Lopend door 40 centimeter verse sneeuw over flanken van bergen die bijna de 3.000 meter aantikken, daalt er een weldadige rust over je neer. Hier is alles groter dan je kunt beredeneren. Zaken die je beneden nog dwars zaten, verschrompelen tot kleinigheidjes. En serieuze obstakels maken plaats voor de ongekende kracht die de natuur hier etaleert. Al is het maar voor een paar dagen. In de verte klinkt het tikken van een skilift. Daar is de Almrosen Hütte, waar het binnen gonst van Grüss Gott, servus en ciao. Een trefpunt van Einheimischen en bezoekers. Op driekwart van de tafels staat de specialiteit van het huis: Speck- knödel met salade. De middag is gereserveerd voor een rondje Seiser Alm, op ski's. De afdalin gen zijn relatief kort, maar omlijst door een prachtig decor. Alleen rond Com- patsch, het enige echte centrum op het ruim 1.600 meter hoge plateau, versto ren enkele lelijke hotels de idylle. Daar buiten word je gul omarmd door pure schoonheid. Hoewel de pieken van de Dolomieten imposant zijn, voelen ze niet dreigend aan; hier op de alm is de wereld in orde. Het landschap glooit meer dan dat het klimt, het streelt meer dan dat het prik kelt. Dat is niet alleen prettig voor wie liever geen steile afdalingen maakt, maar doet ook iets prettigs met de geest. Als aan het eind van de dag de meeste mensen zich terugtrekken in hun eigen warme wereldje op de alm of in het dal, UIT&THUIS beneden en de pieken van de Schlern en de bijna 3.200 meter hoge Langkofel boven. Het is helder en koud. Een dun laagje ijs klampt zich vast aan de hoe ken van de ramen. Sneeuwkristallen glinsteren in het ochtendlicht. Koning winter, moeder natuur. Berg- haus Zallinger ligt er middenin. Het werd halverwege de 19de eeuw gebouwd als boerderij voor de zomermaanden, wanneer de koeien boven grazen, later uitgebreid tot herberg voor wandelaars, fietsers, rustzoekers en wintersporters. Op sneeuwschoenen stapje er voor de deur weg van de mensenwereld, voor zover daar bij Zallinger nog sprake van is. Het gaat langs oude houten hekken, een brug, een schuur en een almhut. Met elke stap worden het Gasthaus en de nabijgelegen kapel kleiner. wentelt Zallinger zich boven in de totale rust. De hele avond lang. Zonder tv of andere afleiding. Dineren rond de hout kachel met een glas regionale wijn erbij en daarna nieuwe vrienden maken in de Stube. Vanuit de hoek kijkt Jezus tevreden toe. Hij knipoogt. Of lijkt dat maar zo? wg magazine 49 Authentiek Onder de balken van de vroegere koeienstal is een moderne spa ingericht. De reis Seiser Alm ligt op 1.000 kilo meter rijden vanaf Utrecht. Vliegen kan naar Innsbruck met Transavia en daarna anderhalf uur rijden met een huurauto. Alleen gasten met een hotelreservering mogen naar de alm rijden. Het verblijf Zallinger biedt elf tweeper soonskamers in het hoofd gebouw en vier kamers met gedeeld sanitair in het bij gebouw. Prijzen beginnen bij €41 per persoon inclusief ontbijt, zallinger.com De skipas De 6-daagse skipas voor Gröden en Seiser Alm kost €238 voor voLwassenen en €167 voor kinderen. In de drukste weken iets duurder. Meer informatie seiseralm.it suedtirol.info

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 110