Geen kromme kavels meer Wisseling van de wacht in museum ntfi ke||er 'Piet en Sien' bedanken vrijwilligers met quiz Directeur De Tweemaster/TEC neemt afscheid in Goes 7 Verbindingen zoeken is de rode draad in de veertigjarige carrière van Tanneke Pop. Tanneke Pop (63) heeft op verschillende plek ken in het land ge werkt, maar het langst in Zeeland: 25 jaar. Na directeurschappen op andere No- bego-scholen heeft ze sinds vijf jaar de leiding op openbare basis school De Tweemaster en het Taal Expertise Centrum (TEC) in de Goese Polder, waarvan ze deze maand afscheid neemt. Het pen sioen lonkt. „Ik heb nooit ge dacht: het wordt tijd dat ik stop. Het onderwijs heeft mijn hart", zegt de geboren Gelderse. „De re den dat ik het doe is omdat mijn man en ik nu nog gezond zijn en nog even een poosje samen wil len genieten." Pop woonde sinds haar geboorte in zeven provincies. Ze begon haar onderwijscarrière in 1977 in Lely stad. Hoewel de verschillen soms groot waren, heeft ze het naar ei gen zeggen overal naar haar zin ge had. „Je moet steeds anticiperen op andere doelgroepen, maar als ik te rugkijk is het zoeken naar verbin dingen altijd de rode draad ge weest. Ik vind dat je als directeur zichtbaar moet zijn, in de samen leving moet staan." Want een school is in de optiek van Pop meer dan een school. „Je hebt invloed op hoe het in een wijk gaat. Ik vind samenwerking met organisaties als politie, SMWO en het wijkcentrum logisch. Ook col lega's in het team gaan verder dan zou moeten door bijvoorbeeld op huisbezoek te gaan als het nodig is. Dat wordt op prijs gesteld." In dat opzicht waren de afgelo pen jaren volgens Pop ook 'hec tisch'. Dat heeft voor een groot deel te maken met het TEC, dat in twee lokalen van de school is gehuisvest. Het is bedoeld voor asielzoekers kinderen die de Nederlandse taal nog onvoldoende beheersen. Zij worden wel ingeschreven als leer ling van De Tweemaster. Ook in de reguliere klassen zitten veel kinde ren die in de Goese gezinslocatie van het Centraal orgaan opvang Asielzoekers (COA) wonen. Eerder dit jaar was zelfs sprake van een 'witte vlucht' op De Tweemaster; sommige autochtone ouders von den de school te multicultureel. De vluchtelingenproblematiek heeft Pop naar eigen zeggen veran- Ikvind datje als directeur zichtbaar moet zijn, in de samenleving moet staan derd. „Ik kijk er anders naar. Som mige ouders groetten niet en zoch ten geen contact. De kunst is om hen toch zover te krijgen dat ze Ze zouden het best aardig doen als komisch duo in het theater: bur gemeester Piet Zoon en Zeeuwse Sien. Gisteren hadden ze de la chers op de hand van ongeveer 250 vrijwilligers en mantelzorgers die door de gemeente Reimerswaal in het zonnetje werden gezet. „Wat is het grootste dorp van Reimerswaal: Krabbendijke of Yerseke?", begon het bekende ty petje van cabaretière Marijke van Peene met de eerste vraag. Een makkie voor het publiek in Ons Dorpshuis in Kruiningen, dat goedemorgen zeggen. Het vertrou wen winnen. Dat is gelukt. Onze taak is om structuur en veiligheid te bieden, niet om een oordeel te vellen. Het is genieten om die kin deren huppelend door de school te zien gaan, daar doe je het voor." De scheidend directeur zal het contact met kinderen, ouders en collega's gaan missen. „Wat ik niet ga missen is de stress die er soms bij komt kijken om het allemaal geregeld te krijgen", lacht Pop. Hoe haar leven na het onderwijs er uit gaat zien, weet ze nog niet precies. „Eerst even helemaal niks, daarna zie ik wel wat er op mijn pad komt. Ik ben geen thuiszitter." Pop wordt per 1 januari opgevolgd door Carla Jansen, die op dit mo ment directeur is van de St@mpe- riusschool in Wilhelminadorp. massaal voor het mosseldorp koos. „Maar in Krabbendijke is het ook gezellig hoor, zeker met oud jaar", voegde Sien er snel aan toe. Zoon liet zich echter niet zo maar van z'n stuk brengen en ging gedurende de quiz behendig om met de opmerkingen van de bijdehante tante. Zo ook bij een vraag waarbij hij zelf centraal stond en het publiek moest antwoorden op de vraag of de burgemeester ouder of jonger dan 65 is en Sien het niet kon laten om een plaagstootje uit te delen. „Ik durf het bijna niet te zeggen, maar u smeert nog goed met Ni- vea." 'Liever een kromme sloot dan kromme kavels'. Onder dat motto heeft de Reimerswaalse wethouder Jaap Sinke een nieuw verkavelings plan laten maken voor de laatste fase van Steehof in Yerseke. De oude verkaveling van 'fase 3' dateert van tien jaar geleden, toen de wijk werd ontwikkeld. „Inmid dels zijn de inzichten veranderd. Mensen willen graag rechthoekige kavels", weet Sinke. In de oude op zet was de verplicht aan te leggen waterberging als uitgangspunt ge nomen. „Dat hebben we omge draaid. Het is heel mooi geworden, sommige huizen krijgen een brug getje naar de weg. Mensen hebben al geïnformeerd of ze hun mossel- kotter voor de deur kunnen leg gen", grapt Sinke. In de laatste fase zijn nog zo'n veertig kavels over. Tien ervan wor den in februari in de markt gezet. Zo nodig wordt er in maart voor ge loot. Alhoewel er veel animo is voor de grond, doet de gemeente het rustig aan met de uitgifte. Op die manier wordt ook de inbreidings- locaties een goede kans gegund. Voor de herverkaveling moet het bestemmingsplan nog worden aan gepast. Volker is al vanaf 2002 actiefin het museum, dat dit jaar twintig jaar bestaat. De laatste tien jaar be kleedde zij de functie van locatie manager. Op woensdagmiddag 21 december neemt zij officieel af scheid. Dat gebeurt tussen 16.00 uur en 18.00 uur in het museum café van het Fruitteeltmuseum aan de Annie M.G. Schmidtsingel. Bij het afscheid van Volker zal ook haar opvolgster Addy Leen- dertse aanwezig zijn. woensdag 14 december 2016 Een school is veel meer dan onderwij s Tanneke Pop neemt deze maand afscheid als directeur van openbare basisschool De Tweemaster en het Taal Expertise Centrum in Goes.fotomarcelledavidse Luc Oggel Goes -Tanneke Pop, directeur De Tweemaster Joeri Wisse Kruiningen Joeri Wisse Yerseke Nelleke Volker stopt als locatie manager van het Fruitteeltmu seum in Kapelle. Addy Leen- dertse volgt haar op. Willem Adriaansens Kapelle KEUKENSTUDIO |\W 11 I SSK-KEUKENSTUDIO.NL KELLERKEUKENS.NL Piet Zoon en Zeeuwse Sien traden op. foto dirk--jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71