Niemand kan VdP volgen 40% Groot Kerstcircus Den Haag Bijrol Oranje bij EK cross 10 maandag 12 december 2016 OVERUSE Veldrijder Mathieu van der Poel heeft gisteren zijn wil opgelegd aan het peloton. De 2i-jarige Nederlander begon kort na de start van de Druivencross in het Belgisch Overijse aan een solo die hij volhield tot aan de finish. De Belgische wereldkampioen Wout Van Aert probeerde de hele race tevergeefs de kloof naar zijn concurrent te overbruggen. Hij passeerde als tweede de meet op bijna een minuut achterstand van de ongenaakbare 'VdP'. Daags ervoor waren de rollen nog omgedraaid in Essen, waar Van Aert zegevierde in de GP Rouwmoer. Van der Poel reed in die wedstrijd al vroeg lek en kwam ook nog ten val, waardoor hij pas als zestiende arriveerde. Bij de vrouwen ging de winst in Overijsse naar Sophie de Boer. De Enschedese was zaterdag nog als tweede gefinisht in Essen nipt ach ter de Belgische veelvraat Sanne Cant. Wereldkampioene Thalita de Jong werd derde. CHIA De Nederlandse atletiek- ploeg heeft een bijrol gepeeld op het EK veldlopen op Sardinië. Eli- zeba Cherono uit Roosendaal was met een tiende plek de beste bij de vrouwen. De geboren Keniaan- se arriveerde met meer dan een minuut achterstand op haar voor malig landgenote Yasemin Can, die voor Turkije uitkomt. Bij de mannen kwam Michel Butter niet verder dan de 27ste plaats. Hij gaf dik anderhalve mi nuut toe op Aras Kaya, eveneens een Keniaan met een Turks pas poort. Ronald Schröer werd 29ste, daarachter kwamen Jesper van der Wielen (37ste), Roy Hoornweg (44ste) en Jurjen Polderman (60ste). Oranje eindigde als zesde in het landenklassement. Een vermakelijk tafereel: de Ne derlandse handbalsters en het volkslied. Dat zal vanavond voor de wedstrijd tegen Servië niet an ders zijn. De speelsters zingen stuk voor stuk uit volle borst mee, knijpen af en toe in eikaars schouders en kunnen bij vlagen hun lach nauwelijks inhouden. De eendracht, de gretigheid en het plezier spatten ervan af. Ze zijn klaar om weer een tegenstan der op te vreten. Ja, de lach regeert bij Oranje. En met een reden: ze zijn los. Na de stroeve en verloren openings wedstrijd tegen Duitsland boek ten de vrouwen zaterdagavond al weer de derde opeenvolgende ze ge dit EK. Na het ruime pak slaag voor Polen en de razendknappe zien. „Dat is echt een belangrijk wapen van ons op dit moment", zegt Groot. „Elke keer als zij scoorden, lag de bal er aan de overkant ook alweer snel in. Dat geeft veel vertrouwen." In de volgepakte Scandinavium Arena in Göteborg, waar het Zweedse team kon rekenen op de fanatieke steun van het thuispu bliek, nam Oranje snel de leiding en gaf die niet meer weg. Voort durend golfde het spel op en neer, en de voorsprong van Oran je bleef klein. „Het was best wel close en spannend", vond ook Groot. „Maar we bleven zeer gediscipli neerd. Dat is een stukje ervaring, die we meer en meer tonen. We zijn slimmer als je het vergelijkt met bijvoorbeeld drie jaar terug. De wedstrijden die we toen nog verloren, winnen we nu gewoon. We staan iets sterker in onze schoenen." wederopstanding tegen Frankrijk moest nu gastland Zweden eraan geloven (30-33). Daardoor ligt de weg naar de halve finales volledig open voor het team. Professioneler Het lijkt erop dat de handbalsters na het zilveren WK en de vierde plaats op de Olympische Spelen in Rio alweer groeien in een eind toernooi. „Ja, dat denk ik wel", zegt aanvoerster Nycke Groot, die met zeven doelpunten weer van grote waarde was. „De eerste wed strijd tegen Duitsland was ge woon niet goed genoeg. Daarna hebben we goed naar onszelf ge keken. Zodra we ook maar iets verslappen, wordt dat direct afge straft. En vanuit daar zijn we al leen maar beter gaan spelen. Ik merk nu dat we steeds professio neler en gedisciplineerder spelen. Het voelt goed en de sfeer is top." Oranje staat nu derde in de pou le, maar op een gelijk aantal punten met Duitsland en Frank rijk. De eerste twee gaan door naar de hal ve finales. Er moet vanavond ge wonnen worden van Servië en woensdag ook van Spanje, weet Groot. „Die Serviërs spelen verras send goed. We zullen weer vol aan de bak moeten. Het lastige is ook dat we het niet volledig in ei gen hand hebben, maar ook moe ten hopen dat Duitsland of Frank rijk nog punten laten liggen in de komende twee duels." Bondscoach Helle Thomsen wil vandaag net als zaterdag te gen Zweden weer veel scherpe en snel uitgevoerde tegenstoten te We zijn slimmer dan drie jaar terug, we winnen nu de duels die we toen verloren N HAAG (f9 Ga naar pzc.nl/kerstcircus KORTING Tickets vanaf 9, Brengt ode aan klassiek circus! De lach regeert bij Oranje De weg naar de halve finales van het EK handbal ligt voor Oranje volledig open na de over winning op gastland Zweden (33-30). Alweer groeit het team in een eindtoernooi. Pim Bijl Göteborg T Laura van der Heijden neemt het Zweedse doel onder vuur. Ze scoorde zaterdag driemaal. FOTO PHOTO NEWS Nycke Groot 24 december 2016 t/m 8 januari 2017 Malieveld, Den Haag Prijzen zijn excl. servicekosten. Groot Kerstcircus Den Haag behoort tot de oudste Kerst/Wintercircussen in Nederland. In samenwerking met de Oostenrijkse circusdynastie Louis Knie, wordt een spectaculaire familievoorstelling geboden met tal van unieke circus acts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71