mum IK O O) CD 11 Hoofdklasser verliest op eigen veld van Jodan Boys: 1-2 Een gebrek aan effectiviteit kost de ploeg van trainer Jannes Tant niet voor het eerst dit seizoen punten. Hoek stelt teleur met de zesde plaats. Alleen als we geen kansen meer creëren ga ik me zorgen maken maandag 12 december 2016 Boere f'N*n Kerkhove a de onnodige ne derlaag tegen Jo dan Boys (1-2) maakte Fabian Wilson de vergelij king met het laat ste kampioensjaar van Hoek, in het seizoen 2013-2014. „Toen wonnen we tussen februari en april bijna alles. Echt alles zat toen mee, de driepunters bleven komen en we werden kampioen", zei de rechtsback zaterdag. „Het geluk dat we toen ook geregeld hadden, ont breekt nu." Daarna haalde hij er een statistiek bij. „Dit is pas de tweede keer dat we meer dan één doelpunt tegen krijgen dit seizoen. En toch staan we maar zesde." Het is een positie waar Hoek zich wel een beetje voor mag schamen. Een club die de ambitie heeft om te promoveren en dat gezien het budget ook zou moeten kunnen, mag na 14 wedstrijden geen 19 verliespunten hebben. Toch is dat de harde realiteit voor de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser. Hoek staat zesde, op slechts ze ven punten van Achilles Veen, dat dan weer wel. De koploper verloor za terdag opnieuw, waardoor in de hoofdklasse A nu een club of acht nog denkt serieus mee te kunnen doen om de titel. „Echt, als je toch ziet wat wij alle maal aan punten hebben verspeeld, dan hadden we nu gewoon koploper kunnen en misschien wel moeten zijn", zei Wilson. Hij doelde onder meer op de thuisduels met DFS (0-0), hekkensluiter FC Breukelen (1-1) en Spijkenisse, dat de mindere was in Hoek maar wel met 0-1 won. „Ik vind dat we vandaag tegen Jodan Boys een prima wedstrijd hebben ge speeld", zei Jannes Tant met het chag rijn op zijn gezicht. „We hebben de tegenstander gedomineerd, zoals we dat eerder tegen Achilles Veen en Spijkenisse ook deden. Het probleem is ons scorend vermogen. Dat moet omhoog." De eerste wedstrijden na de winter stop worden heel belangrijk, keek Wilson al vooruit. „We spelen op 14 januari thuis tegen Ter Leede en krij gen daarna Ajax, Sliedrecht, Swift en Noordwijk. Als je nog een serieuze rol wil spelen, moet je er dan staan." Het kwartje moet, om terug te ko men op de eerdere vergelijking van Wilson, de goede kant op vallen. Jannes Tant: „Guillaume Clincke- maillie kopte vandaag op de paal. Die bal kwam terug het veld in en rolde precies de verkeerde kant op. Jodan Boys maakte een fantastische 1-2 maar die bal ging er via de binnen kant van de paal wel in. Soms kan dat net het verschil zijn." In paniek was Tant zaterdag niet en dat zal hij ook de komende dagen niet zijn. Zaterdag wil de trainer ten koste van Oranje Wit de achtste fina les van het bekertoernooi bereiken, om zo toch nog met een positief ge voel de winterstop in te gaan. Kritiek van de buitenwacht legt hij naast zich neer, Tant blijft zijn eigen koers varen. „We voetballen goed en creë ren kansen tegen een ploeg die zich terugtrekt op eigen helft", zei hij. „Al leen als we geen kansen meer creë ren ga ik me zorgen maken." Verkeerde Pattinama Jodan Boys kwam voor rust nauwe lijks in het strafschopgebied van Hoek en ontsnapte een paar keer aan een tegentreffer. De thuisploeg ver zuimde ook na rust om de score te openen, waarna het tegen een coun ter aanliep. Thomas van Renter ghem, die verder sterk speelde, dekte aan de verkeerde kant en Romario dos Santos kon profiteren (0-1). Met de invallers Josimar Pattinama en Es- mat Shanwary binnen de lijnen kwam Hoek al snel op gelijke hoogte. Shanwary gaf voor, Nick de Groote kopte de bal terug, Birgen Martens gaf het laatste tikje. Met nog een kwartier op de klok ging Hoek op zoek naar de overwinning, maar het zag de verkeerde Pattinama scoren. Waar bij Hoek iedereen op een goal van Josimar Pattinama hoopte, gin gen de handen op elkaar voor Elliot Pattinama. De aanvaller van Jodan Boys draaide in één aanname weg van Lionel Fitsch en krulde de bal daarna ook nog eens in de verre hoek, via de binnenkant van de paal. „Schrijf maar op", zei Wilson. „Zij waren effectief, wij weer niet." KARAKTERISTIEK I Tom Boere is in de race voor twee Bronzen Stieren. De uit Terneuzen af komstige topsco rer van de Jupi- ler League, goed voor twintig goals voor FC Oss, is één van de vier spelers die in aanmer king komen voor de titel beste speler van de tweede periode. De spits krijgt so wieso een Bron zen Stier als pro ductiefste speler in de tweede pe riode. Stemmen kan tot woens dag 14 decem ber via www.jupi- lerleague.nl. l Tennisster Le sley Kerkhove won afgelopen weekeinde haar eerste twee kwa lificatiepartijen bij het 100.000 dollartoernooi van Dubai. De Schouwse ver sloeg de Oosten rijkse Julia Grab- her (6-4 4-6 6-1) en de Kroati sche Tena Lu- kas (6-2 6-2). Ze heeft nu nog één zege nodig om door te gaan naar het hoofd schema. Terwijl Thomas van Renterghem over de keeper van Jodan Boys heen in het doel valt, heeft Birgen Martens (voorgrond) de gelijkmaker binnenge- tikt. Na dit doelpunt ging Hoek op zoek naar meer maar kreeg de ploeg het deksel op de neus. foto ronald den dekker Hoek zakt weer weg Barry van der Hooft Hoek —Jannes Tant, trainer van Hoek Hoek-Jodan Boys 1-2 (O-O). 65. Romario dos Santos 0-1, 75. Birgen Martens 1-1,81. El liot Pattinama 1-2. Scheidsrech ter: M.P. Gerritsen (Best). Gele kaart: Mo Bellahcen en Martijn Jansen (beiden Jodan Boys). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabi an Wilson, Lionel Fitsch, Ale xander Embrechts, Thomas van Renterghem (88. Douwe Zeegers); Birgen Martens, Re- guillo Vandepitte, Nathan La- grou (72. Esmat Shanwary); Nick de Groote, Guillaume Clin- ckemaillie (72. Josimar Pattina ma) en Kyle Doesburg. ■E o a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 89