Nieuwe verklaringen dochter passen in verhaal veroordeelde vader Miranda wilde graag politieagent worden Het hoger beroep in de zaak van de moord op een wegwerker bij I Jzendijke levert andere verhalen op dan in eerdere verklaringen is terug te vinden. Justin van Noord, Coen de Leeuw en Pieter Molendijk (vlnr) hebben het prima naar hun zin op het Edudelta College. Het agrarisch opleidingscen trum prijkte twee jaar geleden nog on deraan op de hitlijst, maar is nu tot de beste groene school van Nederland uitgeroepen. „Het is gewoon een héél leuke school." De dochter van de man die is ver oordeeld voor de eerwraakmoord op wegwerker Muzekka Bozkurt op 25 september 2013 in de buurt van IJzendijke heeft de wenkbrauwen doen fronsen, gisteren bij het ge rechtshof in Den Bosch. Daar was het hoger beroep in de zaak. Vader Hamza (53) en zijn zoon Hasan (27) werden vorig jaar ver oordeeld tot 19 en 15 jaar cel, omdat ze de partner van dochter en zus Günes hadden doodgeschoten op de N61 bij IJzendijke. De rechtbank oordeelde dat uit het dossier bleek dat het om eerwraak ging. Muzekka moest dood, omdat Günes de verlo ving met haar neef had beëindigd en in het geheim een relatie had met Muzekka. Over de voorgeschiedenis kwam Günes echter met een totaal ander verhaal dan wat ze eerder bij de po litie zou hebben verteld. Die vele verklaringen waren weliswaar niet door haar ondertekend, maar gin gen wel over bedreigingen en mis handelingen door haar vader, om dat ze de verloving had verbroken. Die had ze verbroken omdat de neef vreemd was gegaan. Vanwege de bedreigingen en mishandelin gen zou ze in blijf-van-mijn-lijf- huizen hebben gezeten in Vlissin- gen en in Den Helder. „Ik dacht toen niet helder. Ik was in shock", zei ze gisteren. „Maar ik heb het vonnis gelezen en ik wil nu, nu ik weer nuchter ben, het echte verhaal doen." Günes vertelde dat ze alleen maar in het blijf-van-mijn-lijfhuis zat om rust te krijgen. „Mijn neef en ik hadden een huis gekocht, de re latie ging over en ik had het druk met mijn werk. Ik kon het leven niet meer aan." Toen zou ze de situ atie thuis hebben verzonnen om maar ergens terecht te kunnen. Het blijf-van-mijn-lijf-huis. „Ik was he lemaal niet bang voor mijn vader. Ik wilde weg van alles." Haar vader zou niet eens hebben geweten van de relatie met Mu zekka, zei ze. „Ik had de familie nog niet over hem verteld. Zo serieus was die relatie nog niet." Waarom Ik zat alleen in een blijf-van-mijn-lijfhuis omdat ik rust wilde, niet omdat ik bang was voor mijn vader ze dan al wel plannen hadden om te trouwen, bij de politie zei ze zelfs al een datum, vertelde de vrouw niet. „Maar het was geen eerwraak. Ik kende dat woord niet eens. Ik hoorde dat woord pas voor het eerst van de advocaat van Hasan." Maar eerder, bij de politie, klonk het nog heel anders: „Zij bepaalden een leven voor me dat ik niet wilde, daarom is er nu iemand dood. Ze hebben mij gepakt via Muzekka." De nieuwe verklaring past in het verhaal van de vader, die gisteren zei dat hij pas 25 september van Muzekka zelf hoorde dat de twee een relatie hadden. „Hij was boos en schold me uit. Het werd zo drei gend dat ik mijn pistool pakte en schoot." Dat staat weer in schril contrast met de lezing van de rechtbank, die juist Hasan veroordeelde voor het schieten. Hamza, die al meer dan een half leven achter de rug had, nam de schuld op zich, door met het wapen bij het lijk te blijven zit ten, terwijl Hasan naar Turkije vluchtte. Bij het gerechtshof klinkt r8 januari een strafeis. De uitspraak is in februari. It FOTO MARCELLE DAVIDSE ZEELAND 10 donderdag 15 december 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl •ZEELAND9 'Eerwraak? Kende ik niet' Pieter van Klinken Den Bosch -Günes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76