20 VINCENT LUISTERT RADIO Hij komt er weer aan, het RadioGala van het jaar! Reserveer 'm alvast in je agenda: donderdag 19 januari 2017! AVROTROS organiseert die avond weer de uitreiking van de publieksprijzen voor radio in Nederland, de Gouden Radioring.' Dat lees ik op www.radioring.nl. 'Dit is de 11e editie en wordt gehouden vanuit Theater Gooiland in Hilversum... De gastenlijst zit rammetjevol, maar voor echte radiofans ma ken we toch wat plek vrij.' 'Van alle kansma kers lees je meer over hun programma's. En je kan ook stukjes van alle kandidaten luiste ren.' Rammetjevol, 11e editie, hij komt er weer aan, het RadioGala. Wat een stijl en wat een toon, alsof ik de tekst van het Koningslied lees! Ik weet dat er bij de publieke radio niet veel te besteden is omdat al het geld naar dure deejays gaat, maar als je 'het grootste radiofeest' organiseert, kun je niet aanko men met deze krukkige schoolkranttaai. Rammetjevol, wat is eigenlijk rammetje vol? Op zo'n site zet je toch een bekwame tekstschrijver, wat een amateurisme. De ma kers van de site hebben misschien iets te veel naar de dure deejays geluisterd? Uiteraard heb ik niets tegen 'de Gouden Radioring over 2016'. Sterker nog: ik heb ge stemd. Dat kan iedereen nog doen overi gens, tot morgenmiddag half drie. Er staan interessante titels tussen de 'kansmakers'. Vroege vogels, Spijkers met koppen, Stenders' platenbonanza, Mattie en Wietze... Het winnen van de Ring is overigens geen garantie op succes. In 2014 won Veronica's Rick van Velthuysen hem voor zijn pro gramma Rick in de morgen. Twee maanden la ter werd hij verbannen naar het weekend. Hij staat dit jaar ook op de lijst. Als je op hem stemt, weet je zeker dat je hem binnenkort ook in het weekend niet meer zult horen, hij is door Veronica te oud bevonden voor de zender, net als Bart van Leeuwen, Erik de Zwart, Michael Blijleven en Kees Baars, ze passen niet meer in het profiel. Je kan ook op het Radio 2-programma Hele maal Haandrikman stemmen. Als je dat doet, en Haandrikman wint 'de Ring over 2016', dan wordt hij de Rick van Velthuysen van Radio 2. Zijn programma gaat verdwijnen per 1 januari, hij mag voortaan alleen nog maar in het weekend. Dylan naar Amsterdam Tweeling voor Art Het beeld doet een tikkeltje denken aan de traditionele bordesscène waarbij een gloednieuw kabinet zich met de koning laat fotograferen op de trappen van Paleis Huis ten Bosch. Nu staan daar de genomineerden voor de Musical Awards op de treden van VondeICS, dé culturele plek in het Amsterdamse park. Voor een heuse teamfoto. Camera's zoemen, fotografen klik ken, maar plotseling is er verwarring als Alex Klaasen (mannelijke hoofd rol, De Gelaarsde Poes) een vrouw op een fiets ziet die met haar telefoon een foto neemt. 'Hey Kim van Koo- ten'. De verzamelde pers draait zich terstond om, Van Kooten sneert la chend Tul' naar Klaasen en demar reert snel weg. Binnen, in de behaaglijke omge ving van het voormalige filmmu seum, hangt een gemoedelijke ons- kent-ons-sfeer. Van de ruim vijftig genomineerde musicalsterren zijn de meesten gekomen. Ze leven nu al toe naar 12 januari als in het Utrecht se Beatrixtheater het Musical Awards Gala wordt gehouden. „Jij hebt al vijf awards, ik drie en dan hebben we onze buitenlandse prijzen nog niet eens meegerekend", grapt Vera Mann (vrouwelijke hoofdrol, Swee ney Toddtegen Alex Klaasen die be halve voor mannelijke hoofdrol ook een nominatie voor het script te pak ken heeft. „Ik ga uit van een oeuvre- award", grijnst hij. Dan serieus: „Het is onzin om te zeggen: ik ben geno mineerd, het feestje is leuk genoeg. Onzin. Iedereen wil winnen." In de serre, waar de royale sandwi ches je verliefd aanstaren, lijken ze wel op het podium, zo voelen zij el- Ik wilde altijd al in een musical spelen en nu ben ik ook nog genomineerd kaar aan. Mann: „Als die enveloppe open gaat, wil je echt dat jouw naam wordt genoemd. Win je niet, dan hoefje in elk geval niet te speechen." Klaasen: „Kun je naar de bar. Draait het straks op het gala om het winnen, nu lijkt gunnen het be langrijkst in het wereldje waar velen elkaar kennen. „Daarom ben je nu niet zo bezig met je kansen", zegt Bianca Krijgsman (vrouwelijke bij rol, In de ban van Broadway), die ont hult dat ze 'haar hele leven al in een musical wilde spelen'. „En nu ben ik nog genomineerd ook." Wat nominaties betreft, springt Chez Brood in het oog. De musical annex muziektheater heeft negen kansen op een award. „Plus de pu blieksprijs", verbetert Victor Löw, de regisseur. „Hoe dat te verklaren is? Nou, het is geen standaard-voorstel ling geworden, maar een origineel, persoonlijk eerbetoon aan Herman." Daarin speelt Owen Schumacher de rol van Bart Chabot. „Een paar jaar geleden kwamen we elkaar te gen, Owen met zijn vrouw, en ik met de mijne. Bij het televisiejubi leum van André van Duin. Bleek mijn vrouw tussen Owen en mij in te zitten. Toen Jolanda twijfelde aan wie ze nou de Ritalin-pillen van haar man moest geven, zei ze: „Je moet Owen vragen voor jouw rol. Zo gedaan dus, maar eerlijk gezegd moest ik wel even wennen om, ehhh mezelf op het podium te zien." „De turbo ging er af en toe op, maar niet Koefnoeniaans", voegt Owen toe. „Ik denk wel dat ik in de prijzen val", wijst Chabot, die zelf een nominatie heeft (voor script), terwijl Owen kans maakt voor beste bijrol. „Twee kansen dus." „In onze categorie zijn de nomina ties zelfs sprookjesachtig", gniffelt Jorrit Ruijs die in The Lion King de rol van Scar vertolkt. „Want we heb ben een rat (Danny de Munk), een poes (Klaasen) en een leeuw." Dan wint de leeuw toch, want hij is toch de koning? „Dat zijn jouw woorden." MUSICAL AWARDS NOMINATIES Quote van de dag Als je dacht dat 2016 een slecht jaarwas?ln2017 kom ik met een nieuw album! woensdag 14 december 2016 Rina Reageren? vincent@ad.nl GO MUZIEK Bob Dylan geeft op 16 en 17 april twee concerten in AFAS Live, de nieuwe naam van de Heine- ken Music Hall. De zanger won dit jaar de No belprijs voor de literatuur. Dylan bracht dit jaar het album Fallen Angels uit. SHOW Art Rooijakkers en zijn vriendin Andrea ver wachten een tweeling. Het zijn de eerste kinderen voor het stel, dat al lang bij elkaar is. Rooijakkers (40) presen teert onder meer Wie is de Mol?. Andrea werkt, achter de schermen, ook in de tv-wereld. 'Wie geen award wint, kan lekker snel naar de bar' In het Amsterdamse VondeICS kwamen gisteren de genomineer den van het Musical Award Gala bijeen, ledereen gunt elkaar een prijs. Nu nog wel. Dennis Jansen Amsterdam Vera Mann grap pend met Alex Klaa sen: „Jij hebt al vijf awards, ik drie." Bianca Krijgsman Bart Chabot en Owen Schumacher: „Twee kansen op een award." fotodanielkroll Alle genomineerden op het 'bordes': „ledereen wil toch winnen." fotodanielkroll —Zanger James Blunt op Twitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 20