Brievenbus komt terug Onze bezorgservice 6 Intocht op tv in Indonesië Kamperland gaat de wereld over. Miljoenen Indonesiërs zagen vrij dag op de populaire Indonesische zender NETTV hoe Sinterklaas op 26 november aankwam in de Kam- perlandse Uithaven. De Indonesi sche journaliste Adin Lubis filmde de intocht. Zij verblijft een paar maanden met haar man Michael Ruppert bij haar schoonouders in Kamperland. „Ik vond het zo leuk om te zien hoe blij de verklede kin deren waren. Daarom besloot ik het te filmen en te delen met mijn In donesische volgers." In het frag ment kondigt een presentatrice de video over het Sinterklaasfeest aan. Dan ziet de kijker Adin in de Albert Heijn van Kamperland. Ze staat voor een schap met gezette schoen tjes en vertelt dat dit een onderdeel is van het Sinterklaasfeest. Vervol gens filmt ze de Pieten die Sinter klaas in de haven opwachten. „Zwarte Pieten zijn de helpers van Sinterklaas. Zij bezorgen de ca deautjes." Op de morgen van publicatie kreeg Adin veel berichtjes uit haar thuisland. „The response was great. Maar ik kreeg ook wat negatieve re acties. Dat ik racisme zou laten zien met de Zwarte Pieten. Die reactie snap ik niet zo goed als buiten staander. Ik zag gewoon mensen met een geverfd gezicht." Michael zag tijdens zijn wereld reis meer dan 6o landen. In Indone sië trouwde hij met Adin. Hij vond het 'superleuk' om zijn Zeeuwse woonplaats op de Indonesische te levisie te zien. „Je ziet de burge meester ook nog voorbijkomen in het filmpje. Waarschijnlijk heeft hij geen idee dat hij gezien is door mil joenen Indonesiërs." KLOETINGE De weggehaalde brievenbus aan de Oostmolenweg in Kloetinge keert terug. Voorzitter Marinus Vuijk van de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge (VDK) meldde dit gisteravond tijdens een bewonersavond in Amicitia. „PostNL is door de knieën gegaan. We hebben op basis van argumen ten gewonnen." De bus aan de Oostmolenweg is een paar maanden geleden wegge haald door PostNL omdat er vol gens de postbesteller steeds minder brieven worden verstuurd. Maar volgens de VDK wonen er in de aangrenzende wijk Oostmolenpark veel ouderen die juist veelvuldig gebruikmaken van de brievenbus. Andere bussen zijn voor hen te ver weg, zeker als iemand slecht ter been is. IN DE REGIO Kerstconcert Zeeuws Koper Collectief Kerstoptreden brassband Excelsior Festival of Nine Lessons and Carols in Goes Indoor Bluesfestival in Kwadendamme Drukke maand voor fanfare St. Caecilia Bijeenkomst slechtzienden MIJN DORP, MIJN STAD Wi jibezo rge n Lo p^Vrij dag en>Zaterdag woensdag 14 december 2016 BE' Indonesiërs zien Sint in Kamperland De Sinterklaasintocht in Kam perland is gezien door miljoe nen Indonesiërs. Joanne Karkdijk Kamperland Michael en Adin. KORTGENE Het Zeeuws Koper Collectief geeft zondag 18 december een kerstoptreden in Kortgene. Voor de pauze wordt er een breed repertoire gespeeld met een knipoog naar de komende kerstdagen. De kinderen van de blazersklas van obs De Zuidvliet in Kortgene maken deel uit van het programma. Na de pauze zal het Koper Collectief een kerstverhaal vertolken waarbij beeld, muziek en een kerstver haal samengevlochten worden. Het kerstconcert begint om 14.00 uur en vindt plaats in dorpshuis de Pompweie. De toegang bedraagt 10 euro. KLOETINGE Brassband Excelsior geeft samen met zangeres Marjon van Iwaarden een kerstoptreden op zondag 18 december in Kloe tinge. De muzikale leiding ligt in han den van Bart van Neyghem. Het concert begint om 16.00 uur en vindt plaats in de Geerteskerk, Geertesplein 24 in Kloetinge. De toegang is gratis en er kan bij de uitgang een vrijwillige bijdrage worden gegeven. GOES Het Calvijn College houdt van daag voor de vierde keer het Festival of Nine Lessons and Carols in de Grote Kerk in Goes. Samengestelde schoolkoren brengen Engelstalige advent- en kerstliederen ten gehore. Orga nist Wouter van der Wilt zorgt voor de muzikale omlijsting. Ook is er samenzang. Het hele programma is in het Engels. De avond begint om 19.30 uur met 'Once in Royal Da vid's City'. Een kwartier voor aanvang start het orgelspel. En tree bedraagt 2 euro. De op brengst gaat naar Bonisa Zen ding. Eerder op de dag, tussen 14.00 en 17.00 uur, is er een kunstexpositie van leerlingen van het Calvijn Col lege te bewonderen in de kerk. KWADENDAMME De achttiende editie van het In- door Bluesfestival vindt ko mende zaterdag plaats in Kwa dendamme. Er zijn optredens van The Hoo doo Monks, Farstreet, Howlin' Stone en Boogie Beasts. Het festival begint om 20.00 uur en vindt plaats in dorpshuis de Burcht in Kwadendamme. Kaarten kosten in de voorver koop 12 euro per stuk en zijn verkrijgbaar bij Attent, café's Lands Welvaren, dorpshuis De Burcht en via www.bluestown.nl. Aan de kassa kosten kaarten 15 euro per stuk. 'S-HEERENHOEK Fanfare St. Caecilia heeft een drukke maand voor de boeg. Hoewel de fanfare dit jaar geen mede werking zal verle nen aan de gebrui kelijke Volkskerst zang zijn er wel een aantal optredens gepland. Om te be ginnen op maandag 19 december. Dan wordt er vanaf 19.30 uur een winter-kerstconcert met samenzang verzorgd in There- siahof. Op donder dag 22 december verleent de fanfare haar medewerking aan de Kerstviering van de Don Bosco school. GOES Koninklijke Visio or ganiseert morgen twee informatiebij eenkomsten voor blinden en slecht zienden in Goes. De eerste bijeen komst begint om 10.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Hier staan de mogelijk heden van de iPhone en iPad voor mensen met een vi suele beperking centraal. De bijeen komst van 13.00 tot 16.00 uur gaat over de mogelijkheden die er zijn op het gebied van (aange past) lezen. De gratis bijeen komsten vinden plaats in het ge bouw van Konink lijke Visio, Stations park 2 in Goes. GOES Henk Hoogerland (tweede van links) uit Wilhelmina- dorp zal vandaag wellicht wat last van zijn hand hebben. Hij heeft er gisteren in het stadskantoor in Goes namelijk talloze geschud tijdens zijn informele afscheidsreceptie als gemeen teraadslid. Liefst 33 jaar maakte Hoogerland daar deel van uit, waarvan twee als wethouder. Tot 2013 voor de PvdA, sindsdien na mens de eerste Goese lokale partij, de Partij voor Goes. Hoogerland verdwijnt nog niet helemaal van het politieke to neel. Want waar hij morgenavond officieel afscheid neemt tij dens de raadsvergadering, wordt hij tijdens diezelfde bijeen komst benoemd tot steunfractielid van zijn partij. FOTO MARCELLE DAVIDSE GOES Jeugdcentrum SMWO, De Spinne, 09.30-11.30 uur- Inloopspreekuur voor vragen over de computer; 10.00- 11.00 uur - Spreek uur van wijkagent in de wijkinfowinkel; Bibliotheek, 10.00- 11.30 uur - Digitaal Café; SVRZ Ter Valcke, 13.00-17.00 uur - Kerstmarkt; Sportzaal de Spinne, 15.30-16.15 uur - Zaalvoetbal jongeren 12 t/m 15 jaar; 16.15-17.15 uur - Zaalvoetbal vanaf 15 jaar; Sportzaal Thorbeckelaan, 19.00-20.00 uur- Sporten voor men sen van 55 tot 70 jaar; Grote Kerk, 19.30 uur - Festival of Nine Lessons and Carols HEINKENSZAND BinnenUit, 09.30- 17.30 uur - Exposi tie Jan Berndsen; Galerie 't Kunstuus, 13.00-18.00 uur- Expositie Haydi Ca meron en Eveline van de Putte; Sport hal De Stenge, 14.00 uur - Cursus Vallen verleden tijd voor senioren KAPELLE Cederhof, 08.00- 21.00 uur - Exposi tie schilderijen Kees Bruijnes en ten toonstelling verza meling minikerst- stalletjes door Wim van der Linden; De Vroone, 13.00-17.00 uur - Biljarten voor senioren; 19.15 uur- Bridgeavond KLOETINGE Oude Boomgaard 2,13.00-17.00 uur - Wintermarkt KRUININGEN Reimerswaalhal, 09.30-10.30 uur- Bewegingsuur voor 50+ RILLAND Restaurant de Nieuwe Vliedberg, 10.00 uur-Wan delproject Elke stap telt YERSEKE Zorgcentrum Moer- zicht, 10.00-11.15 uur - Wandelen; Hervormde Kerk, 19.00 uur - Kerst concert van leerlin gen van de Zeeuwse Muziek school WAVE KOP ardappelen Toen ten [bezorgserviceI 's-G raven straat 2 's-Gravenpolder Telefoon 0113 - 31 20 21 Mobiel 06 - 12 27 83 34 E-mail info@kesselaar-agf.nl Website www.kesselaar-agf.nl Iedere vrijdag en Zaterdag geopend - "s-Gravenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 70