JA Busvakanties 2017 Justitie wil Volkert van der Graaf één jaar terug de cel in. De moordenaar van Pim Fortuyn schond de afspraken over zijn vervroegde vrijlating. Stoutjesdijk reageert op ophef Walcheren In Geld&Goed Het Openbaar Ministerie (OM) is het gesar van Van der Graaf zat. Die vocht al sinds zijn vrijlating in 2014 -vaak met succes - zijn bijzondere voorwaarden aan. Nu heeft hij zich volgens zijn advocaat Willem Jeb- bink 'niet constructief opgesteld' in gesprekken met de reclassering. Het OM wil pas tijdens de rechts zaak die het heeft aangespannen verdere informatie geven. „Daar zullen we uitleggen waarom we hem weer een jaar wil len vastzetten", zegt een woord voerster. Het is uiteindelijk aan de rechtbank om op die eis in te gaan. De zitting is 'op korte termijn'. Jus titie benadrukt wel dat hij geen nieuwe strafbare feiten gepleegd. Volgens Jebbink stond de reclas sering de toon van de gesprekken niet aan en bood Van der Graaf te weinig antwoorden over hoe het met hem ging. Volkert kwam juist onder zulke voorwaarden vrij nadat hij twee derde van zijn straf van achttien jaar cel had uitgezeten. Zijn advo caat is er echter niet over te spreken dat het OM gelijk nieuwe opslui ting eist. „Als dat zo is, moet je met iemand in gesprek gaan en niet pro beren diegene voor een jaar de cel in te krijgen", aldus Jebbink. Al eerder bleek dat Van der Graaf zijn meldplicht bij de reclassering niet serieus nam. Hij zei bij die be zoeken 'hallo' en 'tot ziens' en nam daarna weer de benen, bleek bij een eerdere rechtszitting in februari. Het gerechtshof liet daarop weten De reclassering stond de toon van de gesprekken met Van der Graaf niet aan dat Van der Graaf verplicht is om ook vragen van de reclassering te beantwoorden. Van der Graaf zorgde ook na zijn vrijlating verschillende keren voor politieke ophef. De WD reageerde gisteren verheugd op het bericht dat 'justitie ingrijpt'. „Zij zullen daartoe redenen hebben, dus geldt: je houdt je aan de voorwaarden en anders moet je het maar merken", zei VVD-Tweede Kamerlid Foort van Oosten. CDA-Tweede Kamerlid Made leine van Toorenburg noemt het 'al onverteerbaar' dat Van der Graaf überhaupt op vrije voeten kwam. „Wij vinden het dus goed dat het OM direct ingrijpt als hij zijn voor waarden overtreedt." P7 Zeeuw bestrijdt verstrengeling van belangen bij voetbalbond Kras.nl/busreizen of bei o9oo-96977ocPg Nieuwsmedia Is dit de meest geëmancipeerde Star Wars film aller tijden?» Beste én Slechtste award voor Samsung Het middeleeuwse skelet van Domburg is een man. Dat bleek gisteren toen de botten door de et-scanner van het ADRZ in Goes werden gehaald. Uit de doorsnee van het bovenbeen (33,1 millimeter), concludeerde fysisch antropoloog Raphaele Panhuysen (r) in het bijzijn van archeoloog Robert van Dierendonck dat het 'absoluut zeker' om een volwassen man gaat. Het skelet werd in 1923 op het strand van Oostkapelle gevonden. FOTO MARCELLE DAVIDSE Compleet verzorgd v.a per persoon Volkert van der Graaf weervoor rechter Tobias den Hartog Koen Voskuil Den Haag -Advocaat Willem Jebbink ZEELAND12 Altijd per Comfort Class of Top Class touringcar Vele reizen met 100%vertrekgarantie Vraag nu onze gratis brochure Busvakanties 2017 aan Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds woensdag 14 december 2016 9°C Meest droog met wat zon pzc.nl Ook voor het laatste tn) regionale nieuws Jaargang 258 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,00 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 6 ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1