m 44 M V t> 'VI €20 €50 €40 8 WAT MAG'T KOSTEN? Wekelijks speurt de redactie op sites als Marktplaats en Prikbord naar buitenkansjes, bijzondere objecten en vreemdsoortige hebbedingen. Deze week vonden we een drie meter hoge aardbei van polyester. De 51-jarige Maurice Hartman uit Kattendijke gebruikt de imposante aardbei als reclame-uiting naast zijn verkoop stalletje met fruit. „Je kunt er letter lijk niet omheen", vertelt Hartman. Hij wil zijn verkoophokje uitbreiden, waardoor er geen plek meer is voor de aardbei. „Hij staat naast mijn oprit en zijn hand steekt te ver uit. Ik moet een paar keer steken voordat ik hem met mijn auto kan passeren." Vorig jaar zag Hartman de aardbei liggen op een terrein van een twee dehands bouwmarkt in Heinkens- zand. „Dat is te zeggen: alleen de res tanten. Zijn arm en been lagen eraf en zijn kleuren waren vervaagd." Ondanks de erbarmelijke staat van het object was Hartmans interesse gewekt. Hij besloot de overblijfselen te kopen en te beginnen aan een op knapbeurt. „Jaren geleden heb ik een boot van top tot teen gerestaureerd en die ervaring kwam nu goed van DE CONCURRENTIE pas." Na drie dagen lijmen, polyeste- ren en schilderen leek de aardbei weer als nieuw. „Dat had langer kun nen duren, want er zaten oorspron kelijk twee grote asperges onder zijn voeten. Zo leek het net of hij aan het skiën was. Omdat de latten kapot waren en het met de asperges een nog groter gevaarte zou worden, be sloot ik ze weg te laten." De aardbei bleek afgelopen zomer een attractie. Een bezienswaardig heid waaraan vooral kinderen veel plezier beleefden. „Ouders met kleine kinderen stopten met hun auto voor mijn huis om de aardbei te De aspergeski's onder zijn voeten waren al eerder gesneuveld bewonderen. Daarna gingen ze één voor één op de foto. Ik zag kleintjes ernaar staren met een blik van: wat is dit? Als ik vertelde dat ze meneer Aard Bei een handje mochten geven, kwam er een glimlach op hun ge zicht." Heftruck Hartman vermoedt dat de aardbei af komstig is van een oude carnavals wagen. Of het object ooit nog eens in een optocht terechtkomt, is de vraag. „Ik denk eerder aan een aardbeiente ler of bezitter van een landwinkel als nieuwe eigenaar. De aardbei is ge monteerd op een voetpaal met een schraag eronder, waardoor hij een voudig te vervoeren is. Lepels van een heftruck pakken hem zo op. Om niet voor verassingen te komen staan, raad ik geïnteresseerden aan om eerst even te komen kijken." Hartman benadrukt hoe uniek de regenbestendige aardbei is. „Van deze omvang heb ik ze nog nooit ge zien." woensdag 14 december 2016 PZ Bruiloften en partijen, zak- en kleedgeld, goede doelen. Wat hebben we ervoor over? Deze week: een rondje in de kroeg. Iris Boogaard (21) uit Vlissingen: „Zo vaak ga ik niet naar de kroeg, hooguit eens per twee maanden. Ik ben student, dus aan een rondje geef ik maximaal 20 euro uit. Ik zie een rondje geven als iets prak tisch. Als je met z'n tweeën of drieën op stap bent, hoef je dan niet tel kens zelf je portemonnee te trekken. Maar het moet ook geen ver plichting wor den. De enige uitzondering is mijn verjaar dag." Nando Pfaff (45) uit Middelburg: „Mijn uitgaven patroon in een café is in de loop der jaren veranderd. Als opgroeiende puber zaten er weken tussen dat ik van don derdag tot zondag elke avond in de kroeg zat. Daarbij ging gezelligheid boven de kos ten. Ga ik nu met 20 men sen van onze voetbalvereni ging, dan geef ik aan een rondje onge veer 50 uit. Ik gun mijn vrien den dat, onge acht of ik van iedereen iets terugkrijg." Rajas van Sabben(24) uit Goes: „Dat veel Zeeuwse kroe gen moeite hebben hun hoofd boven water te hou den, snap ik. Drankjes zijn bijna niet meer te betalen. Ik probeer zo min mogelijk stil te staan bij de prijzen, om de gezelligheid niet te verpes ten. Meestal maken we een potje waarin iedereen 20 euro inlegt en daar betalen we de drank jes van. Aan een rondje ben je zo 40 euro kwijt." Meneer Aard Bei staat in de weg Hans Puik Maurice Hartman A De hand van Aard Bei, hier achter de rug van Hartman, steekt te ver uit. FOTO MECHTELD JANSEN Object Grote aardbei van polyester Verkoper Maurice Hartman (51) uit Katten dijke Prijs 200 euro Gezien op Prikbord A Polyester aardbei om op te hangen, 25 euro, Bergen op Zoom (Marktplaats) A Drie meter hoge eland van polyes ter, 150 euro, Best (Marktplaats) A Carnavalspop van polyester, bieden, Deurne (Marktplaats)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49