Pelikaan Hooglanden 13 m m Meer info! 088 735 45 25 Hij vertelt met een lach dat hij met twee slechte vingers ook in de prij zen valt. Hij kreeg dit jaar een Beet hoven-prijs uitgereikt omdat hij 'in de geest van zijn favoriete componist speelde'. Zonder ooit op te geven, met een aanstekelijk bravoure. „Er zit een beetje Beethoven in me. Ik ben dol op zijn symfonieën, vooral de derde en de negende." Voorlopig heeft de pianist van Yar- mouk er vrede mee dat hij leeft in twee werelden. „Als ik op weg ben naar een concert zit ik met mijn hoofd in Syrië. Ik speel voor Duits publiek, maar ik speel ook voor Yar- mouk. Ik vertel verhalen over Yar- mouk, want het mag nooit worden vergeten." Terug Als de oorlog is afgelopen en de leef omstandigheden het toelaten, wil Aeham met zijn gezin weer terug naar Syrië. „Ook al lijkt er geen einde aan te komen. Ik ben niet in Duits land om generaties aan vluchtelingen achter te laten. Ik wil terug naar Yar- mouk. Ik heb daar nog steeds een huis. Een beschadigd huis. Natuurlijk is er veel vernield en vraag je je af of het allemaal weer kan worden opge bouwd. Maar hier in Duitsland, na de Tweede Wereldoorlog, is het ook weer goed gekomen. Kijk om je heen, hoe Duitsland er nu uitziet." De optimist in Ahmad speelt weer op. „Ja, ik leef snel en intensief. Ik ben vaak moe, slaap te weinig, maar ik heb zo veel te doen. Voor mijn gezin, voor mezelf, voor mijn boodschap over de vreedzame islam en de kracht van muziek. Misschien heb ik over een paar jaar minder kracht en energie. Dan ben ik misschien ook niet zo bekend meer." Hij klopt met zijn hand op zijn hart, trots en ijver spatten uit zijn ogen. „Ik ben de pianist uit Yarmouk. De man die de oorlog bevecht met muziek. De piano is mijn enige wa pen. Een machtig en goed wapen. Muziek sterft nooit, reikt ver, brengt rust en vrede. Muziek is mijn leven. Mijn echte thuis. Zonder mijn mu ziek, mijn piano ben ik verloren." Barcelona, stad der wonderen Baltische Staten Het mooiste van Noorwegen €579p €799p e1299p goede reis Bezoek 22 januari 19 februari onze GRATIS infomiddag Ontmoet uw chauffeur en reisadviseurs, Haveneind 2 Zevenbergen. 12.00-16.00 ET PELIKAAN Boek nu www.pelikaanreizen.nl/busreizen Pelikaanbieding zaterdag 17 december 2016 In 2014 speelt Ahmad nog midden op straat tus sen de ver woeste ge bouwen van Damas- cus.Niet veel later wordt zijn piano ver brand door leden van IS. FOTO RAMI AL- SAYED, AFP •4 Ahmad verplaatst samen met een vriend in Damas cus zijn ge liefde piano over straat. FOTO AFP 10-daagse busreis 12-daagse busrondreis 12-daagse busrondreis Prijzen per persoon op basis van tweepersoonskamer. Exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds. al vanaf 10-daagse busrondreis Bezoek de mooiste hoogtepunten van het raadselachtige Schotland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13