Bevrijdingsfestival levert uiteindelijk drie kwart van huidige subsidie in De Zeeuwse festivals krijgen minder cultuurgeld van de provincie. Bij allemaal gaat het om een fractie, maar het Bevrijdingsfestival moet een kwart inleveren. Om te beginnen. Wat als zich een kernramp voordoet in Borssele? i k Vatixfn Honderden fakkels, overal lichtjes en stemmige doedel- zakmuziek. Uitvaartonderne ming Dela hield gisteren de jaarlijkse lichtjesavond op de begraafplaats aan de Van der Maelstedeweg in Hulst, waar bij mensen een kaarsje kon den branden om een dierbare te herinneren. Latisha en Dy- lano uit De Klinge brandden een kaarsje voor hun opa. *■-. Het Bevrijdingsfestival krijgt vol gend jaar nog 22.000 euro uit het cultuurpotje van de provincie. Dat is 7000 euro minder dan dit jaar. Na volgend jaar gaat er nog eens 7000 euro vanaf. De subsidie die het Be vrijdingsfestival krijgt in het kader van Four Freedoms door het jaar heen -19.000 euro - blijft wel over eind. Dat blijkt uit het Uitvoeringspro gramma Cultuur 2017 dat gisteren door het dagelijks provinciebestuur is vastgesteld. Op termijn wordt de cultuursubsidie gehalveerd. „Om dat het Bevrijdingsfestival wordt georganiseerd door een professio nele organisatie is in het Uitvoe ringsprogramma 2017 rekening ge houden met het feit dat een grote vermindering van de cultuursubsi die niet ineens kan plaatsvinden. Daarom is de vermindering van de subsidie voor 2017 'beperkt'", aldus het Uitvoeringsprogramma. Het is niet uitgesloten dat er wel wat meer Four Freedoms-geld naar het Be vrijdingsfestival gaat. In Provinciale Staten was onlangs veel onbegrip voor het feit dat het gratis Bevrijdingsfestival wordt af geknepen, terwijl het commerciële festival Concert at Sea nog altijd 50.000 euro krijgt. Dat betekent overigens een korting van bijna 4000 euro. Net als het Zeeland Na zomerfestival en Film by the Sea, die beide ook lichtjes op hun subsi die worden gekort, zet Concert at Sea Zeeland op de kaart, vindt het provinciebestuur. Dat vindt ook de commissie-Balkenende in haar ad vies over de economie van Zeeland. „Concert at Sea is buiten iedere orde", verklaart gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, cultuur). „Mijn col lega's uit andere provincies zijn zel den jaloers op Zeeland, maar ze zijn wel jaloers dat wij zo'n festival heb ben, vergelijkbaar met Pinkpop." Volgens De Reu is eerder sprake Als we dat geld voor Concert at Sea in de zak houden, is dat ouderwets Zeeuws gezegd erg zuunig van sponsorgeld dan van subsidie. „Het logo van de provincie staat op alle uitingen van Concert at Sea, elk jaar ziet heel Nederland bij NPO 3 prachtige beelden van Zeeland, het is reclame voor de provincie. Het is peanuts wat wij daarvoor betalen. Als we dat geld in onze zak houden, zou ik dat ouderwets Zeeuws ge zegd erg zuunig vinden." In totaal geeft de provincie 16,4 miljoen euro uit aan cultuur, waar onder grote vastliggende budgetten aan ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en het Zeeuws Museum. In de periode 2017-2020 moet drie ton worden bezuinigd. Dat is gevonden bij de podiumkun sten en de festivals. Eerder werd be kend dat Muziekpodium Zeeland dit jaar een kwart van zijn subsidie kwijtraakt (ruim 95.000 euro) en in 2019 nog eens. Inmiddels heeft Da- men Shipyards toegezegd de pro grammering van Muziekpodium in de Sint Jacobskerk in Vlissingen te gaan sponsoren. It woensdag 14 december 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND8 voor o FOTO CAMILE SCHELSTRAETÈ 't Ene festival is het andere niet Ernst Jan Rozendaal Middelburg -Ben de Reu, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76