De Feijter krabbelt weer O O) 0) O 12 ZE De Bruijn is opnieuw snel uitgespeeld Westerweele stopt per direct bij FC Axel Qualifier Kerkhove overtuigt in Dubai BTSW OPHEF Psycholoog Rini Stoutjesdijk verwerpt alle beschuldigingen aan zijn adres. Hij countert: „Het is totale quatsch." Jean Paul de Bruijn overleefde voor de vierde keer op rij dit kalenderjaar de eerste kwalifica tieronde van een wereldbekertoernooi niet. De Hulstenaar ging in zijn eerste partij al on deruit tegen Dave Christiani: 20-30. In zijn tweede partij hervond De Bruijn zichzelf en versloeg de Turk Ali Kemal Guaydin met roy aal (30-10), maar dat bleek onvoldoende voor een vervolg. Drie andere Zeeuwse deelnemers vlogen er maandag eveneens al na de eerste kwalifica tieronde uit. Wim de Kok uit Lewedorp ver loor zijn beide partijen, terwijl een zege voor Ronald van Geyt en Sylvia Eckel uit Hans- weert niet genoeg bleek. Voetbaltrainer Kees Westerweele maakt het seizoen bij zaterdagtweedeklasser FC Axel niet af. De Souburger kan zijn werk niet lan ger combineren met zijn trainersfunctie bij FC Axel. Westerweele moet voor zijn werk vaak naar het buitenland. De assistenten Eric Rijckaert en Antoine Thoen deden al enkele trainingen, omdat Westerweele niet op tijd in Axel kon zijn. Westerweele zou aan het eind van het seizoen stoppen. Volgens Axelvoorzitter Jack Kouwij- zer wordt het moeilijk om tussentijds een trainer te vinden om het seizoen af te maken. „We blijven zoeken naar een oplossing." Tennisster Lesley Kerkhove overtuigde giste ren in de eerste ronde van het 100.000 dollar- toernooi van Dubai. De 25-jarige qualifier uit Zierikzee schakelde de geplaatste Russin Vik- toria Kamenskaya uit. De setstanden waren 7- 5 en 6-2. Ze treft nu bij de laatste zestiende Sloveense Tadeja Majeric, die net iets hoger staat op de wereldranglijst dan de Zeeuwse. Kerkhove bereikte maandagochtend het hoofdschema. Ze won toen haar derde kwali ficatiepartij. Voor Kerkhove is het zaak dat ze veel partijen wint. Ze staat nu net buiten de top 200 van de wereldranglijst en is nog niet zeker van deelname aan de Australian Open. m Loof Salawanej Zijn bedrijf BTSW werd neergezet als 'een sekte', hij als 'een wolfin schaapskleren' die van 'morele manipulatie zijn werk maakt', maar psycholoog en gedragswe tenschapper Rini Stoutjesdijk ver werpt alle beschuldigingen aan zijn adres.De directeur van het in Burgh-Haamstede gevestigde Bu reau Toegepaste Sociale Weten schappen stelt bovendien dat er wat betreft de nauwe samenwer king met de KNVB geen sprake is van belangenverstrengeling, we gens zijn vriendschappelijke con nectie met Hans van Breukelen. De Telegraaf opende afgelopen weekend de aanval op BTSW, na dat de landelijke titel signaleerde dat er sinds de aanstelling van Van Breukelen als technisch directeur bij de KNVB wel erg veel aan BTSW gelieerde mensen werk zaam waren bij de Nederlandse voetbalbond. Zo was technisch manager Jelle Goes ambassadeur van BTSW, evenals Frans de Kat (coördinator KNVB Academie) en Joost Leenders (lid van de staf van Nederland Onder-18). De nieuwe Prestatie Innovatie Manager Peter Blangé volgde ooit een opleiding bij het bedrijf, dat zich richt op psychologische hulp verlening, en opleidingen, trai ning en coaching binnen de top- sport- en entertainmentwereld. Stoutjesdijk zelf werd bij de tot standkoming van het meerjaren plan 'Winnaars van Morgen' door technisch manager Goes gevraagd zijn bijdrage te leveren, nog voor de aanstelling van Van Breukelen als technisch directeur bij de KNVB. Dit najaar werd hij - door Van Breukelen - als mental coach toegevoegd aan de staf van de Ne derlandse vrouwen. De vraag of er sprake was van belangenverstrengeling drong zich om die redenen op, maar Stoutjes dijk wil daar niets van weten. „Een gezamenlijke interesse in de 'Winning Mindset' bij topvoetbal- Iers heeft geleid tot een project dat is uitgemond in meerdere publica ties", doelt hij in een reactie via het journalistieke communicatie bureau Koolhoven Partners op de boeken Topposities en Winnen. „Hij is geen zakenpartner, geen aandeelhouder, geen commissaris, In de winter van 2015-2026 ver baasde de Zeeuws-Vlaming alles en iedereen in de Zeeuwse atletiekwe- reld. In zijn eerste jaar bij de senio ren won hij meteen het wintercir- cuit. Hij boekte fraaie overwinnin gen in de Moerschanscross en de Elderschanscross en handhaafde daarna zijn koppositie in de overige wedstrijden. „Bij de junioren ging het al goed, maar het is dan altijd af wachten hoe het bij de senioren gaat", blikt De Feijter zelf terug op zijn successen als debutant. Dat ik gelijk de crosscompetitie zou win nen, had ik nooit verwacht. Ik re kende er alleen op voorin mee te kunnen doen." Van een minstens zo sterk ver volg in de zomer kwam het vervol gens niet. Tijdens een training in juni schoot het er bij De Feijter in. „Ik was bezig op de baan, tien keer 400 meter. Opeens was het mis. Ik kon gelijk nauwelijks meer lopen." Vervolgens duurde het lange tijd voordat hij duidelijkheid kreeg over de aard van de blessure. Hij trok langs verschillende be handelaars en allemaal moesten ze het antwoord schuldig blijven. „Ik ben bij fysiotherapeuten geweest, bij sportartsen... Het zat op een moeilijke plek, zeiden ze allemaal. Het duurde lang voordat ik wist wat ik precies had en hoe ik kon herstel len." Voorzichtig Inmiddels is de Zeeuws-Vlaamse atleet een half jaar verder. Nog steeds zegt hij nog niet helemaal de oude te zijn. „Die hamstrings voe len al snel stijf aan", vertelt hij. „En als ik spierpijn krijg na een training, is het als eerste op die plek. Ik moet nog altijd voorzichtig zijn." In september hervatte De Feijter de training. Maar nog niet op volle kracht, hij bouwde het met drie trainingen in de week rustig op. Pas afgelopen week kwam hij ongeveer weer in zijn oude ritme, met vijf trainingen. woensdag 14 december 2016 DRIEBANDEN VOETBAL A Lesley Kerkhove. fotomarcelledavidse TENNIS De streekderby in de tweede divisie drieban den tussen Hoondert/De Waard en Polka Print eindigde in een 2-6-overwinning voor de Zeeuws -Vlamingen. Daarmee werd de tegen stander nog vaster op de laatste plaats op de ranglijst gedrukt. Voor de bezoekers moest al leen Koen Saver buigen voor een superieure Richard de Bruin. De thuisspeler zegevierde met 40-28. Jean Paul de Kraker, Dirk Vlerick en Louis Dallinga wonnen wel. Karter Mika Mathia uit Serooskerke is in Eindhoven twee keer tweede geworden bij het Nederlands indoorkampioenschap. Zowel in de midden-gewichtsklasse als in het algemeen klassement werd hij tweede. Volgend seizoen wil Mathia outdoor gaan karten. Stoutjesdijk verwerpt I Augustine Loof speelde tegen NAC Breda pas zijn zesde compe titiewedstrijd van dit seizoen, maar de rechtsback van FC Eindhoven viel daarin wel op. De verdediger uit Koewacht werd namelijk opgeno men in het Jupiler League Elftal van de Week, met daarin de beste spelers van speel ronde 18. Loof viel op met zijn optre den tegen de Bre- danaars, die door de Eindhovenaren met 6-2 werden verslagen. S De Middelburgse golfsurfers Ri- chelle (16) en Fa bian Salawanej (18) waren van 3 tot 11 december in Agadir namens Nederland actief op de Euro Juni ors. De twee Zeeuwen waren in Marokko beiden goed voor een vijfde plaats. Gecombineerd met de resultaten van de zes andere Nederlandse deel nemers eindigde de Oranje equipe op de zevende plaats, in een deelnemersveld van in totaal 16 landen. Mitchell Minnaard Vlissingen A Hans van Breukelen (I) en Rini Stoutjesdijk (r) houden de gemoe deren bezig op de burelen in Zeist, fotosanp&youtube Hij schoot als een komeet om hoog. Opeens domineerde RKHAV-atleet Job de Feijter de Zeeuwse crosswedstrijden. Maar bijna net zo snel verdween hij weer van de radar. Een verve lende blessure - een peesontste king in zijn linkerhamstring - zorgde ervoor dat hij maanden langs de kant stond. „Eigenlijk is het nog niet helemaal over", zegt de twintigjarige hardloper uit Sint-Jansteen. „Maar ik ben toch weer begonnen." Roeland van Vliet Sint-Jansteen a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 81