k i 5 Hoe trager het vlees dichtschroeit, hoe meer sappen vrijkomen en gaan spetteren de piepkleine pannetjes. Kerst bete kende kaasfonduen. Maar de populariteit van de fondue groeide zo rap dat het voormalige Voorlichtingsbureau Vlees en het Bedrijfschap Slagersbedrijf in 1977 de tegenaanval inzetten met de promo tiecampagne Gourmet, probeer 't eens! Chefkoks Ton Boer en Huub Oudshoorn reisden wekenlang als een soort gourmettende tupperwa- reparty langs huisvrouwenvereni gingen van Alblasserdam tot Zun- dert om heel het land warm te ma ken voor de kleine eenpansvleesjes. Met succes. Lama Het panel test vandaag vier gour metstellen: Princess, Severin, Inven- tum en Tristar. Elk apparaat krijgt vier beproevingen te verduren: wat verschillende vleeshapjes en groen tes voor op de bovenste bakplaat én een pannenkoek- plus omeletbe- slagje voor in de pannetjes op de on derste verdieping. De Inventum zorgt meteen voor een bedenkelijke aftrap. Het gourmetstel spettert als een lama met logopedie. „De plaat is te dun om de warmte goed vast te houden", oordeelt kok Erik. „Hoe tra ger het vlees wordt dichtgeschroeid, hoe meer sappen er kunnen vrijko men en dus gaan spetteren." De an dere drie schroeien de kipjes en ham burgertjes gelukkig sneller dicht, waardoor er nauwelijks oliedruppels meer opspatten. Minder rooskleurig zijn de resultaten op de benedenverdieping. De ome letjes kunnen er nog wel mee door. Maar alle vier de gourmetstellen heb ben zeer veel moeite met het dikkere pannenkoekenbeslag. „Er wordt aan de onderkant van de apparaten ge woon niet genoeg warmte gecre ëerd", oordeelt Erik. „Het baktempo is daarom te traag om het pannen koekje goed gaar te krijgen. Het lukt uiteindelijk wel, maar dan is ie al he lemaal uitgedroogd." De verschillen zitten aan de eind streep dan ook in de details. Met de verschillende kleurtjes op de hand vatten van de pannetjes scoren Prin cess en winnaar Tristar bijvoorbeeld punten. Erik: „Zo krijg je nooit meer mot met oma van wie welk pannetje nou toch is." DE UITSLAG Kleingeld Fraude KPN meest misbruikt APP Elke dag suggesties Sparen Daar gaat je goeie geld woensdag 14 december 2016 44 Erik van der Schoot De test is uitgevoerd in samenwerking met vergelijkingssite BesteProduct.nl Het verschil zit 'm in de details: lekker hoog model, stevig of juist een mooie prijs. 1. Tristar RA 2995 €54 - Mooi hoog model. Voor treffelijk met het vlees, maar het pannenkoekje laat te wen sen over. Het enige rechthoe kige model met ook ruimte voor pannetjes aan de korte kanten. Kleurtjes op de pannetjes. 2. Severin RG2687 €61,95 - Stevig, spatvrij en snel schroeiend. Ook relatief rap met de pannenkoek, maar wederom zonder een al te best resultaat. 3. Princess Raclette 8 Grill Teppanyaki Party €31,45 - Schroeit en gaart net iets trager dan de Severin, maar wel voor een veel lagere prijs. 4. Inventum GR802 €31,45 - De plaat lijkt te dun, met veel gespetter en traag garend vlees als resultaat. De rest van het apparaat wordt wel loeiheet. Wel relatief het beste pannen koekje. De naam van KPN wordt het meest mis bruikt in mails die crimi nelen sturen. Dat blijkt uit gegevens van Frau dehelpdesk.nl. Afgelo pen jaar werden meer dan 92 duizend mails uit naam van KPN ge stuurd. Op twee staat creditcardmaatschappij ICS. geven Nederlanders gemiddeld uit aan kerst. Bron: Customer Talk De Marktplaats- app is ook een suggestiemachine geworden. Handig, want met 350 dui zend nieuwe items per dag kun je wel wat hulp gebruiken. Hij geeft sugges ties speciaal voor jou op basis van je zoekopdrachten en geeft ook aanbie dingen in de buurt. Leg een muntje op het schoteltje en floep, daar komt het pootje van de poes om het weg te grissen. Met de Kitty Coin Bank van Gadgy is sparen net iets leuker. Want de poes neemt de moeite om te bedanken door een mauwtje. (€14,95,15 cm hoog)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46