De schoenen DE BLOUSE HETJASJE Handige adressen magazine 43 Goed gestrikt Een smalle stropdas is nog steeds hip, maar zorg ervoor dat hij niet té smal is, want dan lijkt het net een streep op je overhemd. Hij moet breed genoeg zijn om de stiksels van de blouse te bedekken. Ook voor k, een vlinderdasje is het juiste formaat be- Etf langrijk: met een te klein exemplaar lijk je dikker, een te grote strik geeft een w clownesk effect. Wie niet meer weet IW hoe een das te strikken, vindt op YouTube genoeg filmpjes ik met uitleg. Met harde of mao-kraag Zorg dat er een witte, zwarte en donkerblauwe blouse in de kast hangen, het liefst met een blinde sluiting. Welk pak, giLet of trui je ook kiest; een van deze kleuren past hier altijd onder, De klassieke, harde kraag is geschikt om zowel los als met vlinderstrik of stropdas te dragen. Het geeft een stoere, sexy look. Als je geen zin hebt in een das of strik, is de mao- kraag een aanrader. Het maakt een pak net even anders en voegt een gesoigneerd accent toe. Rode loper V.l.n.r. Dan Karaty, Fedja van Huêt en Maarten Heijmans, gekleed door Pas- calle voor diverse premières. Lekker glimmend De fluwelen boudoir-schoen met dunne zolen is helemaal trendy, maar staat niet overal even goed bij. Onder som mige pakken lijkt het net of je op pantoffels loopt. Ook schoenen met gespen kunnen soms net iets te veel zijn. Waar je altijd goed voor de dag mee komt, zijn schoenen van dik, stevig leer, met ongeveer 4 gaatjes voor de vetersluiting. Als variant hierop kun je kiezen voor leer dat bewerkt is met een stevig stiksel. Qua kleur zijn zwart en cognac altijd goed. Een musthave voor de feestdagen is de smoking-schoen. Het liefst met veters en goed gepoetst! Spanning tussen de mouwen Het mooist is een smal gesneden, licht getailleerd jasje. Draag deze alleen met het bovenste knoopje dicht en laat het onderste knoopje altijd open; dat staat beter. Scherpe lijnen in de schouders steken mooi af bij de kaaklijn en zorgen voor een sportief beeld. Let ook op de lengte van de mouwen: die eindigen op het punt waar de hand begint. De manchet ten van de blouse moeten er net onderuit kunnen piepen. Een groot verschil tussen het jasje van een kantoorpak en een feestelijk pak is de mouwinzet. Die is lager bij een werk-outfit en dat is natuurlijk praktisch, maar het geeft wel een wat slomer effect en maakt iemand voller. Een hoge mouw inzet beperkt weliswaar de bewe gingsvrijheid, maar versterkt een krachtige uitstraling en flatteert elk figuur. Denk daaraan als je een biertje van de bar pakt en enige spanning tussen de schouders voelt. Dat is dus niet erg! Een pochet geeft het pak een persoonlijke touch. Het gevouwen doekje mag niet te groot zijn, er hoeft maar een klein streepje of driehoekje boven het borstzakje uit te steken. Ook heel charmant; een broche voor mannen of das speld op de revers. Suitsupply heeft goede smoking schoenen, The Koop- les in Amster dam verkoopt herenspullen met een funky touch en voor de wat klassie kere look is Hackett London in de P.C. Hooft- straat een aanrader. Online stores als Zalando bieden een compleet assortiment aan, maar ook winkels als de Bijen korf en Zara hebben online een groot aanbod. Online is sowieso alles te vinden in diverse prijsklassen. Laat je inspireren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 104