Corendon en Tui starten revolutie in de reiswereld Ifc E 17 Touroperator Corendon heeft voor komende zomer vliegtuigstoelen ingekocht bij de Ierse prijsvechter Ryanair. Het gaat om 'enkele tien tallen stoelen' per Ryanairvlucht naar een aantal Spaanse en Portu gese zonbestemmingen. Die ver trekken twee keer per week vanaf Eindhoven Airport. Vakantiegan gers die een stedentrip boeken bij TUI of Kras kunnen vanaf komende zomer in een easyjet-toestel naar Londen, Lissabon, Milaan, Rome en Liverpool vliegen. Een revolutie in de reiswereld, want tot nu toe maakten de tour operators alleen gebruik van hun eigen vliegtuigen of traditionele maatschappijen als Transavia (voor vakantiebestemmingen) en KLM (stedentrips), verklaart Marco van Leeuwen, docent toerisme-indu- strie aan de NHTV in Breda. „Tour operators en lowcostmaatschap- pijen waren strikt gescheiden we relden. Die hebben elkaar nu ge vonden." Voor Corendon is de re den voor het huwelijk simpel, zegt topman Steven van der Heijden: „Wij wilden graag meer capaciteit in Eindhoven, maar dat vliegveld is vol. Zo kunnen we toch meer be stemmingen en vertrektijden aan bieden." Voor TUI speelt met name de prijs een rol, zegt woordvoerster Petra Kok. „Aan een easyjet-stoel hangt een heel ander prijskaartje dan aan een stoel bij KLM." De budgetmaatschappijen zien tegelijkertijd kansen om hun bezet tingsgraad op te krikken. Ryanair verwacht fors minder passagiers uit het Verenigd Koninkrijk, omdat de daling van de pond als gevolg van de Brexit reizen voor Britten duur der maakt. Easyjet kampt in de zomermaan den met een dip in het aantal za kenreizigers. „Om onze op Schip hol gestationeerde toestellen niet te laten stilstaan, vliegen we in de zo mer ook op vakantiebestemmingen als Ibiza, Tenerife en Dubrovnik", verklaart commercieel manager William Vet van easyjet. krijgt. Het Bouwbesluit wordt in ieder geval niet aangepast, meldt woordvoerster Vera Hoogen- doorn namens minister Blok (Wonen). Binnenkort volgt over leg tussen de ministeries van In frastructuur en Economische Za ken met providers en andere be langhebbenden. Hoewel Dijksma eerder aankondigde de Tweede Kamer dit najaar over de uitkom sten te informeren, is dat nog niet gebeurd. „We zullen echter op korte termijn een datum kiezen", meldt het ministerie. Hoewel er dus licht gloort aan het eind van de tunnel, blijft het nog onzeker of automobilisten in nieuwe tunnels meteen van mo biel bereik kunnen genieten, zo als in de Blankenburgtunnel bij Rotterdam, die in 2022 opent. Wellicht mede door het Delftse fiasco stelt de bouwer zich coöpe ratief op. Alleen in het begin wa ren er volgens Vodafone enige strubbelingen met Strukton en Ballast Nedam, de bouwbedrij ven achter Avenue2. „We hebben hard over de contracten onder handeld", zegt Verschuren van Vodafone. En dus kunnen de 45.000 auto mobilisten die dagelijks onder het centrum van Maastricht door gaan razen vrijdag meteen bellen. Passagiers zien het mobiele inter net niet wegvallen. Kosten van de operatie: een kleine miljoen euro. „Als het tijdens de bouw kan, blijven de kosten beperkt. Ge beurt het later, dan moeten tun nels meermaals voor het verkeer worden stilgelegd. Dat is véél kostbaarder." king in de spoortunnel leidde tot forse kritiek in de Tweede Kamer. Onder meer regeringspartij PvdA trok aan de bel bij staatssecretaris Sharon Dijksma (Infrastructuur). Met het nodige resultaat. Rijks waterstaat heeft nu een nieuwe tunnelstandaard ontwikkeld, waarin mobiele dekking is mee genomen, meldt Dijksma. Pro- Rail en providers werken verder aan een gezamenlijk programma van eisen en beloven hun samen werking te verbeteren. Bouwbesluit Toch is dat onvoldoende om het probleem definitief te verhelpen, claimt Vodafone. Bouwers zijn nu niet verplicht mee te werken aan de aanleg van mobiele dekking. Het wettelijke Bouwbesluit eist slechts dat overheidscommunica tiesysteem C2000 in tunnels van 250 meter of langer beschikbaar is. Verschuren: „De regels behoe ven dringend aanpassing en zijn totaal niet op de 21ste eeuw toe gespitst." Vraag is ofVodafone zijn zin Bij de aanleg van een tunnel staan we onderaan het prioriteitenlijstje WestCord. www.westcordhotels.nl/overtocht of bel 0900-777 1117 (lokaal tarief) Beste prijsgarantie woensdag 14 december 2016 GO Wie een vakantie boekt bij Co rendon, vliegt binnenkort moge lijk in een toestel van Ryanair naar de zon. Onlangs maakte TUI al bekend de handen ineen te slaan met easyüet. Annemieke van Dongen Schiphol Een van de yagi-anten- nes die mobiel bereik mo gelijk maken. u kilometer bedrading en 24 antennes waren nodig voor het project. —Erik Verschuren Drie dagen genieten op Vlieland, Terschelling of Ameland. 2 x overnachting in hotelkamer of appartement 2 x uitgebreid eilander ontbijtbuffet Inclusief bootticket Welkomstpakket Vlieland va. €99,- p.p. I Terschelling va. €109,- I Ameland va. €99,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17