Philippine verrast tegen de nummer twee 15 De verschillen aan kop in de vierde klasse A blijven klein Hontenisse en Clinge komen niet tot scoren. Breskens is nu de nieuwe koploper na een 2-0-zege op Oostburg. maandag 12 december 2016 In de vierde klasse A was het opnieuw stuivertje wisselen aan de kop van de ranglijst. Omdat Hontenisse en Clinge in hun onderlinge treffen niet tot scoren kwamen, gaat Breskens na de zesde achtereenvolgende over winning (2-0 op Oostburg) als de nieuwe koploper de winterstop in. Luctor'88 sloot de eerste sei zoenshelft af met de maximale score van 21 punten uit zeven thuisduels via een 3-1-overwin- ning op directe concurrent Steen en staat door dit resultaat derde. Hontenisse-Clinge 0-0: Na een te genvallende eerste helft met slechts één mogelijkheid voor de thuisploeg, kwam deze na rust be ter uit de startblokken. Zowel Maxim de Clippelaar (2x) als Den nis Malcontent kwamen echter één op één met de uitstekende Clinge -doelman Jens Verstraeten niet tot scoren. Aan de kant van de bezoekers kwam topscorer Tho mas Leegwater ook niet verder dan wat pogingen van afstand die niets opleverden. Luctor'88-Steen 3-1: In de rust wa ren beide coaches het erover eens dat de stand halverwege ook 2-2 had kunnen zijn in deze volgens hen „échte, soms wat Engels aan doende wedstrijd." Na de rust opende Barry Olierhoek de score (1-0), waarna invaller Robbie Tot- té, één van de drie spelers uit het tweede team, de voorsprong ver dubbelde: 2-0. Tijs de Puysseleijr bracht de spanning terug (2-1), maar opnieuw had coach Mick Vu- jovic een goede hand van wisse len: de zojuist ingevallen Sem van den Dries tikte achter zijn stand been langs de 3-1 binnen. Sluiskil-RIA W. 4-0: Een vrij een voudige zege voor de thuisploeg in dit zespuntenduel, waarin de bezoekers al voor de thee met tien man kwamen te staan na rood (2x geel) voor Jorden Takkidine. Stijn Ridel opende de score (1-0), waar na hij deze even later ook verdub belde: 2-0. Nog voor rust gooide Jos Westerhout de wedstrijd op slot door de 3-0 aan te tekenen. In de tweede helft ging Sluiskil slor dig met de kansen om en wist al leen Stijn Ridel nog een keer te scoren: 4-0. Corn Boys-Patrijzen 1-4: De bezoe kers kwamen op voorsprong via Edwin Capello (0-1), waarna Said Othman Sleiman de thuisploeg op gelijke hoogte bracht: 1-1. Lang Bart van den Hemel was weer eens belangrijk voor Groede. Hij maakte een zuivere hattrick nagenieten was de Boys echter niet gegund, want nog voor rust brachten Leon Bek en Marvin Rijk de stand op 1-3. In de tweede helft had Patrijzen een duidelijk veldoverwicht, maar mede dank zij paal en lat was alleen Marvin Rijk nogmaals trefzeker: 1-4. IJzendijke-Biervliet 1-0: Vooraf had trainer Nico Knol zijn jeugdi ge team gewezen op het belang van een overwinning in dit duel om zo afstand te nemen van de onderste plaatsen op de ranglijst. Hij kreeg uiteindelijk zijn zin na een slechte wedstrijd, met dank aan Calon, die in de 65e minuut de enige treffer produceerde (1-0) en Stefan Buijsse. De doelman ran selde in de slotfase de bal uit een strafschop van Erik Adam uit de hoek, waardoor de drie punten in IJzendijke bleven. Schoondijke-Groede 1-3: De ren tree van Andrew Wesbeek, die in de eerste helft ook de score open de (1-0), leek de thuisploeg goed te doen. Kort voor de pauze werd het zelfs bijna 2-0, maar de kopbal eindigde naast het doel. In de tweede helft maakte Bart van den Hemel met een zuivere hattrick (1-3) een eind aan de illu sies van Schoondijke. De ploeg blijft hierdoor de voorlaatste plaats op de ranglijst innemen met slechts één overwinning tot dusver. Voor Terneuzen en HVV'24 ver liep de laatste speeldag voor de jaarwisseling minder goed. Ter- neuzen ging in Roosendaal met 2-1 onderuit tegen BSC en HVV'24 verloor na vier wedstrij den zonder nederlaag op eigen veld met 0-1 van Hoeven. Steenbergen-Philippine 2-6: De vraag na afloop was vooral: had Steenbergen een offday of speelde Philippine zo sterk? Feit was dat de bezoekers verzorgder voetbal op de mat legden en ook veel effi ciënter waren. Philippine had wel iswaar het geluk dat Bas Rijkeboer twee prima reddingen had, voor dat het in de 12de minuut 0-1 werd door een doelpunt van Ru ben van der Meulen en in de 14de minuut 0-2 door een treffer van Sebastian de Meijer. De Zeeuws-Vlamingen speelden daar na een gewonnen wedstrijd. Nog voor de rust voerden Maarten van Hecke en Mustafa Yilmaz (met de hulp van een tegenstander) de sco re op naar 0-4, voordat Jordi Dam de ruststand op 1-4 bepaalde. Kort na de hervatting leek de wedstrijd nieuw leven ingeblazen te wor den toen Jasper van Asten in ei gen doel schoot, maar na de 2-5 van Maarten van Hecke in de 60ste minuut drong Steenbergen nog nauwelijks aan. 2-6 werd het uiteindelijk door opnieuw Sebasti an de Meijer. BSC-Terneuzen 2-1: De wedstrijd had niet veel om het lijf en in fei te verdiende geen van beide ploe gen de zege. In de bestuurskamer van BSC sprak men ook van een gestolen zege. Can Kiran opende al na vijf minuten voor Terneuzen de score, maar tien minuten voor de rust scoorde Steven van Ginde- ren de gelijkmaker. Diezelfde Van Ginderen werd vier minuten voor het laatste fluitsignaal matchwin naar. Hij schoot raak, nadat niet veel eerder Can Kiran vrij voor doel de kans op 1-2 miste. HVV'24-Hoeven 0-1: HVV'24 kon tegen Hoeven de stijgende lijn van de laatste weken maar spora disch doortrekken. De Hulsten aren waren in de eerste helft nog wel de bovenliggende partij, maar lieten ook drie uitgelezen kansen liggen. Na de hervatting was HVV'24 minder bij de les. Hoeven kreeg steeds meer greep op de wedstrijd. Halverwege de tweede helft was een foutieve inschatting van Tim Siersema voor invaller Er- win Roks voldoende om de stand naar 0-1 te tillen. In de resterende minuten kreeg HVV'24 geen kan sen meer. Wisseling van de wacht Jos van Belzen Vlissingen Philippine verraste gisteren in de derde klasse A van het zon dagvoetbal met een even fraaie als opzienbarende 2-6-uitzege op Steenbergen, de nummer twee van de ranglijst. Eddy van der Hooft Vlissingen Steenbergen kreeg gisteren een flink pak slaag van Philippi ne. De Zeeuws-Vlamingen scoor den liefst zes keer. A Clinge (rode shirts) en Hontenisse kwamen in hun onderlinge duel niet tot scoren. Breskens profiteerde van de doelpuntloze remise en nam de koppositie in de vierde klasse A over. foto ronald den dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 93