TOP pakt koppositie na slechte eerste helft Winst voor Overgaauw en Van de Kreeke Nederlaag rugbyers Niet geheel tevreden De Zwart grijpt winst 18 Winst nipt en onverwacht Zeeuws-Vlamingen delen na nipte zege de leiding in de eredivisie. De Sluiskillenaren hebben een abonnement op de 5-3-uitslag. maandag 12 december 2016 5-3: Voor de vijfde keer dit sei zoen won Dallinga.com met 5-3 en één keer werd met die cijfers verloren. Daarmee mag je stellen dat de Sluiskilse ploeg een abonne ment heeft op die uitslag. Nie mand die er om maalt in Sluiskil. Sterker nog, de blijdschap met de onverwachte overwinning was er alleen maar groter om. Alleen opti misten hadden de thuisploeg kans op meer dan een remise gegeven en daarvan waren er weinig. Met de Griekse kopman Nikos Poly- chronopoulos (speciaal voor dit duel ingevlogen) en de T\irk Birol Uymaz in de gelederen, aangevuld met Martin Spoormans en Frans van Schaik, werden de bezoekers uit Vlaardingen hoger ingeschat dan de thuisploeg. Het pakte an ders uit en dat vooral dankzij een knappe overwinning van Jean Paul de Bruijn op Uymaz, die met een serie van 10 van acquit ging en het thuispubliek koude rillin gen bezorgde. Zijn kruit was ech ter snel verschoten. Toen de Turk drie punten haalde uit de volgen de 15 beurten was De Bruijn al op en over zijn tegenstander gegaan. Hij speelde sterk, zoals de laatste tijd te doen gebruikelijk, impo neerde met prima stoten en dito verdediging. Uymaz moest lijd zaam toezien hoe de zege in eigen huis bleef: 40-26. Op de andere ta fel zorgde Patrick Vasseur voor dé verrassing van de dag door routi nier Martin Spoormans (goed voor 500 overwinningen in de Bel gische en Nederlandse hoogste klasse) een remise af te dwingen. Dat bood kansen voor Frédéric Caudron en Berry Dallinga. Caudron maakte de Griek al snel duidelijk dat er voor hem niks te halen viel en maakte in 16 beur ten een einde aan de ongelijke strijd. Daarmee was de zege veilig. Dallinga ging lang gelijk op met Frans van Schaik, maar moest in de slotfase afhaken. Pearle Opticiens - Hultermans In st. Bedr. 4-4: Na een zeer matige strijd, met name van Jens van Dam en Dion Bergmans, moest de koploper een punt inleveren. De Voor de vijfde keer dit seizoen won Dallinga.com met 5-3 schade bleef echter beperkt omdat ook de achtervolgers gelijkspeel den waardoor de voorsprong drie punten bleef. Eddy Leppens moest er tegen Jack Wijnen hard aan trekken om de Dongenaar er onder te krijgen. Dat lukte voor het eerst na 17 beurten en van toen af lag het initiatief bij de Belg die het karwei vakkundig af maakte: 40-32 in 28 beurten. Ri chard de Bruin, die Pascal Claus verving, had geen kind aan Willie Damen en droeg met een royale 40-21-overwinning in 35 beurten zijn steentje bij aan de puntende- ling. TOP-KCC 23-21: Na de prima start (3-1) verloor TOP de grip op de wedstrijd volledig. Anita de Ridder geloofde voortdurend in een goede afloop voor hoofdklas ser TOP. Zelfs toen de ploeg, na een abominabele eerste helft, met een 7-13-achterstand ging rusten. En zelfs toen het betere KCC, de koploper, nog op 7-15 kwam. „Wij zijn rustig gebleven en hebben het in de rest van de tweede helft goed opgepakt." De opluchting na afloop was im mens. TOP vierde de overwin ning en het veroveren van de kop positie als een kampioenschap. Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Ani ta de Ridder 6, Dylan Gillissen 5, Jurriaan Bouwens en Jurgen Jan- se 2, Peter van Belzen 1. TOP vierde de overwinning en het veroveren van de koppositie als een kampioenschap Zaamslag steeg qua productivi teit boven de eigen verwachtin gen uit. De heren van Volhar ding, normaliter de schutters, werden aan banden gelegd. De dames van Zaamslag fungeerden als afmakers en drukten het krachtsverschil uit in sprekende cijfers. Luctor-'t Capproen 25-5: Een ont ketend Luctor hakte de timide te genstander uit Hellevoetsluis in de pan. Daardoor was het al 13-0 met rust. Coach Peter Durink kon rustig achterover leunen. „Ik hoefde maar op te staan of de bal lag er alweer in", overzag hij de weelde aan krachtsverschil. Scores Luctor: Anthony van de Velde 6, Adrie de Jonge 5, Karlijn den Hollander en Marjolein Durink 4, Jasper de Pooter 3, Jasmijn Ha melink, Eline Jansen en Pieter Kou semaker 1. Ondanks de matige belangstelling van de atleten werd er op het Zeeuws kampioenschap 10 Engel se mijlen sportief geknokt om de titels met Ronnie Overgaauw (bij de mannen) en Carolien van de Kreeke (bij de vrouwen) als win naars. Slechts 65 deelnemers gin gen de strijd aan op de 10 EM en achttien op de 5 EM. Al snel vorm den Ronnie Overgaauw, Sander Post en 5 EM-loper Maikel Pee man de kop. Na ruim 27 minuten was de zege op de 5 EM voor Pee man. Op ongeveer drie kilometer van het einde plaatste Overgaauw een versnelling die Zeeuws-Vla ming Post niet kon beantwoor den. Na 56 minuten en 20 secon den was de Zeeuwse titel voor Overgaauw, op 38 seconden ge volgd door Post. Opvallend was de zesde plaats overall voor ex-prof- wielrenner Johnny HoogerJand, die onlangs een punt achter zijn loopbaan zette. Bij de vrouwen was er eenzelf de scenario, met Carolien van de Kreeke en Monique Verschuure. Na twaalf kilometer plaatste Van de Kreeke een versnelling die te veel was voor Verschuure. De win nares finishte in 1 uur, 5 minuten en 5 seconden. Verschuure gaf 20 seconden toe. NAARDEN De rugbyers van Oe- moemenoe gingen in Naarden te gen het als tweede geklasseerde 't Gooi met 31-14 onderuit, maar hebben plaatsing voor de kam pioenspoule nog steeds in eigen hand. Zaterdag hebben de Middel burgers tegen het Haagse HRC aan een punt genoeg om de laatst overgebleven concurrent Bassets voor te blijven. In Naarden keek Oemoemenoe halverwege al tegen een 19-7-ach terstand aan. 't Gooi scoorde kort na rust nog twee keer en geloofde het daarna wel. Oemoemenoe maakte tien minuten voor het ein de via Yedney America (try) en Toeta (conversion) 31-14. Aliki de Zwart uit Cadzand was zaterdag in de dressuurwedstrijd van de RSV Axel de beste in de klasse M2. In Mi eisten Saskia de Schepper en Stefanie Billiet de oranje erelinten op. De Zwart stuurde de met veel afdruk en mooi bergopwaarts galopperende merrie Ghloe naar 62,16 en 64,50 procent. Ondanks haar beide over winningen was ze niet helemaal tevreden. „Ghloe is een paard met een fijn karakter en een geweldige instelling. Maar in de eerste proef was ze wat gespannen." Heieen Kerckhaert (Axel) eindig de in de eerste proef met de mer rie Sarina als tweede (61,66). In de tweede proef werd die plaats be zet door Sanne van Dijk (Hulst) en de ruin Boris Ulan (57,00). Na een rustperiode van ruim ze ven maanden pakte de voor de rui- terclub uit Nieuwvliet uitkomen de Belgische Stefanie Billiet de draad weer goed op. Na een twee de plaats in de warmloopronde stuurde Billiet (Lembeke) de mooi in balans lopende ruin Don Juan van de Leenakker in de her kansing naar de zege (64,66). Sas kia de Schepper (Kuitaart) liep in de eerste proef met de merrie Do- rette B naar de overwinning (64,50). Dallinga aan kop Anita de Ridder was de aanjager van TOP in het zo spectaculair gewonnen duel met KCC. foto lex de MEESTER Sluiskil Dallinga.com - TOVV/Royal Pro De korfballers van TOP verlo ren na een bliksemstart de grip op de wedstrijd, maar sloegen alsnog terug in de topper tegen KCC. Zaamslag en Luctor had den minder moeite en zij behaal den eclatante overwinningen waarmee de Zeeuws-Vlaamse vierdeklassers hun positie in de top drie verstevigden. JaapJan Ritsema Arnemuiden Zaamslag-Volharding 22-6: Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Linda Hamelink 5, Marco van Reeuwijk 4, Marjolein Verpoorte, Marjan Verhage en Erwin Verhelst 2, Jesse Hamelink 1. Tjoba 5 - BKC11-6. Scores BKC: Naomi Hamelijnck en Koen de Bliek 2, Mariëlle Faas en Ricardo de Reus 1. Sjaak Sinke Zierikzee Lucien Roelandt Axel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 96