ÏULTUUR 25 TWINTIG JAAR RENÉ VAN KOOTEN René van Kooten heeft weer een hoofdrol te pakken. De zanger en acteur luidt in juni zijn 20-jarig jubileum in met de musical The Bridges of Madison County. „Het is zo'n prachtig herkenbaar verhaal." 12 nieuwe sprookjes in unieke schatkist René van Kooten (43) kruipt mo menteel in de huid van - pak 'm beet - Sting, Blof en Supertramp tijdens de thea tertour van de Top 2000. En vanaf februari speelt het multitalent een rol in Into The Woods en treedt hij tussendoor op als gitarist-zanger van zijn band Shifting Daylight. „Spelen in musicals en toeren met onze band is een heerlijke combi. Dat kan ik nog jaren volhouden. Saai wordt het nooit", zegt Van Kooten, die vanaf komend voor jaar de hoofdrol vertolkt in The Bridges of Madison County, de mu sicalbewerking van de gelijkna mige film met Clint Eastwood en Meryl Streep. De vrouwelijke hoofdrol is voor Lone van Roosen daal. „Een bijzondere productie met geweldige muziek. Folkloris tisch, beetje countryachtig. Met piano, viool, akoestische gitaar en een herkenbaar verhaal." „En ze staat voor de keuze: gooi ik alles overhoop of ga ik door met wat ik heb? Ik denk dat veel men sen weieens op het punt komen dat ze denken: is dit het nou? In werk of relatie. Ik las vorige week een interview met Joop Braak- hekke. Hij zei: 'Als je veertig, vijf tig jaar bij elkaar bent, dan moet je er niet zomaar van uitgaan dat je nooit eens iemand anders tegen komt van wie je denkt: wow! En dat dat gebeurt, is niet erg. De vraag is alleen: wat doe je ermee?'" „Nu moet ik oppassen, want mijn vrouw komt er net aan, haha. Zonder gekheid: ik heb de mooiste vrouw van de wereld met wie ik Ik heb de mooiste vrouw van de wereld met wie ik heel gelukkig ben heel gelukkig ben. Maar we zijn ook niet blind. Af en toe zeggen we tegen elkaar: zie je die daar lo pen? En dan gaan we vrolijk verder met elkaar. Af en toe springen we op de fiets, maken we een lange tocht en praten we aan één stuk door. We zijn tien jaar samen en hebben een prachtige dochter die ons leven op een speciale manier inkleurt. Voorheen bleef ik wel eens hangen na een voorstelling. Nu weet ik niet hoe snel ik thuis moet zijn om de volgende ochtend fit met die kleine op te staan." „Ik vroeg me vorig jaar wel af: 'Wil ik nog wel heel lange projecten doen?' Ik wil namelijk ook muziek maken, produceren en met de band touren. Het is wat ik vroeger later wilde worden. Profwielren ner, maar nog liever als muzikant de wereld over. A la Van Halen." „De musical Aida die ik beschouw als mijn doorbraak. Jersey Boys, een paar jaar terug, was mooi en ik ben Koen van Dijk (regisseur, red.) eeuwig dankbaar dat hij me ge vraagd heeft voor Kiss of the Spider Woman. Dat was heel belangrijk voor me voor het spelen in klei nere producties. En Les Misérables: kreeg ik een award voor." „Bij Jersey Boys had ik een black out. Tekst kwijt. Het zweet gutste in mijn nek. Totale paniek. Se conden leken uren. Ik heb maar wat doorgestameld en toen kwam er toch een connectie met mijn oorspronkelijke tekst, maar ik vrees dat ik keek als het be kende konijn in de koplamp." „Altijd jammer, want een nomina tie en zeker een award zijn de hoogste waarderingen. Maar ik ben zo blij dat Vera (Mann) geno mineerd is voor de vrouwelijke hoofdrol. Ze speelde groots en ver dient die award." „Voor de klas staan was ook leuk, maar ik doe dit al zó lang. Mensen die zeggen dat het saai is, voorstelling na voorstelling, heb ben het mis. Elke dag is anders. Ander publiek, andere sfeer. Theater voelt als vrij werk." Urenlang (voor)leesplezier! Bestel nu de collectie op pzc.nl/efteling vrijdag 16 december 2016 PC Liefst wilde ik muzikant worden, a la Van Halen' Dennis Jansen Vrij klassiek toch? Een huismoe der beleeft een romance met een fotograaf... Spreek je uit ervaring? René van Kooten Heb je dat Doe Maar-moment - 'Is dit alles' - al gehad? Inmiddels ga je naar je twintig ste jaar op de planken. Wat wa ren de highlights? Zat er ook een blooper bij? Voor multita lent René van Kooten is elke dag in het thea ter weer anders. FOTO THEO SMIT Je laatste musical Sweeney Todd ontving drie nominaties, maar jij zat er niet bij. Teleurge steld? Mis je het vak van geschiedenis leraar nog wel eens? SPECIALE A-RA',1? „1 KERSTAANBIEDING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 24