Duiveland grijpt net naast periodetitel Zeelandia Middelburg is nog niet te stoppen Veerkrachtig Goes ontdoet zich van directe concurrent 13 maandag 12 december 2016 Noad'67-Duiveland 1-1: Duive- land-coach Anne Smit vond dat zijn ploeg twee punten te weinig had gekregen. „Er was maar één ploeg die voetbalde en dat waren wij. Noad lag met acht man voor het doel." Robbert de Bruine en Ronald Zwager kregen goede kan sen op de openingstreffer. Ook claimde Duiveland een strafschop na een duw op Wouter de Jonge. Bij een van de schaarse uitvallen wist Noad gevaarlijk door te sto ten, met Martijn Reijngoudt die foutief werd gestuit door Duive- land-goalie Matthijs Verstrate. Bij afwezigheid van de geblesseerde Frank den Engelsman benutte Marvin Quist de toegekende straf schop. Na rust drong Duiveland zo mogelijk nog sterker aan. Een zwabberbal van Wouter de Jonge leverde de 1-1 op. Een rake kopbal van Barry Steenpoorte werd daar na nog afgekeurd wegens buiten spel. Kogelvangers-Rillandia 0-0: Ril- landia was op voorhand gewaar schuwd voor het bezoek aan Wil lemstad. Kogelvangers, tot voor kort de gedoodverfde degradatie kandidaat, wist de laatste drie wedstrijden winnend af te slui ten. Ook nu waren de Brabanders het dichtst bij de drie punten. Ten minste een handvol goede kansen en mogelijkheden werd door de thuisclub om zeep geholpen. Door de remise weet Rillandia nog enigszins afstand te houden van de gevaarlijke zone. SKNWK-DHV 1-2: DHV-aanvoer- der Leon Hollemans was voor rust twee keer succesvol met het hoofd. Op dat moment waren de bezoekers virtueel in het bezit van de periodetitel. SKNWK liep de hele eerste helft achter de fei ten aan, na de o-i die al in de ne gende minuut op het bord kwam. „Onze start was slecht", vond SKNWK-coach Perry Snoep, die in de pauze flink van leer trok. In de tweede helft wist de thuisclub veel meer persoonlijke duels te winnen en werd met opportunis tisch spel het vijandelijke doel op gezocht. Halverwege het tweede bedrijf zorgde Remco van den Ber ge voor de aansluitingstreffer: 1-2. Verder wist SKNWK niet te ko men. Het Schouwse doelpunt bete kende wel dat DHV op doelsaldo de periodetitel zag wegglippen. Daar had een teleurgestelde Snoep geen boodschap aan. „Ik miste vandaag bij ons de absolute wil om te winnen, hoewel de bele ving na rust beter was." WHS-DIA 2-1: Het duurde een uur voordat Machiel den Engelsman met een rake vrije trap het net vond. Na de 2-0 door Leroy Hage was de strijd beslist. Pas in de slot seconden scoorde Jan Joosen met een mooie lob over doelman Ar mando de Witte tegen, maar dat was veel te laat om de thuisclub nog in verlegenheid te brengen. WHS-aanvoerder Robin van Dijke had zijn team zien knokken voor een positief resultaat. Toch vond hij het optreden van zijn ploeg niet perfect „We misten teveel kansen en hielden de tegenstan der daardoor te lang in de wed strijd", vertelde de captain na af loop. een klasse waar „iedereen van ie dereen kan winnen", volgens Pennings. Dus OSS'20 ook van Vlissingen, door goals van Tom Pijnenburg (33e minuut) en inval ler David McLaughlin. Pennings: „Wij kwamen geen moment in ons spel", zag Pennings. „Zij deden het aanvallend be ter, hadden een balvaste spits (To ny de Groot), veel lopende men sen, en wij hadden daar geen ant woord op. Pas twintig minuten voor tijd zetten we alles op alles om nog minimaal gelijk te spe len, maar na die 0-2 in de 85e mi nuut was het voorbij." Daardoor vindt Vlissingen zich met vijftien competitiewedstrij den achter de rug - zes zeges, vijf gelijke spelen en vier nederlagen - terug op de vijfde plaats. Maar Pennings is dus nog niet somber gestemd en ziet nog kansen. Pas anderhalfjaar geleden troffen Vlissingen en OSS'20 elkaar in de halve finale van de nacompetitie, waarin werd gestreden om een ticket naar de toenmalige topklas se. De 'slimme trainer' Pennings gelooft nog altijd dat die promo tie er komt, met een rotsvast ver trouwen in 'dezelfde spelers'. Met de thuiswedstrijd tegen Uni- tas nog op het programma hield Zeelandia Middelburg alle kan sen op de tweede periodetitel gis teren in eigen hand. Tegen Sarto boekte de ploeg van trainer Rog ier Veenstra alweer de vierde overwinning in de laatste vijf wedstrijden. Na een 1-0-achter- stand bij de rust werd het 3-5. De bezoekers hadden de bal en het initiatief in Tilburg, maar verloren de greep op de wed strijd nadat Yannick van de Woestijne met een blessure uit viel. Kort voor de rust nam de thuisclub via Niels Bijl dan ook de leiding. Sarto kwam in de 49e minuut via Niek Wilborts nog wel op 2-0, maar in een tijdsbe stek van amper vijf minuten boog Zeelandia Middelburg de achterstand om. Daniël Wissel schoot twee keer raak, Niels Lute- ijn één keer. Toen Ruben van de Winkelhof er in de 66e minuut ook nog eens 2-4 van maakte, leek de wedstrijd beslist. Vier mi nuten later scoorde Wilborts ech ter nog eens en was plots alles weer mogelijk. Vlak voor tijd maakte invaller Lars Huisson echter aan alle twijfel een eind. In de euforie van de overwin ning sprak John Karelse na afloop van een thriller, met een geweldi ge apotheose. „Als je op deze ma nier wint, geeft dat veel vreugde", zei hij. De confrontatie met Neme laer was lange tijd een duel tussen twee stijlen. Waar Goes als altijd verzorgd probeerde te voetballen, koos de thuisclub voortdurend voor de lange bal. „Ze schoten alles maar naar vo ren om vervolgens de strijd aan te gaan", zag Karelse. Goes had lang een overwicht, maar ondanks een handvol kansen werd er voor de rust niet gescoord. Eén minuut na de hervatting kregen de bezoekers het deksel op de neus toen Joris van Baast de thuisclub naar 1-0 schoot. Amper vier minuten later schoot Klaas van Hecke de stand van zo'n 25 meter alweer in even wicht. In de 88e minuut bezorgde Joeri Vughts Nemelaer andermaal een voorsprong en een nederlaag leek niet meer af te wenden door Goes, maar in een alles-of-niets- offensief beloonde Frances Kabwe Manengela zijn ploeg in de 91e mi nuut door met een schot in de kruising Goes op 2-2 te zetten. Twee minuten later reageerde Er- win Franse attent op een lange bal uit het achterveld en schoot hij Goes naar 2-3. Daarmee zette hij nummer drie Nemelaer op vijf punten achterstand. Door het 1-1-gelijkspel bij Noad'67 greep Duiveland defini tief naast de eerste-periodetitel. Zwaluwe pakte de eerste prijs van het seizoen, dankzij een nip te 0-1-zege bij 0lympia'60. Ben van den Aarssen Vlissingen 2 Lang had Duiveland zicht op de eerste-periodetitel, maar de ploeg uit Oosterland komt twee punten tekort. Ook Tholen- se Boys grijpt, op doelsaldo, naast de eerste prijs van het sei zoen. naar vastigheid Vlissingen-aanvaller Yves Nyemb jaagt OSS'20-verdediger Martijn van de Sande op. FOTO RUBEN OREEL Eddy van der Hooft Tilburg Zondag-eersteklasser Goes schudde gisteren in de strijd om de tweede plaats een directe concurrent af. In Haaren won de ploeg van trainer John Karelse met 2-3 van Nemelaer, nadat het kort voor tijd nog op een 2-1-achterstand was gekomen. Twee treffers van Frances Kab- we Manengela en een goal van Erwin Franse in blessuretijd be slisten het duel. Eddy van der Hooft Haaren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 74