Axel maakt weer pas op de plaats Schuit helpt Kloetinge op weg Zeelandia in bloedvorm 12 Hubert van den Hemel heeft een topdag Dankzij een 2-0-zege op Oostburg en gunstige resultaten op de andere velden mag de ploeg zich de winterkampioen noemen. maandag 12 december 2016 sportpark Baersande. Na een af- Bruse Boys-Terneuzense Boys 2-0: Voor rust was het eenrich tingsverkeer richting het doel van Terneuzense Boys-goalie Dennis Rijnberg en werd de thuisploeg gevaarlijk uit voorzetten en vrije trappen van Mats Willemse, maar gescoord werd er niet. Snel na rust kwam Bruse Boys dan wel fraai maar gelukkig op voorsprong. Rijnberg leverde de bal in bij Wil lemse, die niet twijfelde en in een keer uithaalde en scoorde. Vlak voor tijd bepaalde invaller Dylan Adelaar de eindstand op 2-0. Serooskerke-FC Axel 4-2: Björn Francke tekende na twee minuten voor de 1-0, maar 120 tellen later stond het via Marco Plasschaert al weer 1-1. Aloys Lockefeir zette Seroos, na goed werk van Alex Job- se en Roy Koole, weer op voor sprong. Uit een penalty voerde Aron Wattel de score vervolgens op. Sil Riemens stelde Jobse daar na in staat om de bal in de krui sing te schieten en de marge nog verder te vergroten: 4-1. Daarna stokte de teller bij Serooskerke. In de 68e minuut kwam FC Axel via Ivo Verstraeten terug tot 4-2. Oostkapelle-FC Dauwendaele 5-2: „Ik had een erg jeugdig elftal met een gemiddelde leeftijd van 19,6 jaar", sprak trainer Jaimy van Bloppoel. Robbie de Nooijer eta leerde met een rake vrije trap na 27 minuten zijn specialiteit: 1-0. Maarten van Vooren scoorde daar na de 1-1 en nog voor rust kreeg Amine el Bekkaoui direct rood. Na rust zette Van Vooren Dauwendae le op 1-2 en leken de Middelbur gers op weg naar een zege. Het liep echter anders, want door een hattrick van Sjoerd Verhulst tus sen de 64e en 76e minuut kwam het tiental van Oostkapelle op 4-2. Invaller Thomas Hogeweg maakte er nog 5-2 van. SSV'65-DBGC 5-1: Bas Biester- bosch kopte SSV'65 naar de 1-0 en voordat broer Sam Biesterbosch in de 25e minuut de 2-0 maakte schampte DBGC de paal. Door goals van Perry Bek en Thomas Mattheijer, uit een strafschop, leid de SSV'65 bij rust al riant. In de 59e minuut was Bas Biesterbosch weer trefzeker. Jeroen Sep maakte nog de 5-1. eerste halfuur was nog voor Prin senland, maar de 37-jarige doel man Guido Vinke toonde vorm. In de 35e minuut, met de 1-0 van Peter Doens, kwam de ommekeer. Via Dennis van Passel werd het voor de pauze nog 2-0. Na 69 mi nuten tikte Niek Luime een voor zet van Ruben de Haas binnen en in de 84e minuut bekroonde A-ju- nior Joost Simons zijn tweede in valbeurt in de hoofdmacht met de 4-0. Nieuwdorp-De Meeuwen 0-3: Bin nen het kwartier opende Kevin Janse de score. Daarna kreeg ook Nieuwdorp kansjes en claimde de ploeg tot twee keer toe een straf schop. In de 42e minuut kopte ook Jean-Paul van As nog eens op de lat. Vlak na rust hield keeper Ruud la Grand Menno de Nooijer van de 0-2 af, maar het bleek uit stel van executie. In de 86e mi nuut kopte Janse de 0-2 binnen en uit een counter tekende Robin Da- vidse voor de 0-3. De dag kon voor Bres- kens-trainer Hubert van den Hemel niet meer stuk. Zijn ploeg pakte gisteren dankzij een 2-0-overwinning tegen Oostburg en het puntenverlies van Honte- nisse tegen Clinge de koppositie in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal. „En Feyenoord heeft met 4-0 gewonnen van AZ", kon hij als supporter van de Rotter damse club een glimlach niet on derdrukken. Van den Hemel realiseerde zich dat zijn ploeg voor rust ont snapte aan een achterstand tegen een beter spelend Oostburg. „We hadden met 2-0 achter kunnen staan. We werden verrast door hun aanvallende speelwijze. Het was de eerste keer dat de tegen stander ons zo onder druk zette." De derby was ook de eerste wedstrijd van dit seizoen op het gerenoveerde hoofdveld van het KARAKTERISTIEK tastenae Degmiase nam een com pact spelend Oostburg het initia tief. De ploeg van trainer Danny Magito combineerde gemakkelij ker, heerste op het middenveld en was gevaarlijk via de flanken. Met name aan de rechterkant was er veel dreiging via de zeven tienjarige Timo Bertens en San- der de Dobbelaere. Ingreep Van den Hemel greep na een halfuur in door verdediger Tho mas Kodde te wisselen. Zijn ver vanger Niels Gouka wist het ge vaar beter in te dammen. Een vrije trap van Arjen Versluys leid de daarvoor vijf stormachtige Oostburgse minuten in. Breskens-doelman Thijs van Houte reageerde met een prima reflex op de vrije trap van de aan voerder. Een minuut later werd hij gered door de paal na een in zet van De Dobbelaere. Daaruit volgde een spectaculaire scrim mage, waarbij tot twee keer toe de bal door Breskens van de doel lijn werd gehaald. Magito: „We missen al weken het geluk, maar het is ook een stukje kwaliteit." De Oostburgers bleven de ge vaarlijkste ploeg. Zo schoot Ver sluys na een prima aanval via Ber tens over. „Magito is een trainer die wil voetballen", was Van den Hemel complimenteus aan zijn collega. Bij Breskens werd, vaak gedwongen, de lange bal gehan teerd. De spitsen Jan van de Broecke en Joris Corijn stonden te geïsoleerd. Nadat Oostburg via Aboubakar Koumouran dicht bij de ope ningstreffer was, kwam de thuisclub op een i-o-voorsprong. Een uitstekende vrije trap van Jo hnny de Jaeger werd door Corijn fraai ingekopt. Na de treffer moest Magito vanwege commen- De ambities zijn duidelijk. De kracht van dit team is dat we een brede selectie hebben Met tien man zette Oostkapelle tegen Dauwendaele een 1-2-achterstand om in een 5-2-zege TILBURG Met de thuiswedstrijd tegen Unitas nog op het program ma hield Zeelandia Middelburg al le kansen op de tweede periodeti- tel gisteren in eigen hand. Tegen Sarto boekte de ploeg van trainer Rogier Veenstra alweer de vierde overwinning in de laatste vijf wed strijden: 3-5. Niels Bijl en Niek Wilborts be zorgden Sarto een 2-0-voor- sprong, maar in een tijdsbestek van amper vijf minuten bogen Da niël Wissel (2) en Niels Luteijn de achterstand om. Na de 2-4 van Ru ben van Winkelhof bracht Wil borts de spanning nog terug, maar vlak voor tijd maakte invaller Lars Huisson aan alle twijfel een eind. WNC-Kloetinge 1-3: Bij de Zeeuw en ontbrak topscorer Tom Wuyts. Zijn plek werd ingenomen door Mark Schuit, die juist weer terug keerde van een kwetsuur. En dat pakte goed uit, want Schuit bracht zijn ploeg in de eerste helft aan de leiding. Een kwartier na de pauze kwam WNC op gelijke hoogte via een benutte strafschop van Vincent Verheul, maar het laatste woord was voor Kloetinge. Eerst was het de beurt aan Xander van der Poel. Vorige week werd een zuivere goal van hem nog afge keurd, nu kwam zijn naam wel op het scoreformulier. Een fout van de keeper strafte hij ongena dig af. Julius Bliek bepaalde de eindstand vervolgens op 1-3. Door de zege klimt Kloetinge een plek op de ranglijst, want Hei- nenoord ging zaterdag onderuit. De Zeeuwen staan nu derde. Kop loper Rijsoord staat nog vier pun ten voor. Het gat met nummer twee SHO, dat ook verloor, slink- te tot één punt. Voor de tweede week op rij bleef MZC'11 zonder nederlaag. Het heeft nu twee punten Oude Maas-MZC'11 2-2: Omdat de lijnen op het veld in Poortu- gaal niet goed zichtbaar waren, begon het duel een halfuur later. De thuisploeg leek het beste met die situatie om te kunnen gaan, want het kwam via goals van Desailly Sousa op 2-0. „Wij wa ren in de eerste helft niet goed ge noeg", vond trainer Alexander van Keulen. „Maar dat had niets te maken met het uitstellen van de aftrap." Na de pauze kwam MZC'11 be ter voor de dag en poetste het de achterstand ook weg. Martijn van Grunsven verzorgde de 2-1 en aanvoerder Freek Torensma maak te gelijk. „We hadden zelfs nog kansen op de zege", aldus Van Keulen, die de onlangs gebles seerd geraakte Ramon Janson liet invallen. „We pakken wel weer een puntje. Dat is goed voor het moraal in de groep." Breskens is de Bruse Boys gaat als Herbstmeis- ter de winterstop in. Na drie ne derlagen in de laatste vier com petitiewedstrijden in de tweede klasse E was de equipe van trai ner Marco Groeneveld zaterdag op eigen veld met 2-0 te sterk voor Terneuzense Boys. Seroos- kerke herstelde zich tegen con current FC Axel van de der by-vernedering tegen De Meeu wen (6-0-verlies) van vorige week. Klaas Verspoor Vlissingen Zaamslag-Prinsenland 4-0: Het t Breskens-Oostburg 2-0 (0-0). 57. Joris Corijn 1-0, 85. Tim van Hasselt 2-0. Scheidsrechter: J. de Jong (Goes). Gele kaart: Tim van Hasselt (Breskens), Sander de Dobbelaere, Timo Ber- tens (Oostburg). Aantal toe schouwers: 300. Bijzonderheid: Danny Ma- gito, trainer van Oostburg, moet vanwege commen taar op de leiding achter de omheining. Kloetinge kan met een goed ge voel de winterstop in. De zater dag-eersteklasser won met 1-3 van WNC en profiteerde van misstappen bij de concurrentie. Ook MZC'11 kan met een rede lijk gevoel kerst vieren. Bij Oude Maas bleef het voor de tweede keer op rij zonder neder laag: 2-2. Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 90