€j 3 'Wat een luxe om de deur niet uit te hoeven voor onze ontspanning' Voordevinylfanaat Zwijgzame staartklok Bal met eigen gezicht „In de grootte, de houtsoort en het type kachel", zegt Jeroen Verhelst van VSB Wellness in Diessen, een van de grootste saunabouwers van het land. „De houtsoort barnwood is duurder dan bijvoorbeeld espen. En platte planken zijn goedkoper dan ronde boomstammen. Designwand, glas, ledverlichting: stuk voor stuk mooie elementen, maar ze kosten ook wat." Ook een ingebouwde ge luidsinstallatie en lichttherapie drij ven de prijs op. Wie kiest voor een basic variant, hoeft niet per se een Designwand, glas, ledverlichting: mooi, maar het kost wel wat slechte koop te doen. Jeroen Verhelst: „Goedkoop hout kan op zich geen kwaad. Het is wel belangrijk om te kijken naar het type kachel. Let op volume en bediening." Aan hand matig bedienbare kachels hangt een prettiger prijskaartje, maar het voor deel van het elektronisch aange stuurde model is dat zowel tempera tuur als brandtijd is in te stellen. Dan kun je hem na gebruik niet vergeten uit te doen. Een sauna zal niet je hele leven meegaan, maar een gemiddeld zweethok zal het zeker een aantal decennia uithouden. Vervang wel op tijd de onderdelen, want wat dat betreft is een sauna net een auto. „In de infraroodcabine moet je de lam pen vervangen, bij de opgietkachel de elementen die zorgen voor ver warming van de lavastenen." Schakel een erkend installateur in, want anders bestaat het risico dat de ver zekeraar na brand weigert over de brug te komen. Over een koude douche gesproken. FINS i vrijdag 16 december 2016 GO Jeroen Verhelst, saunabouwer Knusse taferelen in de sauna van Mar lies Wij- nands. FOTOTJITSKE SLUIS Marlies Wijnands en haar man richtten hun Helmondse woning in met een wellnessruimte: een Finse sauna - groot genoeg voor het hele gezin -een jacuzzi en relaxruimte. Onderdompelen in koud water na de sauna doen ze buiten in het zwem bad, om daarna te ont spannen bij een haard vuur in de tuin. „Het klinkt als als pure luxe, en zo voelt het ook. Dat we die ontspanning thuis kunnen vinden, is een weldaad. Met een druk gezin en werk heb ben we niet altijd zin om voor ontspanning de deur uit te gaan. We zet ten de sauna vooral in de herfst- en wintermaan den aan. Als het buiten koud wordt, is het nog heerlijker om in de droge saunawarmte te zitten. We kozen voor de Finse sauna, omdat we ons in die droge warmte pretti ger voelen dan in een in- fraroodsauna. Een rondje sauna is een mooi moment om bij te kletsen met mijn man, de kinderen, die inmiddels studeren, of met mijn vriendinnen. We kozen voor een eigen ontwerp met veel glas, passend bij de moderne uitstraling van ons huis, en lieten dit uitvoeren door een saunabouwer." Schoonmaken Het onderhoud stelt niet veel voor. „Een kwestie van banken schoonma ken na gebruik en het glas een keer afnemen. Het enige nadeel is de hogere energierekening. Maar een dagje wellness kost ook geld." Vinyl is terug van weggeweest. Fans van de lang speelplaat worden misschien ook blij van dit krukje, gemaakt van een stapel van 11 elpees. Via vinylkruk.nl geef je door welke titel jij vroeger grijsdraaide of welk label niet in jouw interieur mag ontbreken. Die plaat ligt dan - indien beschikbaar- bovenop. Te koop vanaf 39 euro. Met een opa als juwelier en een vader als horloge maker groeide desig ner Arjan Ros op tus sen de uurwerken. Door de knalgele staartklok in de film Moonrise Kingdom raakte hij geïnspi reerd om ook zelf aan de slag te gaan. Uit het magazijn van zijn vader haalde hij een oude staartklok, die hij helemaal stripte en een verfje gaf. Het resultaat is KLOQ: een klassiek slingeruurwerk met de kleuren en materi alen van nu. En hij tikt niet, lekker rustig dus. Prijs: 239 euro. Meer info: kloq.nl. Voor het tweede jaar op rij brengt het Finse designmerk littala een serie bijzondere glazen kerstballen uit. Dit jaar staan er drie vogels van Oiva Toikka op, die bekendheid verwierf met zijn serie glazen vogels. De motieven komen uit Toikka's pen en heb ben allemaal een eigen persoonlijk heid. Elke bal (24,80 euro) zit in een spe ciale verpakking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49