NYNKE DE JONG Poetin zelf lekte gehackte mails van Democraten' 6 Column laat staan het land'. Een breuk met de normale gang van zaken bin nen de Socialistische Partij. Daar zijn ze normaal nogal van de in terne discussie. Achter gesloten deuren mag je elkaar helemaal ka potmaken, maar dat hoeft de rest van Nederland niet te weten. er ooit iemand uit de school zou klappen. Interne kritiek is een beetje als een scheet in een lift la ten: de buitenwacht heeft er geen last van, maar intern zit je met een stank die je maar moeilijk weggewuifd krijgt. Nou, daar zat ik met mijn pop corn. Roemer was natuurlijk woe dend, de partijtop was woedend, en er werd een extra fractieverga dering in het leven geroepen om eens te kijken wie er nou van de roddel en de klets-klets waren. Dertig journalisten voor een We weten allemaal dat dit nog lang niet voorbij is voor de SP dichte fractiedeur. Na urenlang beraad kwam men eensgezind de kamer weer uit. Al les oké. Onvoorwaardelijke steun voor Roemer. De Kamerleden die hadden lopen klessebessen met Hoedeman en Van der Aa hielden hun scheet weer binnenskamers. Ik gok dat een van de Kamerleden als verzoeningspoging een vriendschapscake heeft gebakken. dit nog lang niet voorbij is. De kritiek is er, en die verstomt pas als Roemer nu ineens en masse de PW-kiezer naar links weet te lokken, bij elk debat als eerste bij de interruptiemicrofoon staat en over werkelijk elk verkiezingson- derwerp een klinkende mening heeft waarmee hij elke dag de opening van het journaal haalt. Ik wens hem echt heel veel suc ces daarmee. Russische computerinbrekers sta len volgens geheime diensten in de VS e-mails van de top van de De mocratische partij. Poetin zelf zou hebben bepaald hoe de berichten naar de buitenwereld gelekt moes ten worden. Zijn woordvoerder noemt dat 'grappige nonsens'. Publicatie van berichten waaruit bleek dat de partijtop liever Clinton dan haar tegenstander Bernie San ders als presidentskandidaat zag, leidde tot grote onvrede binnen de partij. Voorzitter Debbie Wasser man Schultz trad af. Later bracht Wikileaks wekenlang e-mails van Clintons campagnevoorzitter John Podesta naar buiten. Ook die soms genante berichten zouden door Russen zijn buitgemaakt. De New York Times beschreef hoe de hac kers volgens inlichtingendiensten en experts te werk gingen. Ze kon den lang hun gang gaan, omdat de dreiging door onder meer de De mocratische partij niet serieus werd genomen. Zo gaf Podesta zelf toegang tot zijn mailbox, door op een valse link in een phishingmail te klikken. De hacks zouden zijn begonnen als een persoonlijke afrekening van Poetin met Hillary Clinton. Hij kan haar niet uitstaan sinds ze zich in 2011 achter demonstranten tegen de i Hacks zouden een persoonlijke afrekening van Poetin met Hillary Clinton zijn Russische president schaarde en hem eens met Hitier vergeleek. Vol gens de CIA wilde Rusland niet al leen verwarring en wantrouwen zaaien, maar uiteindelijk ook Poe- tin-bewonderaar Donald Trump in het zadel helpen. Het nieuwe Thialf stadion Ligt vól zonnepanelen. En dat geeft zoveel energie, dat alle schaatsfans in Nederland er gebruik van kunnen maken. Via powerpeers. Een nieuw energiebedrijf waarbij je zelf kiest van wie je groene energie krijgt. Kies energie van het nieuwe Thialf stadion via powerpeers.nl en stap ook over op 100% groene energie. Kijk voor meer informatie op www.powerpeers.nl/thialf Ik zat gisteren al om acht uur 's ochtends aan de popcorn. En dat kwam door de SP. Verschil lende Kamerleden waren op eigen initiatief naar Jan Hoedeman en Edwin van der Aa gestapt om hun onvrede te spuien over fractie voorzitter Roemer. Het woord 'muiterij' viel zelfs. Dat woord is voor mij een reden om een pak mais in een koekenpan te gooien. Jan en Edwin in lange regenjassen, verdekt opgesteld achter een zuil in de parkeergarage van de Tweede Kamer. En de betreffende Kamer leden die allemaal met zo'n onher kenbaar gemaakte stem dingen roe pen als 'hij kan niet eens zijn eigen fractie leiden, P powerpeers vrijdag 16 december 2016 GO @nynke Schee Je kon er vergif op innemen dat Maar we weten allemaal dat Vladimir Poetin zou persoonlijk betrokken zijn geweest bij een Russische hackersoperatie die Donald Trump een handje heeft geholpen in zijn verkiezingscam pagne. Dat melden anonieme medewerkers van Amerikaanse inlichtingendiensten. Karlijn Van Houwelingen New York energie van elkaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6