NYNKE DE JONG Dierenkweller werkte eerder in dierenwinkel Volop zon, geweldige stranden, 5* topservice, waanzinnige prijzen... corendon 6 LET op Stella Di Mare Beach Resort ArrtrArArAr Column Het aantal vaders dat ouder schapsverlof opneemt is in tien jaar tijd verdubbeld, zo meldde de Volkskrant gisteren. Nou, deze feministe bestelde al vast een slagroomtaart, want uit het artikel blijkt dus dat de kloof tussen vaders en moeders iets ge slecht is. Vrouwelijke dertigers werken gemiddeld iets meer dan hun leeftijdsgenoten van eerdere generaties. is dat als jij er niet aan mee wilt doen, dan is dat prima. Sommige mensen varen wel bij een traditi onele rolverdeling. Maar voor al die vaders die niet alleen op zon dag het vlees willen snijden, ko men er steeds meer mogelijkheden om flexibel te werken of ouderschaps verlof op te ne men zodat ook zij op woensdag met hun kind naar de kinder boerderij kunnen. En die moe ders kunnen ook meer werken dan parttime. Hoeft niet, mag wel. Maar hoe noem je zo'n vaderzorgdag? Voorheen werd 'ie 'papadag' ge noemd. Wat natuurlijk een beetje raar is, want je bent elke dag papa en zo lijkt het net alsof je zes dagen in de week doet alsof je kinderen niet bestaan om op de zevende dag enthousiast het ganzenbord uit de kast te trek ken. Bovendien zeg je ook niet 'ma madag' op de dagen dat moeder achter de loopfiets aanrent. 'Zorgdag' is ook een beetje raar, want dat zorgen gaat de hele week ook gewoon door. En een vrije dag is het ook niet, want doorgaans ben je vermoeider van een dag 'Frozen' playbacken en koekjes bakken dan van een dag op kantoor. Want op de dag dat jij bij de kin deren bent, heb je automatisch ook een extreem kinderachtige dag. Ik besteed deze woensdag bijvoorbeeld aan het lezen van een stoffen boekje waarbij ik tel kens een vogel in een nestje moet duwen, aan het luisteren naar de nasale zangstem van Nol Havens van VOF de Kunst en aan het in elkaar zetten van een houten trein zodat mijn dochter vervol gens alle onderdelen door de ka mer kan smijten. En mijn taalge bruik komt niet verder dan 'in de maneschijn' en 'volgens mij heb jij poep in de broek'. Een echte kinderdag. Zo eentje gun je toch elke vader of moeder? Een dag playbacken is vermoeiender dan een dag op kantoor Eigenaar Albert Zwier van De Dier- specialist in Drachten kan het nog steeds niet geloven. Die zachtaar dige jongen die zich liefdevol ont fermde over zieke muisjes een die renkweller? Het gaat er bij hem am per in. Op zijn twaalfde begon de maan dagmiddag aangehouden man uit Drachten Zwier wel eens te helpen. „Omdat hij zo gek was met dieren." Na zijn stage op het vmbo ging hij in de dierenzaak aan de slag. In september kreeg hij ontslag wegens diefstal en verduistering van goederen. Of, zoals Zwier het uitlegt: „Hij zat met z'n handen in de kassa en drukte allerlei dingen achterover. Ik zag die spullen maandag op televisiebeelden te rug." De twintigjarige fokte eerst met zijn inmiddels ex-vriend honden vanuit huis. Later verplaatste hij zijn praktijken naar een loods in Holwerd. Daar hoorden voorbij gangers vaak blaffen. Maar dieren waren er nooit te zien bij Puppy Planet, zoals hij zijn bedrijf noemde. Nu en dan zou de man met de bestelbus van zijn vader naar Roemenië zijn gereden voor nesten met jonge honden. Op diverse internetsites bood hij die vervolgens te koop aan. Hoewel via sociale media werd gewaar schuwd voor de malafide praktij ken van de man, gingen de pups voor zo'n 400 tot 500 euro per stuk van de hand. In tegenstelling tot wat op verkoopsites werd beweerd, bleken de hondjes niet ingeënt en ontwormd. Ze waren wel voorzien van papieren, zij het valse. Tien meldingen kwamen er de afgelopen maanden binnen bij die- renalarmnummer 114 over de man. Na hem enige tijd geobserveerd te hebben, kon de politie hem maan dagmiddag aanhouden. In de loods werden negen puppy's en zestien volwassen hon den aangetroffen. In de vrieskist stuitten agenten vervolgens op 23 honden- en 4 konijnenkadavers. De man kan worden vervolgd voor il legale dierenhandel, valsheid in ge schrifte en dierenmishandeling, al dus de politie. Hij wordt donderdag voorgeleid. De Tweede Kamer wil naar aan leiding van deze zaak dat iedere hond in Nederland voorzien wordt van een dierenpaspoort. All Inclusive rai«lls. All Inclusive KERST CORTING Jasmine Palace Resort Spa woensdag 14 december 2016 GO @nynke Kinderdaa En het mooie van emancipatie Ik opper daarom om de 'kinder dag' in het leven te roepen. De man in wiens loods in Hol- werd maandag 23 hondenkada vers werden aangetroffen, werkte tot enkele maanden ge leden in een dierenzaak in Drachten. Wietske Koen Drachten Hurghada heeft het allemaal! VERTREK DEC&JAN 8 DAGEN NU VANAF VERTREK DEC&JAN Voorheen Stella Makadi Beach 50 m van het prachtige witte zandstrand Spa Health Club Dagelijks een gevarieerd programma Buffetrestaurant en 2 a-la-carterestaurants Beoordeeld met een 8.2 Direct aan het zandstrand Leuk entertainment voor jong en oud Voor de kinderen is er een miniclub 5 a-la-carterestaurants Meerdere zwembaden en een Spa Center Beoordeeld met een 8.3 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en reserveringskosten per boeking. Prijzen zijn exclusief Kerstkorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 6