rimrias 2017 i TlZffEjÜME Chauffeur van werktruck aangehouden voor verhoor 7 fJHI 'in ij maandag 12 december 2016 De 40-jarige Susan Smit uit Weesp stierf zaterdag nadat bij wegwerkzaamheden een verkeersportaal met matrixborden op haar auto stortte. Het is zaterdagmiddag, even na 14.00 uur, de werkzaamheden op de A9 nabij Amsterdam-Zuidoost zijn in volle gang. De snelweg wordt ver breed en is in één richting afgesloten. Een vrachtwagenchauffeur is bezig met asfalteringswerkzaamheden als hij met de omhoog staande laadbak van zijn werktruck plots tegen een verkeersportaal knalt. De gevolgen zijn enorm. Door de botsing dondert het gevaarte naar achteren, bovenop de asfalteringsma- chine die achter hem rijdt. Ook treft het portaal met matrixborden een auto die juist op de andere weghelft langsrijdt. In die wagen zit de 40-jarige Susan Smit uit Weesp, die waarschijnlijk net de snelweg wil verlaten via de afrit naar haar woonplaats. „De balk kwam dwars door haar voorruit en haar dak", vertelt een oom van het slachtoffer. Smit, moeder van drie tienerkinde ren, sterft ter plaatse. Andere automo bilisten weten het omgevallen ver keersportaal op een haar na te ontwij ken. De bestuurder van de asfalterings- machine raakt gewond. De 63-jarige Zutphenaar heeft volgens getuigen veel geluk dat hij het er levend vanaf brengt. De brandweer haalt hem uit het wrak. Hoe de bestuurder van de werk truck het portaal over het hoofd kon zien, is onduidelijk. De politie en de arbeidsinspectie onderzoeken de toe dracht. De A9 was lange tijd dicht. Au tomobilisten die achter het ongeluk reden, moesten onder begeleiding van de politie een voor een omkeren. De 48-jarige chauffeur van de werk truck is door de politie aangehouden. De man uit Sint-Oedenrode wordt verdacht van het veroorzaken van een verkeersongeval met dodelijke afloop. „Zaterdagavond na zijn verhoor is hij vrijgelaten", zegt een politie woordvoerder. De vrachtwagen is in beslag genomen. „Dat is gebruikelijk bij dit soort onderzoeken. De chauf feur is officieel aangehouden, omdat hij daardoor recht heeft op een advo caat. We willen precies weten wat er is gebeurd. We bekijken ook of hij tij dens het rijden met zijn mobieltje bezig was." De nabestaanden van Susan Smit zitten met veel vragen. „Hoe kon dit gebeuren?", zegt haar oom Dick Smit. „Het is een afschuwelijk en bizar on geluk." De broer en een nichtje van Susan werden door de politie naar het Hoe kon dit gebeuren? Het is een afschuwelijk ongeluk mortuarium begeleid om Susan te identificeren. Daarna reden ze langs de plek van het ongeval. „Susan was een heel knappe vrouw", vertelt haar oom. „Maar haar nichtje herkende haar bijna niet meer. Het was ontzet tend zwaar om haar zo te zien." De A9 werd gistermiddag weer ge opend voor verkeer. Rijkswaterstaat controleerde eerst nog de andere por talen boven de weg. 8/10 dagen 12 dagen Rondreis Kroatië Makarska Rivièra Dubrovnik 12 dagen Rondreis Baltische Staten/ Rondreis Polen 10 dagen 4/5 dagen Stedenreis Berlijn Zwitserse Alpen, Glacier en I Toscane: Florence, Pisa Mont Blanc Express Elba Umbnë en Rome - 469,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! www.bolderman.nl mi GO Bizar ongeval treft moeder Peter Winterman Weesp Vermoedelijke toedracht: Vrachtwagen raakt portaal bij werkzaamheden A9 AMSTERDAM Wegwerker raakt gewond —Dick Smit, oom van het slachtoffer Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Diverse vertrekdata 2017 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Chaos op de A9 nadat de kiepbak van de vrachtauto een verkeersportaal ramde, foto dragon vosmer a'< brochereen (0313) 58 09 58 boekingen: lij Prijs p.p. o.b.v. 7{pers. kamer eucl. Calanitteitenfonds reserveringskpsten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7