MESSIAH G.F. Handel 'Een bijna religieuze ervaring' "We trekken er speciaal een mooie jurk voor Aldith Hunkar vanaf OQQQ ONTDEK KLASSIEKE CONCERTEN PZC.NL/KLASSIEK I 3 Dirigent PieterJan Leusink The Bach Choir Orchestra of the Netherlands nemen u mee naar de tijd van componist G.F. Handel. Bestel nu op PZC.NL/klassiek ivoucher The Messiah van Handel staat jaarlijks op de agenda van tv-journaliste Aldith Hunkar (ex NOS Jeugdjournaal) en haar moeder. Tijdens de uitvoering wordt gebruik gemaakt van authentieke instrumen ten en volgens de opstelling die Handel ook gebruikte bij de première in Dublin. In het bijzonder: solisten Russische sopraan Olga Zinovieva, countertenor Sytse Buwalda en tenor Martinus Leusink nemen u mee tijdens intense aria's. Direct na zijn concerten in de Royal Opera House in Convent Garden (Londen) komt één van de bekendste opera bassen te wereld naar Nederland: Andrew Slater! Beleef een van 's werelds meest gewaardeerde composities bij u in de buurt of in Het Koninklijk Concertgebouw Amsterdam. Zo eenvoudig werkt het: 1. U heeft de cadeau voucher per mail of post ontvangen 2. Ga naar PZC.NL/klassiek 3. Selecteer uw concerten 4. Voer uw code in en ontvang 10 euro extra korting per ticket za 17 december Laurenskerk Rotterdam 14.30 uur ma 19 december Grote Kerk Den Haag 19.30 uur ma 26 december Concertgebouw* Amsterdam 19.30 uur di 27 december Janskerk Utrecht 19.30 uur WO 28 december Concertgebouw Amsterdam 19.30 uur do 29 december Stevenskerk Nijmegen 19.30 uur vr 30 december Grote Kerk Alkmaar 19:30 uur ma 17 april Concertgebouw* Amsterdam 14:15 uur *Alle vermelde prijzen zijn exclusief transactie- en servicekosten. Concertgebouwtoeslag €5. Incl. consumpties. Klassieke concerten au «*n bl|»ondcr avondfo u>| Geen Cadeauvoucher ontvangen? Ga naar: www.uitjekrant.nl/code "Klassieke muziek hebben we bij ons thuis met de paplepel binnengekregen, ik weet niet beter dan dat dit op zonda gen uit de speakers schalde. Ergens is die muziek altijd een rol blijven spelen in mijn leven. Tot ik echte roots reggae ontdekte, was mijn muzieksmaak heel breed. Daarna viel het een na het ander af. Popmuziek, jazz, het doet me weinig meer. Te oppervlakkig naar mijn mening, Het gekke is dat het enige wat wel over eind is gebleven naast reggae de klassie ke muziek is. Wanneer ik echt de tijd heb, in de sores zit, blij ben of juist verdrietig, op hoogtijdagen, dat zijn de momenten waarop ik iets tevoorschijn haal uit mijn collectie klassieke muziek. Geen Wagner- te heftig - wel Bach bijvoorbeeld. Doe mij maar blazers en violen. Grote traditie voor mijn moeder en mij - 'We trekken er speciaal een mooie jurk voor aan' - elk jaar is de opvoering van The Messiah in Kersttijd. Daar wordt een mens toch blij van. Ook zonder dat je het Bijbelverhaal spelt, is de muziek al haast een religieuze ervaring. Voor mijn moeder speelt het verhaal dat Handel componeerde rondom de geboorte, kruisiging, opstanding en verlossing van de Messias misschien iets meer. Daar praten we dan samen over. Die beleving stemt elke keer weer tot nadenken, zeker als je een beetje gepokt en gema zeld door het leven bent en je geliefden links en rechts wegvallen. Als je dan die prachtige muziek over je heen krijgt, gaat dat rechtstreeks naar je ziel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 56