Vlissingen snakt naar vastigheid Spui gaat nipt onderuit, Cadzand is kansloos Veerkrachtig Goes ontdoet zich van directe concurrent 13 maandag 12 december 2016 taar op scheidsrechter De Jong achter de omheining. „In je emo tie zeg je wel iets teveel, maar dat vraagt ook om begrip van de scheidsrechter." Ruimte Oostburg moest steeds meer ruimte prijsgeven. Bij Breskens bemoeide Tim van Hasselt zich nadrukkelijker met het spel, waar door het aanvallend gevaarlijker werd. „Wij misten de kracht om terug in de wedstrijd te komen", vond Magito. In de slotfase bediende invaller Soufian Dooms bij zijn eerste bal contact Van Hasselt. De midden velder troefde Oostburg-speler Giovanni de Maillie af, omspeel de doelman Ruben Catsburg en schoot de bal in het lege doel: 2-o. Daarmee besliste hij het duel en schoot hij Breskens, door de doelpuntloze remise van Honte- nisse tegen Clinge, naar de koppo sitie. „We hebben nu zes wedstrij den achtereen gewonnen. De am bities zijn duidelijk. De kracht van dit team is dat we een brede selectie hebben", stelde Van den Hemel vast. „De meeste successen die we hier hebben geboekt, kwamen door die vastigheid en herkenbaar heid", counterde de coach, die gis teren alweer voor de vierde com petitiewedstrijd op rij geen drie punten greep. En vastigheid, dat is waar de spelers van Vlissingen in de ogen van Pennings weer naar hunkeren. „Door personele problemen heb ben we vaak in wisselende samen stellingen gespeeld", vertelde de hoofdcoach. Zo moest hij het lang stellen zonder spits Yves Nyemb, is zaalvoetbalinternational Saïd Bouzambou niet altijd beschik baar en liep Roysel James een zwa re knieblessure op. En bovenop de personele problemen kwam de sportieve malaise. Vlissingen wil meestrijden om de titel in de hoofdklasse B, maar laat voor een kampioenskandidaat KARAKTERISTIEK te veel punten liggen. Ploegen als DHC, Deso, RKAW en OSS'20 moeten dan verslagen worden, maar dat bleek voor Vlissingen las tig. Tegen de drie eerstgenoemde ploegen kwamen Pennings en zijn spelers nog weg met een punt, middenmoter OSS'20 keer de met drie punten huiswaarts. De Brabanders proefden pas in de achtste speelronde het zoet van de overwinning, maar boekten - met de overwinning op Vlissin gen meegerekend - vier zeges in de laatste vijf duels. Volgens Pen nings mede omdat ze week in week uit met dezelfde spelers aan de aftrap verschijnen. Flow „Zij zitten nu in een flow", wees Pennings naar de zegereeks van de opponent. „Dat willen wij ook, daar hoop ik op. Want Yves is alweer terug, Roysel is op de weg terug en ik verwacht dat we na de winterstop weer compleet zijn. Ik zie het zo: de eerste competitie helft is nu voorbij, in de tweede helft kunnen we nog een hoop rechtzetten. We kunnen nog voor een periode gaan, maar de titel strijd is ook nog niet voorbij." De hoofdklasse B is namelijk een klasse waar „iedereen van ie dereen kan winnen", volgens Pen nings. Dus OSS'20 ook van Vlissin gen, door goals van Tom Pijnen burg (33e minuut) en invaller Da vid McLaughlin. Pennings: „Wij kwamen geen moment in ons spel", zag Pennings. „Zij deden het aanvallend beter, hadden veel lopende mensen, en wij hadden daar geen antwoord op. Pas twintig minuten voor tijd zetten we alles op alles om nog mi nimaal gelijk te spelen, maar na die 0-2 in de 85e minuut was het voorbij." Daardoor vindt Vlissingen zich met vijftien competitiewedstrij den achter de rug - zes zeges, vijf gelijke spelen en vier nederlagen - terug op de vijfde plaats. Maar 'slimme trainer' Pennings is dus nog absoluut niet somber ge stemd en ziet nog genoeg kansen om bovenin te eindigen, met een rotsvast vertrouwen in 'dezelfde spelers'. In de vierde klasse A van het za terdagvoetbal ging Spui met 2-3 onderuit tegen Heinkenszand. In de vierde klasse B verloor Cad zand ruim van Stavenisse: 0-5. Spui-Heinkenszand 2-3: Voor rust kon de bal er aan beide kan ten vaak invliegen. Alleen Maikel Verschuren (1-0) en Rowan de Jonge (1-1) slaagden hierin. Het tweede bedrijf was vooral rom melig. Spui kwam op 2-1 door een benutte strafschop van Jo- ram Scheele. Aan de andere kant schoot Matthijs van den Dries twee keer raak. Na een hele slech te serie won Heinkenszand weer eens. „Eindelijk. Het was de laat ste weken slecht, maar ik ben blij met deze drie punten", aldus Niek van den Houten van Hein kenszand. Cadzand-Stavenisse 0-5: De be zoekers waren heer en meester. Het zwakke Cadzand had niks in te brengen. Zeker nadat Giovan ni Keijmel rood kreeg kwam Sta venisse niet meer in de proble men. Het enige wat de Thoolse ploeg zich kon verwijten, is dat het maar vijf keer scoorde. Jeugdspeler Arjen de Heer scoor de bij zijn debuut. In de euforie van de overwinning sprak John Karelse na afloop van een thriller, met een geweldige apotheose. „Als je op deze manier wint, geeft dat veel vreugde", zei hij. De confrontatie met Nemelaer was lange tijd een duel tussen twee stijlen. Waar Goes als altijd verzorgd probeerde te voetballen, koos de thuisclub voortdurend voor de lange bal. „Ze schoten alles maar naar vo ren om vervolgens de strijd aan te gaan", zag Karelse. Goes had lang een overwicht, maar ondanks een handvol kansen werd er voor de rust niet gescoord. Eén minuut na de hervatting kregen de bezoekers het deksel op de neus toen Joris van Baast de thuisclub naar 1-0 schoot. Amper vier minuten later schoot Klaas van Hecke de stand van zo'n 25 meter alweer in even wicht. In de 88e minuut bezorgde Joeri Vughts Nemelaer andermaal een voorsprong en een nederlaag leek niet meer af te wenden door Goes, maar in een alles-of-niets- offensief beloonde Frances Kabwe Manengela zijn ploeg in de 91e mi nuut door met een schot in de kruising Goes op 2-2 te zetten. Twee minuten later reageerde Er- win Franse attent op een lange bal uit het achterveld en schoot hij Goes naar 2-3. Daarmee zette hij nummer drie Nemelaer op vijf punten achterstand. 'oW*** nieuwe leider Joris Corijn van Breskens (witte shirts) gaat het duel aan met Mamadouba Gueye van Oostburg. Breskens won de wedstrijd met 2-0. foto ronald den dekker Mitchell Minnaard Vlissingen „Jij werkt eigenlijk te lang met dezelfde spelers. Jij bent toch een slimme trainer? Dan weet je dat." De mondhoeken van OSS'20-voorzitter Martin van de Wijdeven krulden omhoog. Hij plaagde Vlissingen-trainer Ruud Pennings wat en had de 0-2-uit- slag aan zijn zijde. Maar Pen nings, die nog veel vertrouwen heeft in 'zijn' spelers, verwees naar de historie. Vlissingen - OSS'20 0-2 (0-1). 33. Tom Pijnenburg 0-1,85. David McLaughlin 0-2. Scheidsrechter: J. Tem pelaar (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 150. Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Milton Roemeratoe, Daniel Jan sen; Etienne Mallie (71. Ge- raldi Geerman), Khalid El Hattach, Quincy Gooding (77. Said Bouzambou); Regi- lio Pinas (46. Raymond Wolff), Yves Nyemb, Hoes sein Bouzambou. Robin Hamelink Vlissingen Zondag-eersteklasser Goes schudde gisteren in de strijd om de tweede plaats een directe concurrent af. In Haaren won de ploeg van trainer John Karelse met 2-3 van Nemelaer, nadat het kort voor tijd nog op een 2-1-achterstand was gekomen. Twee treffers van Frances Kab- we Manengela en een goal van Erwin Franse in blessuretijd be slisten het duel. Eddy van der Hooft Haaren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 91