Vl 0) Genot voor oog en oor 6 De relatief onbekende regisseur Gareth Edwards (Monsters, Godzilla) viel bijna van zijn stoel van verbazing toen hij het Star l/l/ars-verhaal Rogue mocht verfilmen. Hij wist niet wat hem te wachten stond. FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Soof 2 LesSaisons A Quiet Passion Schumer pakt titelrol in Barbie Ridley Scott bemachtigt oeuvreprijs Alsof hij de hoofd prijs in de Staats loterij had ge wonnen. Zo exta tisch voelde regis seur Gareth Ed wards (41) zich toen hij het aanbod kreeg om Rogue One: a Star Wars Story, een afgeleide van de vermaarde sciencefiction- reeks, te maken. Zijn verrassing werd nog groter toen bleek dat hij de enige kandidaat was. „Blijkbaar waren de producenten onder de indruk van mijn vorige films", zegt de bescheiden Engels man in Parijs. „Wat opmerkelijk is, want ik heb tot nu toe pas twee echte speelfilms gemaakt." Het contrast tussen die beide films -Monsters en Godzilla - kan niet gro ter zijn. De eerste film maakte Ed- Sing wards voor 400.000 dollar en mon teerde hij gedeeltelijk op zijn zolder kamer in Engeland. Voor het spekta kelstuk Godzilla had hij het 40-vou- dige budget tot zijn beschikking. Over de kosten van Rogue One, bedoeld als een voorganger van de bestaande Star Wars-films, durft Ed wards geen uitspraak te doen. „Dat is nogal schimmig. Als regisseur weet je nooit precies waar al het geld naartoe is gegaan. De decors waren in elk ge val indrukwekkend. Ik had meer ruimte tot mijn beschikking dan destijds George Lucas toen hij aan zijn eerste Star Wars-film begon." De vraag of hij wel een echte fan van de serie is, beantwoordt de regis seur met een anekdote uit zijn jeugd. „Ik geloof dat ik zes jaar oud was toen ik mijn eerste Star Wars-film zag. Onze buren hadden de film op video, op het bekende en niet zo be ste Betamax-systeem. Brutaal als ik was, heb ik die band geleend en tien tallen keren bekeken. Ik heb die vi deo ook nooit teruggegeven." Voor Edwards was de druk enorm toen hij de opdracht aanvaardde om Rogue One te maken. Hij realiseerde zich dat miljoenen fans van de film serie over zijn schouder zouden meekijken. „Ik zat met een dilemma. Mijn voornemen was de originele Star Wars-serie wat stijl betreft zo veel mogelijk trouw blijven. Maar ik wilde er ook mijn visie op loslaten, Meezingen mag, maar kijken is nog beter. De animatiemusical Sing is een genot voor oog en oor. De studio die al eerder furore maakte met de bios coophits Despicable Me en The Secret Life of Pets legt de lat nu heel hoog met zijn nieuwste productie. Sing is eigenlijk een grote jukebox, waarin ruim tachtig hits (van My Way tot en met Hallelujah van Leo nard Cohen) in flarden de revue pas seren. De nummers krijgen een extra lading door het zangtalent van onder meer een verlegen olifant, een zelf bewuste muis, een multitaskende zeug en een punkachtig egeltje. Het verhaal draait om een theaterei genaar, het koalabeertje Buster Moon (stem: Matthew McConaughey). Hij organiseert een talentenjacht om zijn noodlijdende bedrijf overeind te houden. Wat Sing de moeite waard maakt, is dat de dierenkarakters veel aandacht krijgen. Zo is er een opstandige go rilla die niet een loopbaan ambieert in de gangsterbende van zijn vader, maar het liefst als zanger door het le ven wil gaan. Zijn dilemma is een van de aardigste verhaallijnen in Sing. - A.Z. donderdag 15 december 2016 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Soof 2 €866.452 2 (1) Fantastic Beasts €686.558 3 (-) Office Xmas Party €329.411 4 (2) Vaiana €259.060 5 (3) De Zevende Hemel €141.003 KOMEDIE Opnieuw schittert Lies Visschedijk in deze komedie als Soof, de moeder van drie kinderen die tobt met haar echtgenoot (Fedja van Huêt). Ook haar restaurant bezorgt haar hoofd pijn. Maar Soof slaat zich er manmoe dig doorheen. NATUURDOCUMENTAIRE Pierce Brosnan spreekt in deze na- tuurdocumentaire het commentaar in bij de prachtige beelden over de ge schiedenis van de Europese wildernis. Roedels wolven, beren en wilde paar den worden uitgebreid gevolgd. DRAMA De Engelse regisseur Terence Davies toont in zijn film enkele essentiële momenten uit het leven van de dich teres Emily Dickinson. Na enkele te genslagen in haar familie raakt zij steeds meer geïsoleerd. Heftig drama. O SCHOONHEID De vuilbekken de actrice Amy Schumer (be kend van Train- wrecking)i gaat de titelrol spe len in Barbie. De film is geba seerd op de po pulaire meisjes pop van Mattel. Het is de be doeling dat de film een moder ne kijk biedt op schoonheid, identiteit en fe minisme. Het is nog niet bekend wie de regis seur wordt. SJ REGISSEUR Regisseur Rid ley Scott Gla diatorAliens, Blade Runner) krijgt volgend jaar een hoge onderscheiding van de Director Guild of Ame rica. Hij wordt bekroond voor zijn oeuvre. Eerdere win naars waren onder anderen Billy Wilder, Al fred Hitchcock en Steven Spiel berg. E Alles ging op z'n kop voor nieuwe ft Star Wars Ab Zagt Gareth Edwards, fotoafp ANIMATIE Regie: Garth Jennings. Originele stemmen: Matthew McConaughy, Reese Witherspoon en Scarlett Johansson. De muis ontbreekt het in Sing geenszins aan lef. foto universal KSK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 54