22 De kijkcijfers voor de Champions League dalen. Die trend is ingezet sinds de voetbalwedstrijden te zien zijn op Veronica. Heeft moederschip SBS een probleem? ANGELA KIJKT TV Begin dit jaar klon ken er jubelende geluiden vanuit het SBS-kamp. Met de uitzendrechten van de Champions League werden fonkelende kijkcijfers geno teerd. Een zeldzaamheid voor de zendergroep (SBS 6, Veronica, Net 5 en SBS 9) die al jaren vecht tegen magere resultaten. De voetbalwedstrijden, toen uitge zonden op vlaggenschip SBS 6, trokken ongeveer evenveel pu bliek als bij de NOS. De keuze om het huidige Champions League-seizoen op Veronica uit te zenden, pakt vooralsnog een stuk minder goed uit. Was de competitie op SBS 6 nog goed voor gemiddeld 1,6 miljoen kijkers, op nichezen der Veronica zit dat gemiddelde nu (met twaalf gespeelde wed strijden) op nog geen 1,2 mil joen. Een verschil van een slor dige 450.000 kijkers. SBS wil bij deze cijfers graag benadrukken dat het totaal aantal tv-kijkers in algemene zin is afgenomen. De motivatie voor de verhui zing: om als zendergroep te groeien, dus niet alleen SBS 6. Andere programma's waaronder succesnummers als Hart van Ne derland en Shownieuws, hoeven Als deze trend doorzet, hebben ze een probleem niet langer door voetbalavonden te worden onderbroken. De investering in de uitzend rechten (naar verluidt betaalt SBS een kleine 20 miljoen euro per jaar) verdien je zelden terug. Het populaire voetbal moet dus vooral ook de zenders tezamen naar een hoger kijkcijferniveau tillen. Met de sport op SBS 6 was dit nog licht het geval. Maar re cente cijfers van de Stichting Kijkonderzoek (SKO) geven een ander beeld. In de commerciële doelgroep (20-49 jaar) zakte de zendergroep in de maanden september tot en met november van 21,3 procent naar 20,5 pro cent. Rendabel „Met het voetbal op Veronica is SBS als zendergroep dus achter uitgegaan", aldus Ruud de Lan gen van Mindshare, het belang rijkste bedrijf dat zendtijd in koopt voor adverteerders. „Als deze trend doorzet, hebben ze een probleem. Een procent marktaandeel staat immers ge lijk aan zo'n 10 miljoen euro op jaarbasis aan reclame-inkom sten. En dan komt de vraag bo vendrijven of het voetbal nog wel rendabel is." „SBS moet zich ernstige zor gen maken", meent sportmar- ketinggoeroe Frank van den Rieu opent jaar met concert |- Record Fast Furious 8 Ik moest dingen verwerken die ik nog niet wist over zijn verleden en relaties m m as het de poging waard? Jij mag 1IM het zeggen.' W W Wie kan Beau van Erven Dorens weerstaan? Ik niet. Dus toen hij dinsdag met bovenstaande woorden The Amsterdam Project afsloot, voelde ik me geroepen om nog één keer te schrijven over zijn programma waarin hij de dakloze Chayenne, Lolle, Marco, Alan en Gerrie probeert te helpen aan een nieuw le ven. The Amsterdam Project is zonder twijfel het programma dat de meeste indruk op mij maakte het afgelopen jaar. Omdat het een in kijkje gaf in een wereld die ik niet ken, anders dan de Straatkrantverkopers die ik af en toe te genkom in de stad. Mensen om wie ik, zo eer lijk moet ik dan ook zijn, liever met een grote boog heen loop, omdat ik me ongemakkelijk voel als ze mij of mijn kinderen aanklampen. Ga toch werken, denk ik dan. Maar zo simpel is het niet, daar ben ik door Beau, alle brave hulpverleners en de verhalen van Gerrie, Lolle, Marco, Chayenne en Alan wel achter. Ik ben door het programma zelfs vrij cynisch geworden. Want ook met een berg liefde, hulp en een aardig gevulde pinpas lukt het dus lang niet altijd om iemand van de straat te krijgen. Omdat een woud aan regels de boel nodeloos ingewikkeld maakt. Omdat de problemen te groot zijn. Omdat de dakloze soms gewoon niet geholpen wil worden. Aan Beau lag het niet. Die zat de vijf achter de broek, regelde meubels, betaalde mee aan een behandeling in een buitenlandse afkickkliniek en stond op Schiphol om te kijken of Alan ook echt vertrok en haalde Marco na de terroristi sche aanslagen op uit Brussel. Desondanks is na anderhalf jaar de trieste conclusie dat het Marco en Alan niet beter gaat. Dat Lolle bij het Leger des Heils woont, is meer ondanks dan dankzij hemzelf. Gerrie en Chayenne doen het gelukkig wél goed. Omdat ze knokken tot ze erbij neervallen en ook eens een keer geluk hebben: door de tv-uitzendin- gen kregen ze door een bedrijf een baan en op leiding aangeboden. Daarom hier mijn antwoord Beau: ik ben afge lopen acht afleveringen een beetje gaan hou den van Chayenne, Gerrie, Lolle en Marco. Wie ooit nog durft te zeggen dat jij een over het paard getilde corpsbal bent die niets kan, krijgt van mij een stomp op zijn neus. Je kunt trots zijn: elk gered leven is er één. Maar ik vrees dat je nog heel wat reeksen moet maken, wil er op grote schaal iets veranderen. Quote van de dag donderdag 15 december 2016 PC Voetbal op Veronica scoort niet Gudo Tienhoven Dennis Jansen —Ruud de Langen MUZIEK André Rieu be gint 2017 met een nieuwjaars concert. De vio list wil daar een traditie van maken, zoals zijn zomer avondconcerten in Maastricht dat ook al zijn. Het concert is 7 januari in de Ziggo Dome. FILM Fast Furious 8 draait pas in april in de bios copen, maar de film heeft nu al een record. De trailer werd in de eerste 24 uur na het ver schijnen 139 miljoen keer be keken. Dat is 11 miljoen keer meer dan de vo rige recordhou der The Beauty and the Beast. Estavana Polman lag er in het begin van haar relatie met Rafael van der Vaart wakker van: was het alle ophef wel waard om met de voetballer samen te zijn? rojec Reageren? angela@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 22