De baas trakteert weer WK darts Minister reserveert 25 min In Uit&Thuis 'Dienstregeling NS moet beter' De minister schrijft dat in een brief aan de Tweede Kamer. Kamp heeft tot nog toe steeds in de Kamer ge zegd dat als Zeeland goede plannen heeft, hij er geld voor zoekt op zijn begroting. Een bedrag noemde hij nooit. Nu reserveert hij 25 miljoen euro voor 'goede projecten binnen Zeeland'. Op basis van het advies dat oud premier Jan Peter Balkenende uit bracht over de Zeeuwse economie, verlangde de provincie van het Rijk 25 miljoen euro voor een Zeeland fonds en 20 miljoen euro voor het Bètacollege. Dat is dus fors meer dan het kabinet nu reserveert. Bo vendien bepaalt minister Kamp of de Zeeuwse plannen goed genoeg zijn voordat het Rijk geld geeft. Het is dus niet zo dat het Rijk 25 miljoen overmaakt aan Zeeland. De PZC meldde vorige week al dat het Rijk Zeeland niet helpt met een oplossing voor de kerncentrale en energiebedrijf Delta. De afgelopen weken zijn, blijkt uit de brief, drie opties onder zocht. Het overleg daarover is stuk gelopen op staatssteunregels en op het feit dat zowel de aandeelhou ders van Delta (provincie en ge meenten) als Delta zelf de risico's van de oplossingen te groot von den. Het gevolg is dat Delta zijn netwerkbedrijf Enduris moet ver kopen. Het kabinet heeft er alle ver trouwen in dat het Delta lukt en dat het bedrijf met de koper afspraken kan maken over behoud van banen in Zeeland. Lukt dat toch niet, 'dan staat het kabinet er voor open om opnieuw met de aandeelhouders van Delta in gesprek te gaan', schrijft Kamp. De regeringspartijen PvdA en WD reageren positief. „Zeeland is nu zelf aan zet", zegt PvdA-Kamer- lid Albert de Vries uit Middelburg. „De gewenste 45 miljoen zat er niet in. Je moet dan blij zijn met wat wel kan." Ook VVD-Kamerlid André Bosman uit Middelburg is blij met wat er ligt. „Het is een enorme toe zegging van de minister. Zeeland moet nu aan de bak. Verder is het positief dat er nu duidelijkheid is Nu committeert de minister zich voor het eerst aan een concreet bedrag over de kerncentrale." Gedeputeerde Jo-Annes de Bat (economie) spreekt van een 'goed signaal'. „Het is een eerste stap. Zo zullen we blijven puzzelen. We moeten er nu voor zorgen dat het concreet wordt. We hebben plan nen genoeg. Daar ontbreekt het in elk geval niet aan." „Dit is een belangrijke uitspraak", reageert Jan Peter Balkenende. „Tot nu toe heeft het kabinet vooral warme woorden aan het rapport gewijd, maar de vraag was: wat ge beurt er precies? Nu committeert de minister zich voor het eerst aan een concreet bedrag. Natuurlijk verbindt hij dat aan het onderne men van acties, maar dat het op deze manier door hem wordt ge zegd, is een feit van grote beteke nis."» ZEELAND 4 10°C Nieuwsmedia Michael van Gerwen wil zijn titel terug. »P3i Fresku vertelt vanavond zijn verhaal in CCXL in Vlissingen Lees verder op c°mmentaar ReNJERot °phetpERRon Facebook weet nu écht alles. Het beter regelen van het overstap pen op de trein richting Breda en dat de eerste trein een half uur eer der in Vlissingen arriveert. Deze wensen hebben de provincie Zee land en reizigersorganisatie Rover op tafel gelegd bij de NS, drie da gen na de invoering van de nieuwe dienstregeling. Reizigers hebben sinds maandag slechts drie mi nuten om in Roosendaal over te stappen. Dat blijkt in de praktijk veel te .krap. Een beetje ver traging leidt al tot het missen van de aan sluiting. Op sociale media wordt volop geklaagd. Die gelui den hebben ook het pro vinciehuis bereikt. Sinds maandag komt de eerste trein in Vlissingen om 7.39 uur aan. Provincie en Rover vinden dat te laat. Ze hebben de NS gevraagd een extra trein in te zetten die om 7.09 uur in Vlissingen arriveert. Dit is vooral van belang voor de reizigers die binnen Zeeland reizen. Wat de provincie betreft kan dit dus een extra trein tussen Roosendaal en Vlissingen zijn en hoeft de intercity niet in Amsterdam een half uur eerder te vertrekken. Nu de economie aantrekt, wint het kerstpakket weer aan populariteit bij bedrijven. Deze week worden er in Nederland vier miljoen uitgedeeld. „Er zit weer muziek in het kerstpakket", zegt ondernemer Harry Verkaik uit Middelburg. Kamp komt Zeeland tegemoet Minister Henk Kamp van Econo mische Zaken trekt 25 miljoen euro uit voor Zeeland. Als voor waarde stelt hij dat de provincie met goed uitgewerkte plannen moet komen. Jeffrey Kutterink Den Haag -Jan Peter Balkenende Rustig weer pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 1 1 88 5 5 5 5 30 FOTO RUBEN OREEL ZEELAND 2 ZEELAND S: pis Theo Giele Middelburg ZEELAND2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1