Concert at Sea is mans genoeg Van Dixhoorn Mode verhuist naar de Markt Bijscholen Schaatsbaan Sluis zaterdag weer open 2 Pij Het skelet van de oudste, best bewaarde middeleeuwer van Zeeland ging gisteren in Goes door de CT-scanner. Een uniek project. ARCHEOLOGIE HONDERD JAAR COMMENTAAR Het verdelen van geld voor cultuur doe je als overheid niet snel goed. Over de provinciale subsidies is dus veel te doen geweest. Zo stuitten de forse kortingen op het budget voor Muziekpodium Zeeland hier en daar op onbegrip. Dat is nou toch juist een organisatie die voor wat allure zorgt? Dat wil Zeeland toch zo graag om het vestigingsklimaat te verbeteren? Nou dan. Maar de keuze valt anders uit. Dat het Muziekpodium de dans niet zal ont springen was al duidelijk. Gisteren kwam het dagelijks provincie bestuur met het complete subsidielijstje voor 2017. Daar valt nog wel iets op af te dingen. De grote namen als Concert at Sea, Film by the Sea en het Zeeland Nazomerfestival hoeven maar weinig in te leveren. De motivatie is, dat deze evenementen Zeeland op de kaart zetten. Dat is waar. En toegegeven: het economische neveneffect van Concert at Sea is groot. Dus het is verleidelijk om de succesformule met provinciegeld te blij ven steunen. Maar zo'n grote publiekstrekker kan echt wel op eigen benen staan. In die exploitatie heeft een halve ton provinciegeld wei nig betekenis. Simpel gezegd: zonder subsidie blijft Concert at Sea nog steeds een eersteklas uithangbord voor Zeeland. Daarom is het zo moeilijk uit te leggen dat het Bevrijdingsfestival in Vlissingen wél aanzienlijk minder geld krijgt. In tegenstelling tot Concert at Sea is dat Vlissingse festival gratis toegankelijk en dus zwaar afhankelijk van subsidie. Maar de provincie kort er wel op. Nu met een kwart en later met nog een ronde. Dus langs de weg van de geleidelijkheid. Dat is wel netjes. Maar de principiële vraag blijft of de provincie geld op de grote hoop van Concert at Sea moet blijven gooien, geld dat voor andere culturele activiteiten het verschil kan maken. Principiële vraag blijft of de provincie Zeeland geld op de grote hoop moet gooien Johan van Westen, mede-eigenaar van Van Westen Mode in Zaamslag en sinds 2009 ook van Van Dix hoorn Mannenmode, is er open over. Van Westen Mode zat vorig jaar tijdens de verbouwing van de zaak in Zaamslag enkele maanden aan de Markt in Terneuzen, in het pand van voorheen Young Style. „En dat is goed bevallen." Het pand aan de Markt stond nog leeg en het huurcontract van de winkel aan de Noordstraat liep af. De keuze was toen snel gemaakt. „De Markt in Terneuzen ontwik kelt zich tot een prima locatie", geeft Van Westen aan. „Leegstand is er niet, in tegenstelling tot de Noordstraat." Van Dixhoorn sluit 31 december aan de Noordstraat om 6 januari de nieuwe vestiging te openen voor klanten, gevolgd door een officiële opening in februari. Een bestem ming voor het pand aan de Noord straat is er voor zover bekend niet. Markt in Terneuzen ontwikkelt zich tot een prima locatie Een voordeel van de Markt is ook dat er nog parkeerruimte is, vindt Van Westen. Hij staat aarzelend te genover het autovrij maken van het plein waarover discussie gaande is. ALMANAK Zeeuwse hulpverleners zijn de afgelopen tijd bijgeschoold in de Zeeuwse Leertuin. Een instituut dat blijkens de eigen persmede deling 'leeromgevingen door ontwikkelt' en 'handelingska ders' maakt. „Op de werkvloer is daar be hoefte aan en we zien in de leer- tuin de mogelijkheid om dat ka der te beschrijven in een docu ment dat in de praktijk meer waarde kan bieden voor mede werkers." Huh? O ja! Na drie keer lezen viel het muntje. Wij noemen zoiets een gebruiksaanwij zing. Finlandstraat mist straatverlichting Kerstconcert twee koren Buurtbemiddeling Sluis uitbesteed TERNEUZEN Kerstoptreden Jazzcrackers De officiële opening is vrijdag, om 19.00 uur. Meteen daarna treedt feestband Swoop op. De baan is vanaf zaterdag tot en met zondag 8 januari dagelijks open tussen 12.00 uur en 21.00 uur, behalve op Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag. Op 24 en 31 december sluit de baan om 18.00 uur. Alle basisscholieren uit de gemeente Sluis zijn uitgenodigd om gratis te komen schaatsen. Het gaat om zo'n 450 leerlingen. Naast de baan komt opnieuw de N'Icebar, waar après-skimuziek wordt gedraaid en regelmatig op tredens zijn. Op 18 december treedt zanger Martijn op (17.00 uur), op 21 en 22 december zijn er après-ski- feesten en op 6 januari is er tijdens de Open Mie Night een open po dium. Iedereen die van zichzelf vindt dat hij of zij talent heeft, kan zich daarvoor opgeven via de Face- bookpagina Evenementensluis. Daar zijn ook alle andere activitei ten te vinden die bij de baan gehou den worden. Er kan geparkeerd worden op de Markt. recht. Daar vertroetelen ze u zo'n honderd jaar als bijzondere vondst. Om u dan met hulp van de mo- Het hout van zijn grafkist blijkt tussen 681 en 703 gekapt in het Rijnland in het huidige Duitsland dernste technieken uw verhaal te laten doen. De persoon die gisteravond door de CT-scanner van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes is gehaald, heeft precies het hierboven beschrevene meege- Stelt u zich voor. Hoe droevig het ook klinkt, u overlijdt tijdens een bezoekje aan Domburg. Kom, den ken uw nazaten, een mooi plekje op de begraafplaats daar aan de kust is niet verkeerd. Een stevige eiken houten kist en hup de grond in. De duinen verstuiven, er is geen geld meer om het strand op te hogen, na twee eeuwen wordt uw begraaf plaats overspoeld. Klei erover, zand erover, soms komt u weer helemaal aan de oppervlakte. Uw begraaf plaatsgenoten worden meegeno men door de stroming. U blijft als vrijwel enige op uw laatste rust plaats liggen. En dan, na dertien honderd jaar, struikelt een amateurarcheoloog over uw botten en de bodemplank van uw doodskist. Zo komt u in het archeologisch depot van de Stichting Cultu reel Erfgoed Zee land (SCEZ) in Middel burg te- woensdag 14 december 2016 cl De Markt in Terneuzen wordt aantrekkelijker. Van Dixhoorn Mannenmode gaat er ook al naartoe, vanuit de Noordstraat. Harmen van der Werf Terneuzen -Johan van Westen, winkelier Tip? redactie@pzc.nl OOSTBURG De donkere dagen voor kerst krijgen een letter lijke betekenis in de Fin landstraat in Oostburg. Bewoners zitten nog in het donker omdat er geen straatverlichting is, signaleerde PvdA Sluis onlangs in een commis sievergadering. Wethou der Christiane van de Vij ver beloofde dat uit te zoeken. De achttien pre fab huizen van Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen worden sinds november bewoond. SAS VAN GENT Vocaal ensemble Encore en mannenkoor Corrente geven vrijdag een geza menlijk kerstconcert, ge titeld Symphonie de Noël. Het concert, onder leiding van dirigenten Bram de Waele (foto) en Pascal Lestaeghe wordt in De Speye in Sas van Gent gehouden en begint om 19.30 uur. Een kaartje kost 5 euro, kin deren tot twaalf jaar mogen gratis naar bin nen. Kaarten reserveren via vocaalensembleen- core.com. SLUIS De gemeente Sluis be steedt buurtbemiddeling uit. In samenwerking met Woongoed Zeeuws- Vlaanderen wordt het be middelen bij conflicten in de straat en burenruzies in de toekomst door Dia- deo Mediation en Advies uitgevoerd. Woongoed en Sluis zullen de kosten delen. Nu wordt de be middeling nog door Por- thos Sluis gedaan. Dia- deo is al jaren actief in Hulst en Terneuzen. De band No Longfield Jazzcrackers geeft zon dag vanaf 14.30 uur een kerstoptreden bij café De Vriendschap in Ter neuzen. De Crackers spelen al jaren samen en laten het geluid van New Orleans horen. Toe gang is gratis. Stichting Jazzclub Zeeuws-Vlaan deren tekent voor de or ganisatie. CT-scan De Middenstands Vereniging Sluis opent vrijdag weer een overdekte schaatsbaan met echt ijs en een bar op de Groote Markt. De bouw is inmiddels be gonnen. Martijn de Koning Sluis Jan van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77