Concert at Sea is mans genoeg Beroep op iedereen om schilderij aan te kopen keiler Bijscholen 2 Het skelet van de oudste, best bewaarde middeleeuwer van Zeeland ging gisteren in Goes door de CT-scanner. Een uniek project. ARCHEOLOGIE HONDERD JAAR KEN BIJ SSK KOPEN SEROOSKERKE Dorpsraad slaakt weer noodkreet WAAROM EEN KEU ZIERIKZEE Het Stadhuismuseum in Zierikzee wil met crowdfunding 7500 euro bij elkaar brengen voor aankoop van een olieverfschilderij van Hendrik-Jan Wolter. Het gaat om een stadsgezicht van Zierikzee uit 1909. Via de site stadhuismuseum.nl/shop kan vanaf vijf euro een puzzelstukje worden besteld. In het museum is vanaf morgen tot en met 6 maart een tentoonstelling ingericht met het Zeeuwse werk van Wolter. ZEELAND7 ALMANAK Zeeuwse hulpverleners zijn de afgelopen tijd bijgeschoold in de Zeeuwse Leertuin. Een instituut dat blijkens de eigen persmede deling 'leeromgevingen door ontwikkelt' en 'handelingska ders' maakt. „Op de werkvloer is daar be hoefte aan en we zien in de leer- tuin de mogelijkheid om dat ka der te beschrijven in een docu ment dat in de praktijk meer waarde kan bieden voor mede werkers." Huh? O ja! Na drie keer lezen viel het muntje. Wij noemen zoiets een gebruiksaanwij zing. ZIERIKZEE Kerstdiner in Marktzicht Rondleiding op bouwterrein A58 Gemeente bekijkt ontsluiting stad Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl COMMENTAAR Het verdelen van geld voor cultuur doe je als overheid niet snel goed. Over de provinciale subsidies is dus veel te doen geweest. Zo stuitten de forse kortingen op het budget voor Muziekpodium Zeeland hier en daar op onbegrip. Dat is nou toch juist een organisatie die voor wat allure zorgt? Dat wil Zeeland toch zo graag om het vestigingsklimaat te verbeteren? Nou dan. Maar de keuze valt anders uit. Dat het Muziekpodium de dans niet zal ont springen was al duidelijk. Gisteren kwam het dagelijks provincie bestuur met het complete subsidielijstje voor 2017. Daar valt nog wel iets op af te dingen. De grote namen als Concert at Sea, Film by the Sea en het Zeeland Nazomerfestival hoeven maar weinig in te leveren. De motivatie is, dat deze evenementen Zeeland op de kaart zetten. Dat is waar. En toegegeven: het economische neveneffect van Concert at Sea is groot. Dus het is verleidelijk om de succesformule met provinciegeld te blij ven steunen. Maar zo'n grote publiekstrekker kan echt wel op eigen benen staan. In die exploitatie heeft een halve ton provinciegeld wei nig betekenis. Simpel gezegd: zonder subsidie blijft Concert at Sea nog steeds een eersteklas uithangbord voor Zeeland. Daarom is het zo moeilijk uit te leggen dat het Bevrijdingsfestival in Vlissingen wél aanzienlijk minder geld krijgt. In tegenstelling tot Concert at Sea is dat Vlissingse festival gratis toegankelijk en dus zwaar afhankelijk van subsidie. Maar de provincie kort er wel op. Nu met een kwart en later met nog een ronde. Dus langs de weg van de geleidelijkheid. Dat is wel netjes. Maar de principiële vraag blijft of de provincie geld op de grote hoop van Concert at Sea moet blijven gooien, geld dat voor andere culturele activiteiten het verschil kan maken. U Principiële vraag blijft of de provincie Zeeland geld op de grote hoop moet gooien Stelt u zich voor. Hoe droevig het ook klinkt, u overlijdt tijdens een bezoekje aan Domburg. Kom, den ken uw nazaten, een mooi plekje op de begraafplaats daar aan de kust is niet verkeerd. Een stevige eiken houten kist en hup de grond in. De duinen verstuiven, er is geen geld meer om het strand op te hogen, na twee eeuwen wordt uw begraaf plaats overspoeld. Klei erover, zand erover, soms komt u weer helemaal aan de oppervlakte. Uw begraaf plaatsgenoten worden meegeno men door de stroming. U blijft als vrijwel enige op uw laatste rust plaats liggen. En dan, na dertien honderd jaar, struikelt een amateurarcheoloog over uw botten en de bodemplank van uw doodskist. Zo komt u in het archeologisch depot van de Stichting Cultu reel Erfgoed Zee land (SCEZ) in Middel burg te recht. Daar vertroetelen ze u zo'n honderd jaar als bijzondere vondst. Om u dan met hulp van de mo- Het hout van zijn grafkist blijkt tussen 681 en 703 gekapt in het Rijnland in het huidige Duitsland dernste technieken uw verhaal te laten doen. De persoon die gisteravond door de CT-scanner van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes is gehaald, heeft precies het hierboven beschrevene meege- woensdag 14 december 2016 Het wordt steeds stiller in Serooskerke en als niemand bereid is zitting te nemen in de dorps raad wordt het mis schien nog wel stiller. De Serooskerkenaren kregen gisteren de Tu reluur in de bus met nog maar eens een schets van hoe slecht het er voor staat in het dorp. ZEELAND7 Unieke eigen service Uitstekende garantie Eigen montageafdeling Realistisch foto-ontwerp Alles in één hand! Uitsluitend topkwaliteit Nederlands fabricaat Persoonlijk advies Duidelijke informatie Heldere afspraken Korte lijnen KEUKENSTUDIO SSK-KEUKENSTUDIO.NL Tip? redactie@pzc.nl Wil van Velthoven en ho- reca-onderneemster Clim Hulsbosch bieden oude ren in Zierikzee op 24 de cember in Marktzicht op nieuw een gratis kerstdi ner aan. Van Velthoven werkt als vrijwilliger bij het Leger des Heils. Ze zag dat een grote groep mensen behoefte had aan een gezellig gesprek, een goed maal en 'mu ziek van toen'. Opgeven kan tot 20 december door te bellen met 06-15555579. GOES Belangstellenden hebben vandaag de mogelijkheid om het werk aan de nieuwe aansluitingen op de A58 bij Goes in de praktijk te zien. Zij kun nen vanaf 16.00 uur te recht op het bouwterrein aan de Nansenbaan. Er is volop gelegenheid om vragen te stellen over het project. Vanwege veiligheidsrede nen is er beperkt plek. Aanmelden kan via A58Goes@kws.nl. ZIERIKZEE De gemeente wil goed gaan kijken naar de ver keersdrukte en doorstro ming bij Zierikzee en de ontsluiting van de stad aan de noordwestkant. Zeker met de ontwikke ling van het Haringvliet- plein in aantocht. Het in kaart brengen van de verkeerssituatie rondom Zierikzee is één van de actiepunten in het Ver- keers- en Vervoersplan (IVVP) dat de gemeente in de maak heeft. Dat plan wordt in februari verwacht. Kloosterweg 6 4421 PV Kapelle Industrieterrein 'De Smokkelhoek' Tel. 0113-33 00 04 kellerkeukens.nl CT-scan Jan van Damme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 63