Ook ruimte voor flexibele kantoren in Hulster Sociëteit Bizarre uitvindingen in Sluis De bal ligt bij VVD en PvdA In het voormalig pand van ING in de Steenstraat in Hulst komen zes luxe appartementen. De eerste bewoners moeten er begin 2018 intrekken. i i J? Museum Bizarium in Sluis, een initia tief van Mare de Jonghe en Ann Geerick, is een museum vol bizarre uitvindingen die ze zelf nabouwden van tekeningen en prototypes. Zeeland wacht nog op miljoenen van het Rijk. Het is de vraag of dat nog gaat lukken. Het monumentale pand Steen- straat 33-35 in Hulst krijgt dan ein delijk een nieuwe invulling. Op de eerste en tweede verdieping moe ten zes luxe appartementen komen. Op de begane grond is 600 vier kante meter voor flexibele kantoor ruimten voorzien. Nadat ING het pand verliet, stond het gebouw een jaar of tien leeg. Plannen voor een nieuwe invulling waren er genoeg. Zo hield de Stich ting Beschermd Stadsgezicht vijf jaar geleden een vurig pleidooi er een educatiecentrum in te vestigen. Later wilde Golden Years Projects er 22 woonsuites voor gepensio neerden laten bouwen, inclusief restaurant. De projectontwikkelaar kreeg echter de financiering niet rond. Nu heeft de Axelse projectont wikkelaar Joris Jansen het initiatief genomen voor de vestiging van zes appartementen aan de voorzijde van het gebouw, en kantoorruim tes. Het gaat de Hulster Sociëteit heten. „Drie ondernemers hebben al toegezegd, een vierde is op komst. Kleinere bedrijven zijn ook de doelgroep." Dakterrassen De kantooroppervlaktes kunnen variëren van 20 tot 80 vierkante meter. Ook voor de appartementen is al door twee personen interesse getoond, aldus Jansen. De kleinste woning zal 95 vierkante meter zijn, de grootste rond de 150. „En aan de achterzijde komen grote dakterras sen." Achter het gebouw komen Er is al interesse van bewoners en ondernemers. Het is een prachtig pand parkeerplaatsen. Ondanks de voor geschiedenis van het pand, heeft Jansen vertrouwen in een goede af loop van zijn project. „Anders zou ik het niet doen. Er is al interesse van bewoners en ondernemers. Het is een prachtig pand op een unieke locatie, met bovendien een prachtig zicht over Hulst." Volgens Jansen kan de bouw be ginnen zodra vijf van de zes wonin gen verkocht zijn, waarschijnlijk rond juli 2017. „Ze zullen niet heel goedkoop zijn." In de tweede helft van januari komt er een informatieavond voor geïnteresseerden, samen met ma kelaar Spuesens uit Axel en de Sasse architect Guido Goethals. Jansen: „De bouw zal een maand of zeven, acht duren. Dus de oplevering is voorzien voor het eerste kwartaal van 2018." HULST Sneeuwwitje was zaterdagmiddag namens entertainmentbedrijf Er Was Eens in ontmoetings centrum De Lieve in Hulst. Ze speelde samen met haar collega-prinsessen Elsa, Jasmine, Rapunzel, Assepoester, Belle, Doornroosje en vijftig kinderen spelletjes. De meisjes waanden zich op het bal voor één dag prinses. FOTO RONALD DEN DEKKER maandag 12 december 2016 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 20 ZEELAND 17 Steenstraat opgeknapt Bob Maes Hulst - Joris Jansen, ontwikkelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80