en ze te begeleiden. Die werken met name in de horeca, winkels, bij de storingsdienst of worden ingezet voor het bedienen van de attracties. En uiteraard bij de speciale Winter Efteling-evenementen, zoals de optredens van Zang en Gelukkig, de Sprookjesboom, de belevenissen van de sneeuwprinses en vuurprins of de musi cal De Gelaarsde Kat in het Efteling Theater. Nachtwerk Een goede voorbereiding is onontbeerlijk, aldus Ruud. „Het hele park moet een -» De vijftien medewerkers van grond-, weg- en waterbouw bedrijf Verhagen Kaatsheuvel kennen de Efteling op hun duimpje. Vrijwel dagelijks zijn medewerkers in het park actief. Voor de Winter Efteling plaatst Verhagen Kaatsheuvel de kerstbomen, lantaarnpalen en lichtmasten. Het bedrijf regelt ook de rijplaten onder bijvoorbeeld de ijstent of brengt het boomschors aan bij attracties. En daarbij komt nogal wat kijken, aldus mede eigenaar Rob de Jong. „We kunnen alleen 's morgens vroeg en 's avonds laat aan de slag. Dat vraagt flexibiliteit en die kunnen wij bieden." Eveline Thomassen geeft leiding aan veertien mede werkers op de afdeling sales en business. Samen met hen richt zij zich vooral op de zakelijke markt. Bedrijven komen graag naar de Efteling voor onder meer vergaderin gen, trainingen, personeels feesten of workshops. Er zijn zo'n 500 evenementen per jaar. De Winter Efteling is volgens Eveline een pareltje in het aanbod. „De Efteling draait om beleving en die is juist met alle decors en licht jes in de winter optimaal. En waar ben je beter verzekerd van sneeuw, lichtjes en sfeer dan bij de Winter Efteling?" PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 140