M Serieus Verzoekje viert vierde editie Restaurant Napoleon in Hulst verzakt door bouw Reynaertshof Westdorpenaren varen mee op schip dat ze vaak zien langsvaren 7 Heel Westdorpe kent de autoboot, het schip dat zo traag de burg bij Sas van Gent passeert. Inwoners stappen aan boord. Stefan Joos en Fabrice Lottin uit Westdorpe stappen van daag aan boord van de Volvo boot en bekijken hun eigen dorp vanaf het schip. „Het is een van de meest frustrerende boten op het kanaal", lacht Stefan. Hij bedoelt het niet rot. De DFDS schepen moeten nu eenmaal, vanwege de waterverplaatsing de brug lang zaam passeren. Het lange wachten bij de brug, het typische beeld van de enorm traag varende autobo ten, het hoort bij het kanaal waar Stefan en Fabrice hun hart aan verpand hebben. De Gentenaren wonen sinds drie en halfjaar in Westdorpe. Ze zijn beiden lid van de dorpsraad en de drijvende krachten achter de site en Facebookpagina West dorpe, het warmste dorp van Ne derland. Ze verbazen zich nog over zaken waar geboren en getogen West dorpenaren aan gewend zijn. „Hoeveel mensen hier bijvoor beeld masten in de voortuin heb ben", lacht Stefan. Ze maken er fo to's van en plaatsen die op de pa gina. „Wij zijn helemaal geen fo tografen of zo maar we maken graag foto's. Vooral van plaatsen die iedereen kent en waar de meesten niet komen, zoals bij voorbeeld de commandopost in Terneuzen." De passie van het duo is het Kanaal Gent-Terneuzen en alles wat daarmee te maken heeft. De mensen, de schepen. Stefan: „Wij organiseren als Westdorpe, het warmste dorp van Nederland zelf niks. Ja, een keer per jaar iets als dit, dat wel. Maar voor de rest maken we alleen foto's van alles wat er in Westdorpe te doen is. Voor ons is dit een manier om in te burgeren. Mensen zeggen zo snel dat er in Westdorpe niks is. Wij willen laten zien dat dat niet klopt. We willen het een positieve draai geven." Of Westdorpe nu wel of niet of ficieel het warmste dorp van Ne derland is. Warm kunnen we vol gens het duo ook overdrachtelijk zien. Fabrice: „Het draait hier in Westdorpe heel vaak op vrijwilli gers. Als dat niet gebeurt stopt al les hier. Wij willen het allemaal in het zonnetje zetten want het is toch tof dat dat allemaal gebeurt. Het zou zonde zijn als dit allemaal verdwijnt." Dat moet een bijzonder beeld zijn op Westdorpe, van zo hoog Ieder jaar doen de mannen van Westdorpe het warmste dorp van Nederland iets bijzonders. Vorig jaar togen ze naar Westdorp in Drenthe. Behalve een dorp met een bijna dezelfde naam, ook een plaats met een kanaal en een dorp dat te kampen heeft met krimp. Dit jaar gaan ze naar Göteborg. Al leen de bestemming doet nu niet terzake. Dat de autoboot naar Gö teborg vaart is niet van belang. „Nu voer de boot naar Göteborg, het was anders Brevik geweest; de andere bestemming van het DFDS-schip", zegt Fabrice. „Het draait om de reis en dan vooral de reis over het eigen kanaal." Niet iedereen weet dat een klein aantal passagiers mee kan op de autoschepen van DFDS. Er is plaats voor acht personen. Stefan en Fabrice hebben de trip maan- den geleden al gepland maar wis ten pas enkele weken dat alles in kannen en kruiken was. Het is dan ook niet de reguliere gang van za ken die je gewend bent van een reisbureau waar je met een paar muiskliks een reis geboekt en be taald hebt. De tocht naar Göteborg duurt anderhalve dag. Wethouder Jack Begijn zwaait vandaag de mannen uit. Ze kregen nog promotiemateriaal van de ge meente mee. De vlag van West dorpe en die van Zeeuws-Vlaan- deren gaan mee aan boord. „We gaan natuurlijk foto's maken vanaf het schip", belooft Stefan. „Dat moet een heel bijzonder beeld op Westdorpe zijn van zo hoog." Feesten én een veiling voor een goed doel, dat is de succesvolle for mule van Serieus Verzoekje. Voor het vierde jaar op rij zamelen drie West-Zeeuws-Vlaamse evene mentenbureaus zaterdag geld in voor 3FM Serious Request. Evenementenbureaus Yaow! Events, Vizzy Events en Twizted Event slaan dit jaar de handen in een met Strandhuys de Vrijbuyter in Groede, waar zaterdag vanaf 21.30 uur muziek klinkt. Er kunnen bij dj's verzoeknummers worden aan gevraagd en The Good, The Bad Bart treedt op. Daarnaast wordt er een veiling gehouden met allerlei items van lokale ondernemers. Zo kan er geboden worden op een Weitjerockpakket, lekkernijen van Pure C en een overnachting in een strandhuisje van camping Groede. Met de opbrengst gaat de zeskop- pige organisatie volgende week naar Breda, waar het Glazen Huis van radiozender 3FM staat. „We ho pen weer op vier- a vijfduizend euro. Maar alles wat binnenkomt is mooi", zegt Dennis van den Wijn- gaert van Twizted Event. Entree voor Serieus Verzoekje bedraagt 5 euro. Op serieusver- zoekje.nl staan de veilingitems. Het pand waarin het restaurant al bijna vijftig jaar is gevestigd, is ruim honderd jaar oud. In de laat ste decennia zijn aan de achter zijde van het pand nieuwe aan bouwen met een keuken geplaatst. Door graafwerkzaamheden en het plaatsen van damwanden achter het restaurant is de grond gaan verzakken en daarmee ook de aan bouwen. „Het gaat om zeker vijf centimeter dat de vloer van de keuken lager is komen te liggen. En er zaten ook scheuren in de muren", zegt Antoine Bergman, chefkok en eigenaar van Napoleon. „We hebben geprobeerd alles op te lappen, maar dat is nu geen doen meer. De keuken is afgekeurd." Volgens Bergman is er twee jaar overleg geweest met projectont wikkelaar Nico Boussen en bou wer Van der Poel over wie aan sprakelijk is en opdraait voor de schade maar is het nu uiteindelijk geregeld. Bergman: „Renoveren heeft geen zin meer. We gaan de drie aanbouwen laten slopen en daarvoor in de plaats komt één nieuwe aanbouw met daarin een gloednieuwe keuken van twintig bij twaalf meter. We gaan koken op inductie. Dit wordt een keuken waar we twintig jaar mee verder kunnen." Ondanks de ellende is Bergman heel blij met zijn nieuwe buur. „Het straatbeeld is er enorm mee opgeknapt." Restaurant Napoleon opent weer op vrijdag 24 maart. woensdag 14 december 2016 ZE Zwaaien vanaf de Volvoboot Guido van der Heijden Westdorpe Fabrice Lottin (links) en Stefan Joos nemen de vlag van Zeeuws-Vlaanderen en die van Westdorpe mee -Fabrice Lottin aan boord, fotocamileschelstraete Sophie Stockman Groede Restaurant Napoleon aan het Stationsplein in Hulst sluit vanaf 20 februari ruim een maand noodgedwongen de deuren voor een verbouwing. Door de bouw van het naastgelegen apparte mentencomplex Reynaertshof is de complete restaurantkeu ken verzakt en zijn scheuren ontstaan. Sheila van Doorsselaer Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79