De Dordogne krijgt al veel toeristen te verwerken, onder wie veel Nederlanders, maar het departement wil er nog meer. De attracties zijn ernaar, ook in de winter. Öaar zit hij, de Franse imita tieschilder, nagenoeg dood stil onder een nepgrot in een kleine hal op een indus trieterrein in Montignac. Hij zit op een aftandse, draaibare bureaustoel op een houten verho ging. Naast hem staat een trolley, met daar bovenop een laptop. Didier, staat er in sier lijke letters op het verrijdbare karretje ge schreven. De trolley is gevuld met verf- en waterpotjes en tientallen penselen. Uit de radio op de grond klinkt klassieke muziek. Didier - wilde haren, baardje, oorbel en bril - heeft oog voor slechts twee dingen: een foto op het scherm van zijn laptop en een paar vierkante centimeter van de nepgrot boven hem. Met samengeknepen ogen schildert hij met een penseel een flinterdunne, bruin- gekleurde kerf na van de foto. Onverstoorbaar en met vaste hand. Pas na een minuut of vijf heeft hij door dat er iemand naast hem staat. Didier knikt vriendelijk en gaat weer door met zijn werk. Hij is druk, want ook de bizon moet nog worden (na)geschilderd. En daar is hij nog maanden zoet mee. Didier is kopiist van beroep, een soort legi tieme vervalser. Hij is in dienst van Atelier des Fac-Similés du Périgord (AFSP), een be drijf dat is gespecialiseerd in het reproduce ren van prehistorische grotten. Zijn werk, en dat van 35 collega's, is sinds vorige week te zien in Lascaux 4, een een-op-een-replica van de wereldberoemde Lascaux-grot met muur schilderingen van zo'n 17.000 jaar oud. Er is ruim drie jaar aan gewerkt. Het gaat om circa tweeduizend afbeeldingen van onder meer paarden, rendieren, bizons, herten, stieren, runderen en neushoorns. Lascaux 4 zit in een ondergronds museum annex belevingscentrum, in het heuvelachtige gebied net buiten Montignac. Deze nieuwe attractie ligt op een steenworp afstand van Lascaux 1, zoals de originele grot wordt genoemd. Het is de bedoeling dat Las caux 4 jaarlijks 400.000 bezoekers gaat trek ken. De panelen waarop de schilderingen worden aangebracht, zijn net megagrote -> wg magazine 45 Tekst: Jeroen Kreule Foto's: ANP, Tourisme de La Dordogne, Jeroen Kreule

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 106