Ex-recreatiepaard bezorgt Dekker winst Delta Sport pakt in slotfase een Oemoemenoe heeft punt dankzij lob Meulmeester nog één Punt nod'9 18 Winst nipt en onverwacht Zeeuws-Vlamingen delen na nipte zege de leiding in de eredivisie. De Sluiskillenaren hebben een abonnement op de 5-3-uitslag. maandag 12 december 2016 5-3: Voor de vijfde keer dit sei zoen won Dallinga.com met 5-3 en één keer werd met die cijfers verloren. Daarmee mag je stellen dat de Sluiskilse ploeg een abonne ment heeft op die uitslag. Nie mand die er om maalt in Sluiskil. Sterker nog, de blijdschap met de onverwachte overwinning was er alleen maar groter om. Met de Griekse kopman Nikos Polychronopoulos (speciaal voor dit duel ingevlogen) en de I\irk Bi- rol Uymaz in de gelederen, aange vuld met Martin Spoormans en Frans van Schaik, werden de be zoekers uit Vlaardingen hoger in geschat dan de thuisploeg. Het pakte anders uit en dat vooral dankzij een knappe overwinning van Jean Paul de Bruijn op Uymaz, die met een serie van tien van acquit ging en het thuispu bliek koude rillingen bezorgde. Zijn kruit was echter snel ver schoten. Toen de Turk drie pun ten haalde uit de volgende vijftien beurten was De Bruijn al op en over zijn tegenstander gegaan. Hij imponeerde met prima stoten en dito verdediging. Uymaz moest lijdzaam toezien hoe de zege in ei gen huis bleef: 40-26. Op de andere tafel zorgde Pa trick Vasseur voor dé verrassing van de dag door tegen routinier Martin Spoormans een remise af te dwingen. Dat bood kansen voor Frédéric Caudron en Berry Dallin ga. Caudron maakte de Griek al snel duidelijk dat er voor hem niks te halen viel en maakte in zes tien beurten een einde aan de on gelijke strijd. Daarmee was de ze ge veilig. Dallinga ging lang gelij- kop met Frans van Schaik, maar moest in de slotfase afhaken. Eerste divisie. Treva-De Molen 4-4: Prima overwinningen van Mi chael Zwakenberg, toch al de meest waardevolle speler van het team, en Luc Peeters lagen aan de remise ten grondslag. Beiden won nen met 40-37 in respectievelijk 40 en 48 beurten. Voor Roger van Hoylandt en Onur Can viel geen eer te behalen. Voor de vijfde keer dit seizoen wonnen de driebanders van Dallinga.com met 5-3 ren-Hoondert/de Waard 8-0: Fran cis Forton versloeg in een hoog staand duel Richard de Bruin met 40-33 in 34 beurten. Tonny van Iwaarden was veel te sterk voor Frans de Koek en Rinus Pankow voor Rinus Kramer. Michael Vink en Bram de Waard vochten een in teressant duel dat in de slotfase door Vink werd beslist, 35-32. De thuisploeg neemt hierdoor de lei ding in poule 2 over. Peter Wolse van LBV sierde zijn debuut op een gewestelijk kampioenschap op met een zilve ren plak en promotie (0.763) naar de hoofdklasse driebanden. Bianca Dekker liep in manege De Eendracht met Sandreo-zoon naar (66,83 procent). „Hier ben ik erg blij mee. Zelfben ik door een ongeluk met mijn vorige paard een jaar uit de running geweest. Met Dexter vorm ik pas drie maanden een combinatie. Hij kwam bij ons als recreatiepaard op stal. Ik wil er een wedstrijd- paard van maken. Dat lijkt aardig te lukken", vertelt Dekker. Marit Steketee (Yerseke) eindigde met de Friese merrie Nynke van de Breesendiek op de tweede stek (64,50). Angelique Verstrate schreef de klasse M2 op haar naam. De ama zone uit Wolphaartsdijk stuurde Estoril VD naar 71 ,00 procent. De combinatie sloeg een gat van ruim vijf procent met Rowena Holslag (Middelburg) en de ruin Cappon Supreme. Hij kwam bij ons als recreatiepaard op stal. Ik wil er een wedstrijdpaard van maken Bianca Dekker Met de overwinning in L2 zette Samantha Miltenburg (Ritthem) en de merrie Hatrichta gisteren bij De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland de kroon op een succes volle dressuurwedstrijd. In een flitsende proef stuurde Milten burg de Rhodium-dochter naar de megascore van 73,16 procent. Michelle Eversdijk (Kapelle) en de merrie Hilana eindigde op de tweede stek (71,16). Het lijkt dat Samantha Milten burg ook bij Fée T de juiste knop pen heeft gevonden. Zij stuurde de Zhivago-dochter in Mi naar een overwinning (67.00). „Hier ben ik erg blij mee. Fée is een paard met veel potentie, maar overgevoelig." De Vlissingse Myléne Floresse met de vosruin Egidio en Tessa Huijbrechts uit Overzande en de merrie Fascha deelden de tweede plaats (63,16). Met de overwinning in Z2 trok Annemijn Boogaard (Oudelande) en de ruin Fullspeed TC de op gaande lijn door (67,64). De twee de plaats was voor Zoe de Booij (Axel) en vosruin Macrider Do- mestic (66,61). In Zi hield Martin de Kroo met de merrie De Kroo's Catrichta de overwinning in ei gen huis (65,73). 23-23: In een gelijk opgaande eer ste helft pakte een snel spelend Helius telkens een kleine voor sprong. Goed keeperswerk en een hechte verdediging hield de bezoe kers uit Zierikzee op de been. Hal verwege stond het 14-12 voor de thuisploeg. Op karakter en doorzettingsver mogen kon Delta Sport in de twee de helft goed bijblijven en bleef het spannend tot het einde. He lius pakte een puntje voorsprong, maar in de laatste aanval wist Brendan Meulmeester via een ge durfde actie met een lobje de 23-23 binnen te schieten. „Het was een stevige wedstrijd", vond trai ner John Jansen. Vrouwen. EMM/Oiympus-Berg- eijk 12-17: De Walcherse vrouwen konden de overwinning van vori ge week geen goed vervolg geven tegen Bergeijk. Halverwege leidde de ploeg van Ron de Waal nog met 8-7, maar na zestig minuten stond er 12-17 op het scorebord. „We hebben te veel gemist", al dus De Waal. „Vier goals in de tweede helft, dat zegt eigenlijk al les." De rugbyers van Oemoemenoe gingen in Naarden tegen het als tweede geklasseerde 't Gooi met 31-14 onderuit, maar hebben plaat sing voor de kampioenspoule nog steeds in eigen hand. Zaterdag hebben de Middelburgers tegen het Haagse HRC aan een punt ge noeg om de laatst overgebleven concurrent Bassets voor te blijven. In Naarden kwam Oemoeme noe snel op achterstand, maar twee minuten later zetten Kyran Tanuvasa en Pat Toeta de Middel burgers op een 5-7-voorsprong. Lang hield die voorsprong geen stand. Door twee geconverteerde try's ging 't Gooi met een 19-7-voorsprong de rust in. 't Gooi scoorde kort na rust twee keer en geloofde het daarna wel. Oemoe menoe maakte tien minuten voor het einde via Yedney America (try) en Toeta (conversion) 31-14. Oemoemenoe kan historie schrijven met plaatsing voor de kampioenspoule Dallinga aan kop Annemijn Boogaard uit Oudelande won met Fullspeed TC in de klasse Z2. fotoizaakverkeste Sluiskil Dallinga.com-TOVV/Royal Pro Tweede divisie, 's Lands Welva- Met een fraai gereden proef stuurde Bianca Dekker (Koude- kerke) de ruin Dexter zaterdag in de dressuurwedstrijd van de RV Sé-Ros in Vrouwenpolder in de klasse M1 naar een overtui gende overwinning. Lucien Roelandt Vrouwenpolder De handballers van Delta Sport hebben in een enerverende wed strijd met 23-23 gelijkgespeeld bij Helius. De vrouwen van EMM/Olympus verloren in eigen huis van Bergeijk: 12-17. Het Be- velandse Orion was vrij en komt morgenavond om 20.30 uur in actie tegen Hellas 3. Menno Kole Vlissingen Mannen. Helius-Delta Sport Scores Delta Sport: Thijs van Splunder 6, Tim Vleeshouwer en Brendan Meulmeester 4, Kevin Meulmeester 3, Sebastiaan Hoft- ijzer en Bart Koetje 2, Rowan Boers en Ruben Bos 1. Scores EMM/Olympus: Marieke Riemens 5, Demi van Strydonck 3, Xaira Nijsen en Lisanne Heijens 2. Hans Markusse Naarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79