8 OP PAD MET... PAKKETBEZORGER Voor de pakketbezorgers is december een topmaand. Dagelijks rollen duizenden bestellingen van de band. Verslaggever Tonny van der Mee liep een dag mee met Dick Robinson (56), die van elke bezorging een feestje aan de deur maakt en zelfs een burenruzie weet te sussen. teert ze zoveel mogelijk op woon blok. Hij laadt zijn bus zo handig in dat alles op volgorde ligt en vrijwel geen ruimte onbenut blijft. Het is nog donker als Dick Ro binson (56) zijn Citroen Jumper het depot van PostNL Pakketten in Utrecht binnenrijdt. Zodra hij zijn bus bij band 45 heeft geparkeerd, begint het circus. De enorme zwe vende band in de lucht draait 23 uur per dag non-stop door. Van daag rollen zo'n 50.000 pakketten de busjes in en rukken 200 bezor gers in negen shifts uit. Terwijl de aanhoudende stroom pakjes van zijn glijbaan rolt, begint Dick snel te laden. Zalando en Bol.com zijn overduidelijk markt leiders. „Soms fantaseer ik wel eens dat er lingerie in zit, haha" zegt hij bij een Zalando-doos. Dick leest snel het adres en sor- dat zijn lading onderweg niet gaat schuiven. „Ik rij met de Max Ver- stappen-touch. Ik weet wanneer ik moet remmen en gas geven, zodat het achterin geen lawine wordt." Dick is Google Maps, Streetview en het telefoonboek ineen. „Als ik aan het sorteren ben, zie ik de straat en huisnummers voor me. Bij sommige namen zie ik ook een gezicht." De Vogelenbuurt is een knusse volkswijk. De enorme bus moet vrijdag 16 december 2016 GO OpüGjGZ Foto's Shody Careman De kunst is om ervoor te zorgen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 8