21 Super met wortels In Zeeuwse bodem Regel je pensioen communicatie d Mkb-vriendelijk '8,2 procent van de Nederlanders koopt weieens bij Agrimarkt' /T BEWUST INKOPEN DOEN k Boodschappen doen wordt voor steeds meer consumenten een bewuste keuze. De herkomst en samenstelling van een product zijn belangrijk geworden. Ook de manier waarop we onze inkopen in huis kunnen halen speelt een grote rol. Als dochteronderneming van de boerencoöperatie CZAV (Coöperatieve Zuidelijke Aan- en Verkoopvereniging) heeft de Agrimarkt al sinds haar opening in 1970 de wortels letterlijk en figuur lijk stevig in de Zeeuwse bodem. Met, tot het jaar 2000, slechts één vestiging zag de supermarkt ketens komen en gaan. Het concept van de Agrimarkt - duurzame producten uit de eigen regio gecombineerd met een zeer breed en diep assortiment van 25.000 items en een prettige winkel omgeving - is een schot in de roos. Inmiddels heeft de Agrimarkt vijf vestigingen in Zuidwest-Nederland en de komst van een zesde filiaal in Terneuzen staat redelijk vast. Commercieel directeur Wilfred van Elzakker: „De vraag is of we veel winkels willen hebben. Het lijkt ons beter te investeren in online- diensten. De logistiek hebben we, nu zijn we aan het evalueren hoe we de webshop toegankelijker kunnen maken en het ophalen zo gemakkelijk mogelijk. De service moet maximaal zijn. We nemen daarom de tijd om het zorgvuldig op te zetten. De kogel is nog niet door de kerk." Leveranciers uit regio Voor Agrimarkt is het streekproduct belangrijk. Wilfred: „De manier waarop wij het doen is uniek. Je moet de klanten kunnen vertellen waar het product vandaan komt. Onze kaas van Schellach is van Schellach, de prei van Sandee van Sandee. Wij werken graag op duur zame basis met boeren rondom onze winkels. Door de intensieve samenwerking met regionale leve ranciers blijft het geld in de regio, waar het bij andere supers naar Holland of het buitenland gaat. „We kunnen een constante kwali teit garanderen en hebben altijd verse producten met een maximale houdbaarheid in huis, ook rond de feestdagen. Dat is een kracht van de Agrimarkt." Versproducten zoals bloemen koopt de supermarkt elke dag rechtstreeks in op de veiling in Aalsmeer. 400 medewerkers De omzet van Agrimarkt bedraagt tientallen miljoenen. De supermarkt keten heeft zo'n 400 medewerkers en duizenden trouwe klanten. „Maar liefst 8,2 procent van de totale Nederlandse bevolking koopt weieens bij de Agrimarkt, voor vijf winkels is dat grandioos", meent Wilfred. Bijkomende verklaring voor een succesvolle Agrimarkt zijn het winkelconcept en unieke acties. „Prettig winkelen is belangrijk. We hebben ruime winkels waar je snel doorheen kunt, maar waar je ook de ruimte hebt om je rustig op de producten te oriënteren." o agrimarkt.nl FLEUR RIETER OVER PENSIOEN Binnen tien jaar kunnen werkgevers aansprakelijk gesteld worden voor een tegenvallend pensioen van werknemers. Heb je als werkgever dan een zorgplicht? Het uitzicht op pensioen van de werknemer verandert regelmatig door wijzigingen in wetgeving, pensioenleeftijd, regelingen en werknemersrisico's. Een werkgever moet zijn medewerkers informeren en wijzen op veranderingen, risico's en gevolgen van bepaalde keuzes. De pensioenuitvoerder stuurt jaarlijks een Uniform Pensioenoverzicht (UPO), maar werknemers nemen deze informatie nauwe lijks tot zich. Velen zien pas aan het einde van hun carrière wat dit betekent voor het inkomen bij pensionering. Als ze met een tegenvallend pensioen worden geconfron teerd, is de kans groot dat ze op zoek gaan naar een schuldige. Het ligt voor de hand dat ze uitkomen bij de werkgever. Wil je als werkgever aansprakelijkheids procedures voorkomen, dan is het belangrijk de werknemer structureel te informeren. Met name kleine bedrijven lopen risico, omdat zij de pensioencommunicatie vaak minder goed hebben geregeld. Een oplossing is dat je jaarlijks een evaluatiegesprek houdt, waarin naast het functioneren ook het pensioen wordt besproken. Je stimuleert zo het pensioenbewustzijn. samenstelling en tekst MARIEKE HEINEN, JOHN DE KOK Door de overname van 21 windmolens van Delta produceert Eneco meer dan 1.000 megawatt per uur. uim 1,3 miljoen euro subsidie is uitbetaald aan twaalf Zeeuwse midden- en kleinbedrijven. Het geld is afkomstig uit het potje MKB Innovatiestimulering Topsectoren in Zuid-Nederland. In de top 100 van meest mkb-vriendelijke gemeenten in het land wordt Zeeland nu slechts 3 keer genoemd. In 2013 lag de Zeeuwse score op 7. Fleur Rieter is directeur Pensioenen bij a.s.r. Kijk voor meer informatie op asr.nl. PZ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 134