Het gilet DE BROEK Ze kleedt BN'ers als Carice van Houten, Jeroen Spitzenbergen en Maarten Heijmans. Speciaal voor de man geeft topstylist Pascalle Koldenhof tips en adviezen over het feestelijke pak. Elke man kan er in een goed gesneden pak krachtig, fier en sexy uitzien, ongeacht zijn maat. Er is bij de keuze van een pak een aantal dingen waar je op moet letten, maar denk vooral praktisch en wees efficiënt. Wil je na het diner gezellig na borrelen op de bank of ga je met vrienden naar een feest, houd daar dan rekening mee. Verwissel het overhemd bijvoorbeeld voor een T-shirt met V-hals of skip de jas en rol de mouwen op. Kleuren als zwart, donkerblauw en donkerrood zijn altijd goed en zijn prima met elkaar te combine ren. Hier volgen enkele algemene stylingadviezen over het pak dat elke man zeker goed staat en waarmee je op feeste lijke gelegenheden alle kanten op kunt. De smoking en het rok- kostuum laten we nog even in de kast hangen. STRAK NHET Foto's: Arjo Frank Kievits Stylingadvies Pascalle Koldenhof verzorgt de outfits van vele acteurs en actrices Instagram @Pascalle_Koldenhof 42 zaterdag 17 december 2016 Testrak maakt dik Het is op dit moment heel trendy om een gilet onder het pak te dragen. Voor een wat minder formele stijl kun je het beste een gilet in een net iets donkerdere of lichtere tint dan de kleur van het pak kiezen. Ook voor een gilet geldt dat hij mooi moet aansLuiten en niet strak moet zitten om de buik, ook al is deze nog zo afgetraind. Je ziet vaak dat de knopen onder spanning staan, waardoor iemand dik ker lijkt dan hij is. Funky met sneakers of boots De broek van een feestelijk pak dient iets smaller gesneden te zijn dan die van een regulier pak. Ga bij het passen altijd even zitten en check of hij niet te strak zit om de bovenbenen of dat de pijpen te veel omhoog kruipen. Voor de juiste lengte moetje rechtopstaan en erop let ten dat de pijp op de wreef valt en de knik van de zoom niet meer dan 2 cm is. Doe geen riem om want dan sluit het jasje niet meer mooi aan. Zeker doordat het bovenste knoopje dicht gedragen wordt, creëer je met een riem een soort buikje. Wie er toch graag een om heeft, kan dan het beste een broek dragen van een ander materiaal dan het jasje, bij voorbeeld een jeans of leren broek. Ook leuk: een broek van een ander pak erbij. Zo creëer je een funky look waarbij je ook nog sneakers of boots kan dragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 103