Kerkhove krijgt vleugels Pechvogel Tukker komt niet meer in actie Schouwse selectie met acht spelers Bruse Boys De laatste van de topscorer 15 DUBAI Tennisster Lesley Kerk hove heeft vleugels gekregen tij dens een toernooi dat ze eigenlijk helemaal niet wilde spelen. De 25- jarige Zierikzeese stond te laag op de wereldranglijst om de Austra lian Open, het eerste Grand Slam- toernooi van 2027, te halen en reisde daarom - tegen haar zin - om punten te verdienen af naar een 100.000 dollartoernooi in de Verenigde Arabische Emiraten. Daar staat ze nu, terwijl ze eerst door het kwalificatieschema heen moest komen, in de halve finales. Lesley Kerkhove is op dreef in Dubai en kan zich opmaken voor deelname aan de Australian Open Gisterochtend was de nummer 209 van de wereld in de kwartfi nales verrassend te sterk voor de Oezbeekse Sabina Sharipova, die 153ste staat. De setstanden waren 6-2 en 6-3. In 70 minuten had ze de klus geklaard. Ze kwam eerst met 2-0 achter, maar daarna won ze acht games op rij. Na nog enig tegengas van Sharipova in de tweede set, maakte de Zeeuwse het knap af. Het is voor de eerste keer dat Kerkhove zes partijen op rij wint en bij de laatste vier zit in zo'n groot toernooi. Ze gaat nu sowieso terugkeren in de top 200 en ze weet ook dat ze zich over haar deelname aan de Australian Open, het Grand Slamtoernooi in ja nuari, geen zorgen hoeft te ma ken. In het dubbelspel haalde Kerk hove gisteren ook de laatste vier. Met de Wit-Russische Mazorava klopte ze het Duits/Turkse koppel Barthel/Buyukakcay in twee sets. Het werd 6-2 6-3. Eigenlijk had het organiserende Regio Voetbal Schouwen-Duive- land vier wedstrijden op het pro gramma staan. Het Schouwse elftal Onder 23 jaar zou aantreden tegen het Flakkees elftal Onder 23 jaar, maar dat laatste team meldde zich af. Dat deed ook het oudste mei denteam van Barendrecht, dat te gen de Schouwse meisjesselectie Onder 19 jaar zou spelen. Het pu bliek in Bruinisse moet het daar door op het complex van Bruse Boys met twee wedstrijden doen. Voor de Schouwse selectie, die onder leiding staat van de trainers Henk Schouten en Thomas de Rid der, zijn veertien spelers uitgeno digd. Van MZC'ir doen doelman Jurgen Schoenmakers en Rody Ver- mue mee, van Duiveland zijn dat Robbert de Bruine, Ronald Zwager en Wouter de Jonge. Bruse Boys is met acht spelers hofleverancier. Van de tweedeklasser doen Marco Ketting, Johan Vroegindeweij, Olaf Willemse, Koen van den Berge, Mi chel Maaskant, Domenique van den Berge, Dylan Adelaar en Yarick Dorst mee. Goes levert aanvaller Ray Kroon aan de Schouwse selec tie. Kroon komt veel ploeggenoten tegen, want zondag-eersteklasser Goes is met acht spelers vertegen woordigd bij Jong Zeeland. De selectie van Jong Zeeland, die onder leiding staat van Adriaan Nieuwenhuijse, ziet er als volgt uit: Mitchell Braafhart, Nick van de Velde (FC Axel), Yannick Melis (De Meeuwen), Sander de Kam, Sjoerd Verhulst, Robbie de Nooijer (Oost- kapelle), Klaas van Hecke, Jop Dek ker, Boy de Jonge, Francis Kabwe Manengela, Steve Schalkwijk, Tim de Winter, Erwin Franse, Levi Mombarg (Goes), Martijn de Gof- fau (Nieuwdorp), Sil Riemens (Se- rooskerke), Lorenzo Hoekman (Krabbendijke), Corné de Jonge (Kloetinge). Eerst was er nog opluchting bij Tukker, nadat de verdediger te ho ren kreeg dat er geen breuk in zijn knie zat. Hij ging in het duel met Dubbeldam (2-1-zege) al na twee minuten naar de kant. „Het ging flink fout", blikte hij eerder terug op het moment. „Ik stond behoorlijk vast in het zand dat op het veld gegooid was. Vervolgens kwam de tegenstan der tegen mijn knie. Die schoot naar binnen en toen hoorde ik een flinke 'knak'." Tukker ging die zondag per ambulance naar het ziekenhuis in Goes. Op foto's bleek dat hij niets gebroken had, maar dat er wel sprake was van binnenbandletsel. „Na een MRI-scan weet ik dat ook mijn voorste kruisband volle dig is afgescheurd", vertelt Tukker nu. „De arts op de eerste hulp zei dat dit niet het geval was, maar zo zie je maar... Ik lig er nu heel lang uit, want de operatie staat pas in januari gepland." Voor de revali datie staat zes tot negen maanden. Zonder Dennis Tukker won Zeelandia Middelburg afgelopen weekend met 3-5 van Sarto. Zon dag sluit de ploeg van trainer Ro gier Veenstra de eerste competi tiehelft af met de uitwedstrijd te gen Unitas. Het duel in Gorin- chem begint om 14.00 uur. jaaVnor vrijdag 16 december 2016 'ZB' een kruispunt Op sportpark Volharding van Bruse Boys worden morgen twee oefenduels afgewerkt. Om 12.00 uur speelt het Schouws elftal Onder 21 jaar tegen JVOZ Onder 19. Om 14.30 uur treedt de Schouwse selectie aan tegen Jong Zeeland. Barry van der Hooft Bruinisse Zeelandia Middelburg hoeft dit seizoen niet meer te rekenen op Dennis Tukker. De linksback van de zondag-tweedeklasser heeft zijn voorste kruisband volledig afgescheurd. Mitchell Minnaard Middelburg Uitslag 6-5 2-5 8-3 5-3 6-5 0-3 0-7 6-3 0-7 8-6 3-4 3-5 8-4 2-5 Uitslag De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen sluiten 2016 vanavond af met eervE" thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven. Het is meteen ook de laatste wedstrijd van Khalid El Flattach voor de club. De smaakmaker speeltHnaf januari voor het Belgische Real Noorderwijk. Met 0 Flattach verliest Groene Ster de productiefste speler van 2016. De Vlissingse eredivisionist speelde in 2016 26 officiële duels: 22 in de erêdivisieën 4 in de KNVB'beker. Opvallend jadatGroene Ster infei die duels slechts één keer gelijkspeelde. In de eredivisie won het 8 varj die 22 duels en verloor het er 13. Datum Wedstrijd Groene Ster-ZVV Den Haag Watergras-Groene Ster Groene Ster-ZVV Volendam ZVV Eindhoven-Groene Ster Groene Ster-TPP (beker) Groene Ster-'t Knooppunt ZVV Den Haag-Groene Ster Groene Ster-Hovocubo Groene Ster-Hovocubo (beker) TPP-GroeneSter Groene Ster-FCK De Hommel Groene Ster-FC Marlène ASV Lebo-Groene Ster Groene Ster-FC Eindhoven 8 januari 15 januari 22 januari 30 januari 5 februari 12 februari 19 februari 26 februari 4 maart 12 maart 1 aprii 15 april 23 april 29 april Datum Wedstrijd Emmeloord-Groene Ster (beker) Hovocubo-Groene Ster Groene Ster-'t Knooppunt Groene Ster-HV/Veerhuys WSV/Shoepimp-Groene Ster FC Marlène-Groene Ster (beker) Groene Ster-TPP ZVV Eindhoven-Groene Ster Groene Ster-ASV Lebo FC Marlène-Groene Ster Groene Ster-FCK De Hommel Watergras-Groene Ster Groene Ster-FC Eindhoven (20.45 uur) 9 september 17 september 23 september 30 september 7 oktober 14 oktober 21 oktober 5 november 11 november 18 november 25 november 9 december 16 december Topscorers 2016 in officiële duels Khalid El Hattach Said Bouzambou Salim BenSellam AbdoeAbdenbi Hoessein Bouzambou Josimar Pattinama

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75