Sterke defensie de basis voor overwinning Scheldesport Tim Pleijte loopt simpel naar de zege tijdens Scheldeloop Tactische zet draagt bij aan zege van Novitas 17 geen vervolg tegen Udenhout maandag 12 december 2016 De handbalsters van Novitas be haalden zondag een zwaar be vochten 20-18 zege tegen GHV 2. In Goirle kende de ploeg van coach Erwin Bel een prima start en nam een 4-1 voorsprong. „Het leek een eenvoudige overwin ning te worden, maar de tegen stander kwam heel sterk terug", zei Bel later. Bij de ploeg uit Hulst ging het scoren moeilijker af, terwijl GHV via afstandsscho ten raak schoot. Bij de rust keek Novitas zelfs tegen een 10-9 ach terstand aan. Bel deed tactisch wat aanpassingen en gaf de ge vaarlijkste schutter bij de tegen stander persoonlijke dekking. Dat pakte goed uit. Er werd door de Hulsterse vrouwen ook snel ler uitgestapt, zodat de tegenstan der moeilijker tot een schot kwam. Novitas zette de achter stand om in een 16-14 voor sprong, maar de Brabantse vrou wen kwamen terug tot 17-17. Het was de opmaat voor een span nende slotfase, waarin Novitas de strijd besliste. Door de winst gaat Novitas met een derde plaats in de derde klasse zuid de winterstop in. Mannen. Smokkelhoek-Schelde- sport 38-51: De Terneuzense bas ketballers leunden in Kapelle op een sterke verdediging. Het sco rend vermogen was bij Schelde sport minder. De Terneuzenaren kwamen de hele wedstrijd niet in de problemen. Na een vrij moeizaam begin liepen de Zeeuws-Vlamingen uit naar een 23-12-voorsprong bij de rust. In de derde periode probeerde de thuisclub wat meer druk te zet ten, maar ook Scheldesport bleef zijn punten scoren en hield de ba lans met 15-15 in evenwicht. Bij het begin van de laatste periode was het verschil nog steeds elf punten. De marge bedroeg uitein delijk dertien punten in het voor deel (51-38) van Scheldesport. For- wardspeler Thijs de Groote was goed op dreef met twintig pun ten. Het jonge Terneuzense ta lent Thijs Beumer scoorde veer tien punten. Vrouwen. Pendragon 2-Schelde- sport 56-35: Scheldesport reisde met acht speelsters af naar Til burg en kende door fileleed een moeilijke voorbereiding op het treffen met Pendragon. Schelde sport speelde drie periodes onder zijn niveau. Ruststand: 26-12. Al leen in de derde periode lukte het aanvallend beter bij de ploeg van coach Martin van Ham, maar het kwaad was toen al geschied. Julia Fuertes Cabello was bij Scheldesport topscorer met zes tien punten. Van het begin af aan was eigenlijk al duidelijk dat Pleijte er in Ter neuzen met de zege vandoor zou gaan. De Walchenaar liet het overi ge deelnemersveld al snel achter zich en werd in het vervolg van de wedstrijd nooit meer bijgehaald. Pleijte liep het parkoers van 21,1 kilometer in 1.15.39 uur. Daarmee liet hij de nummer twee Robert de Korte uit Spijkenisse ruim ach ter zich. De Zuid-Hollander finish te in een tijd van 1.22.00 uur en eindigde dus bijna zeven minuten achter de Vlissinger. Het podium werd gecomple teerd door een Zeeuw. Erwin van de Broeke uit Axel werd derde. Bij de vrouwen liep Cathy Pop pe een sterke wedstrijd. De atlete, voor wie de Scheldeloop een thuis wedstrijd is, finishte op de eerste plaats en werd knap elfde in het al- Cathy Poppe was in goeden doen en liet de nummer twee liefst 22 minuten achter zich gemeen klassement. Poppe deed 1.35.36 over de halve marathon in Terneuzen. Daarmee liet ze de nummer twee Monique Allefs uit Hulst liefst 22 minuten achter zich. De Zeeuws-Vlaamse liep de halve marathon in een tijd van 1.57.00. De bronzen plak bij de vrouwen ging in Terneuzen naar een Belgische. Roseline Baert uit Mariakerke werd namelijk derde. Bij de mannen was het op de 10 kilometer een stuk spannender. Lorenzo d'Hont trok daar aan het langste eind, maar de nummers twee en drie zaten hem op de hie len. De drie atleten bleven binnen een minuut van elkaar. D'Hont finishte in een tijd van 41.22 minuten en dat was maar 27 seconden sneller dan nummer twee Martin Voncken uit Terneu zen. Hij bereikte de meet in een tijd van 41.49. Seth Dijkstra uit Middelburg moest wat meer tijd toegeven op de koploper. Hij bereikte het eind punt in een tijd van 42.21 en fi nishte als derde. De 5 kilometer was een prooi voor Chris de Smet uit Hulst, in een tijd van 18.11. Bij de vrouwen won Renate de Reus uit Vlissin gen de 10 kilometer in een tijd van 46.50. Op de 5 kilometer ging het goud naar Karien Verlinde uit Lamswaarde, in een tijd van 25.05. Een speelster van YVC probeert de defensie van Tilburg te pas seren. FOTO RONALD DEN DEKKER Aector Doorns HULST Score Novitas: Patricia Bel 7, Leo- nie de Graaf 6, Patty van Kerkcho- ven 6, Anja van Alphen 1. De basketballers van Schelde sport boekten in Kapelle tegen Smokkelhoek een belangrijke 51-38-zege. De Terneuzenaren wonnen eerder dit seizoen thuis ook al deze derby. De vrouwen van Scheldesport leden in Til burg tegen Pendragon 2 een 56-35-nederlaag. Aector Dooms Terneuzen De Scheldeloop, ook wel be kend als de halve marathon van Terneuzen, is met grote over macht gewonnen door Tim Pleij te. De atleet uit Vlissingen ken de nauwelijks tegenstand. Bij de vrouwen was Cathy Poppe de snelste. Daniel Vervelde Terneuzen Het loperspeloton trekt zich op de atletiekbaan van Scheldesport in gang voor de Scheldeloop. foto RONALD DEN DEKKER naar M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 95