De Bruinvis geeft voorsprong in laatste periode uit handen 16 Edwin de la Ruelle de snelste Volleyballers geven winst van vorige week De volleyballers van Stevo schieten tekort. „Nu was het slechts een mager zesje." I maandag 12 december 2016 Domper voor Tovaal in titelstrijd De Ahaatjes ziet concurrentie dichterbij komen Mesu opzettelijk ten val gebracht in Enschede ZAALVOETBAL Nipte zege voor PIBLWop Startalent Van Anrooij dertiende in Belgische Essen De volleyballers van Stevo blij ven in de promotieklasse een ploeg van uitersten. Na de winst op het sterke Sliedrecht sport volgde zaterdag een teleurstellen de nederlaag in en tegen Uden- hout: 3-1. Ook het keurkorps bij de vrouwen incasseerde een 3-1 nederlaag. Mannen. Udenhout-Stevo 3-1 (22-25, 25-22, 25-19, 25-18): Ste vo schoot tegen een ploeg met veel lengte en ervaring tekort. „Als je daar geen goede opslag te genover zet, heb je een pro bleem", zei trainer Guido de Beu- Ie. „Die hadden we in de eerste set wel, maar daarna viel onze servicedruk weg en kwamen zij aanvallend goed door. Vanaf de derde set hebben we eigenlijk al leen maar achter de feiten aan ge lopen. We zijn te veel een ploeg met pieken en dalen", vond De Beule. „Tegen Sliedrecht haalde iedereen een acht, maar nu was het een mager zesje. Soms zelfs nog iets minder." Set Up-Stevo 2 4-0 (25-23, 25-17, 25-22, 25-18): Hoewel de uitslag anders doet vermoeden, kon het duel alle kanten. De Zeeuws-Vlamingen hielden in de eerste set gelijke tred tot 22-22 en moesten daarna toestaan dat de thuisploeg het verschil maak te. In het derde bedrijf had Stevo 2 het initiatief. Bij een voor sprong van 22-19 stokte het ritme aan de kant van Stevo. Na die mentale tik kon Stevo 2 in de vier de set geen vuist maken. Vrouwen. Halverwege de competitie staan de vrouwen van Stevo na de de gradatie uit de derde divisie op nieuw in de lagere regionen. Toch werd koploper Roosendaal 2 goed partij geboden. De thuis ploeg begon sterk en zette Stevo met een lastige opslag onder druk. In de derde set tapte Stevo uit een ander vaatje en speelde het frank en vrij. Ook in de vier de set bood Stevo goed tegen stand. Beide teams gingen lang gelijkop. In de slotfase nam de thuisploeg afstand. YVC-Volley Tilburg 5 0-4 (25-27, 14-25,16-25, 20-25): YVC begon goed, koesterde in de eerste set enige tijd een voorsprong, maar slaagde er niet in om die in winst om te zetten. Daarna was er voor YVC geen houden meer aan. De servicepass was onder de maat, waardoor de aanval voorspelbaar was. Daar wisten de Tilburgers wel raad mee. Spivo-Stevo 2 3-1 (25-21, 25-21, 16-25,25-18): Een aantrekkelijk duel, waarin Stevo 2 werd afgere kend op een paar slechte fases. Vooral passend bleef Stevo op zul ke momenten in gebreke. Trainer Ronald van de Vijver was niet on tevreden over het veldspel. „We kunnen dit niveau absoluut aan, maar we zijn in de sets die we verloren, afgerekend op een paar zwakke momenten. In de vierde set gingen we gelijkop tot 10-10, maar maakte Spivo opeens vijf punten op rij." Tegen Sliedrecht haalde iedereen een acht, maar nu was het een mager zesje Merlet-De Schelde 12-3: Merlet scoorde in de tegenaanval de 1-0. De Schelde sprong slordig om met de kansen, Merlet deed dat niet en liep uit naar 3-0. De Schel de was van slag en voordat het de boel op orde had was het 6-0. De tweede periode speelden de be zoekers acceptabel maar liet het de meeste kansen wederom onbe nut waardoor de stand 8-1 was. In de derde periode bleef het spel- beeld hetzelfde en liep de thuis ploeg uit naar 9-3. Ook in de laat ste periode kon er geen vuist wor den gemaakt en scoorde Merlet nog drie keer. DIO 2-De Bruinvis 9-7: De Bruin vis had een lastige start in het smalle bad in Etten-Leur want het keek snel tegen een 3-0 ach terstand aan. De Sassenaren kwa men beter in de wedstrijd en het bracht de stand terug tot 3-2. Er ontplooide zich een mooie en spannende pot waarin De Bruin vis zelfs op gelijke hoogte kwam. Toch wist DIO opnieuw een 5-3 voorsprong te nemen. Weer knokte De Bruinvis zich terug en het pakte in de laatste periode zelfs een 6-7 voorsprong. Met sterk spel trok DIO de wedstrijd alsnog naar zich toe. ATLETIEK Atleet Edwin de la Ruelle uit Koe wacht heeft de Jules Unlimited- loop op zijn naam geschreven. Hij finishte in Breskens na 10 km in een tijd van 1:10:04. Stefaan Vaneste uit Jabbeke fi nishte op de tweede plaats. De bronzen plak was voor Sjaak Lu- teijn uit Oostburg. Bij de vrouwen ging de zege op de 10 km naar Frederique Ver- suijs uit Zuidzande. Zij deed over de afstand 1:22:16. Petra Bruijs uit Hoogerheide werd tweede en de derde plaats ging naar Evelien de Visser uit IJ- zendijke. Francois van de Broeck uit Bres kens was op de 9 km de snelste man. Hij liep de wedstrijd in 0:40:19. De 5 km bij de mannen was een prooi voor Wannes De- jaegher. De Belg noteerde een tijd van 0:19:32. De 9 km bij de vrouwen werd ge wonnen door Wendy van de Vel de uit Oostburg. Ze liep een tijd van 0:46:40. Op de 5 km ging Co- rinne Maertens uit Breskens met het goud aan de haal. RUGBY GOES De rugbyers van Tovaal zijn er in de topper tegen Hookers 2 niet in geslaagd te winnen. De bezoekers uit Hoek van Holland bleken met 12-25 te sterk. En dat was een flinke domper in de titelstrijd in de derde klasse. „Wij zagen dit eigenlijk als een soort halve finale in de competitie", zei Jan Otte van Tovaal. Hij zag zijn ploeg, ondanks de ne derlaag, toch goed spelen. „Vooral centraal in de verdediging ston den we goed. Eigenlijk zat het zelfs potdicht en kwamen zij er nauwe lijks door." Op de flanken werd het duel beslist. Voor Tovaal scoorden Jan-Joost Wiebrens en Ernst Berman. foto johan van der heijden VOLLEYBAL Koploper De Ahaatjes moest in de recreatieve volleybalcompeti tie van Sas van Gent een veer la ten. De leider trad met een incom pleet team aan en betaalde daar voor tegen Drankenhandel 't SAS enige tol. De achtervolgers 100% SAS en Savok/Outokumpu won nen allebei met 3-0 en liepen daardoor iets in. De marge be draagt 4 en 5 punten. SCHAATSEN Marathonschaatser Niels Mesu werd zaterdagavond opzettelijk ten val gebracht in de finale van de zevende KPN Marathon Cup in Enschede. De Middelburger zat in de kop groep die twee rondes voor sprong pakte. Hij krabbelde nog wel op en kwam als negende over de streep. Een protest bood geen uitkomst, hij werd zelf bijna gediskwalificeed. PIBLW/ Reintegratie blijft in de tweede klasse nog altijd de onbe twiste koploper. De lijstaanvoer der had aan de nummer vier Star talent een taaie tegenstander, maar won nipt met 5-4. De Bokx, het enige team dat PI BLW nog kan bedreigen, was eveneens goed voor drie punten. Tegen Reham Vastgoed werd het 9-6. VELDRIJDEN Veldrijdster Lindy van Anrooij is zaterdag bij de Cyclocross in het Belgische Essen dertiende ge worden. De Kapelse belofte zat na een wedstrijd over zo'n 45 minuten slechts 1 minuut en 13 seconden achter de Belgische winnares, Sanne Cant. Ze was de vierde Nederlandse die in de provincie Antwerpen over de streep kwam. Stevo van piek Peter van Kouteren Terneuzen Symmachia/Roosendaal 2-Stevo 3-1 (25-15, 25-15,19-25, 25-21): —Guido de Beule, trainer Stevo De Zeeuws-Vlaamse waterpolo- ploegen hadden een lastig week end. De mannen van De Schelde kwamen er niet aan te pas tegen Merlet en verloren in Cuijk met 12-3. De Bruinvis liet het lelijk lig gen in Etten-Leur. Na een late voorsprong was er toch een 9-7 nederlaag. Ko Mechielsen Cuijk Scores De Schelde: Ivar Jansen van Roosendaal, Ruben de Vos en Mertijn Looff allen 1. Scores De Bruinvis: Danny Soe- tens 2 en Tim Roeb, Angelo de Me ijer, Gert Jan Ramondt, Ad Jan Hoste en Jeroen Kamp allen 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 94