mmm Sluis bundelt opties voor mfc I Jzendijke Mher Joos van Ghistele is een blijvertje voor Zuiddorpe 7 Hulst hoopt in het voorjaar een ontwikkelaar gevonden te hebben flCIIDÜ rojectontwikke- laar Irï Jo uitOssen- drecht stond lange tijd op de rol om apparte menten en win kelruimte te bouwen in het 's- Gravenhofgebouw, maar trok in september de stekker eruit. „Dat vond ik echt heel erg, toen konden we weer opnieuw beginnen", zegt wethouder Diana van Damme. Sinds het begin van project Nieuwe Bierkaai is er sprake van een fikse tegenwind. Hulst en de Amersfoortse projectontwikke laar MVS sloten vijfjaar geleden een overeenkomst voor ontwik kelingen in meerdere delen van het gebied. In 2013 ging het bedrijf echter failliet waardoor Hulst van voor af aan moest beginnen. Anno 2016 is enkel de 'haven' gereali seerd. Van Damme kent de me ning van veel Hulstenaren. „Ik ben het ermee eens dat het te lang duurt. Maar ja, we hadden de eco nomische tijd niet mee, maar de bouw trekt toch weer aan." Van Damme blijft ondanks de recente tegenslagen positief over het gezichtsbepalende project. Ze hoopt in het voorjaar definitief een ontwikkelaar voor het 's-Graven hofgebouw gevonden te hebben. Het niet al te fraaie pand gaat pas tegen de vlakte als daar duidelijk heid over is. „Anders zitten we met een gat in de stad." De buitenkant is wel wat opgeknapt de voorbije weken. Achter het voormalige winkel en restaurantpand komen 24 ap partementen en winkelruimtes. Voor het 's-Gravenhofgebouw in de Hulster Bierkaai werken drie projectontwikkelaars aan nieuwe ontwerpen. Met het project schiet het nog niet echt op, maar wethouder Diana van Damme houdt de moed erin. Aannemer Van der Poel uit Ter- neuzen is daarmee bezig. Najaar 2017 zou de bouw moeten begin nen. Het aannemersbedrijf werkt momenteel met makelaar Kindt Biesbroeck ook aan een plan voor het gebouw waar Action gevestigd is. Die winkel heeft zijn zinnen ge zet op een plekje in het winkelcen- lk ben het ermee eens dat het allemaal wel erg lang duurt trum dat Reggestede buiten de stad wil bouwen, maar sluit ook een toekomst in het centrum niet uit. „Action blijft sowieso in Hulst", weet Van Damme. Van der Poel en K&B hebben tot februari voor hun plan. Want Hulst onderhandelt harder dan in het verleden. „We gaan geen intentieovereenkom sten meer aan voor een lange peri ode. Daar hebben we van geleerd." Er zijn ook verkennende ge sprekken met een projectontwik kelaar die op de locatie van het oude postkantoor appartementen en een hotel wil bouwen. Volgens de wethouder is er nog altijd veel vraag naar appartemen ten in de binnenstad, ondanks de leegstand in bijvoorbeeld het pro ject Onder de Toren. „Vooral jon geren willen een appartement." Ze houdt vertrouwen in het complete project Nieuwe Bierkaai. „Het blijft een visitekaartje voor de stad. Daar blijven we hard aan trekken." IJZENDIJKE De gemeente Sluis en de dorpsraad in IJzendijke hakken snel een knoop door over een mul tifunctioneel centrum (mfc) in het dorp. Dat zegt wethouder Christi- ane van de Vijver. Het dorp zoekt al heel lang naar een plek voor een multifunctionele voorziening. Lange tijd werd inge zet op nieuwe huisvesting, maar de dorpsraad acht het opknappen van het Jeugdgebouw aan de Koningin nestraat inmiddels realistischer. Wethouder Van de Vijver is zo ver nog niet, zei ze onlangs in een commissievergadering van de ge meenteraad. „Opknappen van het Jeugdge bouw heeft best voordelen, maar we kunnen er dan niet de kinder opvang in kwijt." Er zijn nog andere opties, gaf Van de Vijver aan. „We zetten nu alles op een rij, inclusief de kosten, de mogelijkheden en de onmogelijk heden, en leggen dat in januari voor aan de dorpsraad." Vervolgens stapt Van de Vijver naar de gemeenteraad met een con creet voorstel. Mher (spreek uit mèèr) is de titel die van Ghistele als grootbaljuw en voorschepen (burgemeester) van de stad Gent droeg. Hij onder nam ook een reis door het Mid den-Oosten. Na meer dan 25.000 kilometer arriveerde Van Ghistele weer in Zuiddorpe met in zijn bij bel boekweitzaadjes uit Constan- tinopel. Daarmee begon de boek weitteelt in de streek. Vanwege de vijfhonderdste sterfdag van Van Ghistele stond Zuiddorpe dit jaar tijdens de Boekweitfeesten al stil bij de be roemde inwoner. Wat betreft Werner Weemaes van Mooi Zuid dorpe is het een blijvertje. „Hulst heeft Reynaert, Biervliet Willem Beukelszoon en Zuiddorpe Joos van Ghistele." Sankie Koster, Dingeman de Ko ning, Eriek Verbeecke en Christian Buijs vertellen zondag, na een his torische rondleiding door het dorp, in de kerk over loos van Ghi stele. Verzamelen bij 't Kaaike om 14.30 uur. Deelname kost 7,50 euro. Aanmelden via joos@mooi- zuiddorpe.nl. De Breugheliaanse maaltijd in een tent op het plein is reeds uitverkocht. Meer informatie rondleidingen lezing via mooizuiddorpe.nl. vrijdag 16 december 2016 Het 's-Gravenhofgebouw gaat tegen de vlakte als er zekerheid is over nieuwbouw. Aannemer Van der Poel heeft plannen voor het huidige pand van de Action. Nieuwe Bierkaai wacht op impulsen Bob Maes A Van het omvangrijk project is tot nu toe alleen de 'haven' gerealiseerd, fotos peter nicolai - Diana van Damme, wethouder Hulst Met 'Tussen Kaai en Kerk' gaat Zuiddorpe zondag terug naar de tijd van een van de voor naamste inwoners die het dorp heeft gehad: Mher Joos van Ghistele, die leefde in de vijf tiende en zestiende eeuw. Guido van der Heijden Zuiddorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73