Winst Overgaauw en Van de Kreeke Vlissingen werkt thuis aan doelsaldo Forza vecht zich naar linkerrijtje Pleijte niet te volgen 17 maandag 12 december 2016 Slechts 65 deelnemers gingen de strijd aan op de 10 EM en acht tien op de 5 EM. Al snel vormden Ronnie Overgaauw, Sander Post en 5 EM-loper Maikel Peeman de kop. Na ruim 27 minuten was de zege op de 5 EM voor Peeman. Op ongeveer drie kilometer van het einde plaatste Overgaauw een versnelling die Zeeuws-Vla- boeiend duel, waarin de ploegen aan elkaar gewaagd waren en drie van de vijf sets met twee punten verschil werden afgesloten. Zowel Forza als Volt speelde sterk in de side-out. Dat leidde tot een wed strijd van hoog niveau. Forza maakte in de slotfase van de eer- ming Post niet kon beantwoor den. Na 56 minuten en 20 secon den was de Zeeuwse titel voor Overgaauw, op 38 seconden ge volgd door Post, die Peter Balken ende ruim achter zich hield. Op vallend was de zesde plaats over all voor ex-profwielrenner John ny Hoogerland, die onlangs een punt achter zijn loopbaan zette. Bij de vrouwen was er eenzelf de scenario, met Carolien van de Kreeke en Monique Verschuure. „Gelukkig was het een echte wed strijd", liet Van de Kreeke weten. Na twaalf kilometer plaatste Van de Kreeke een versnelling die te veel was voor Verschuure. De winnares finishte in 1 uur, 5 mi nuten en 5 seconden. Verschuure gaf 20 seconden toe. ste twee sets minder fouten en kon die daardoor allebei naar zich toetrekken. Aan het eind van de derde en vierde set waren de rol len precies omgedraaid. Forza had in beide slotfases passend geen antwoord op de service van Volt en stuitte in aanvallend opzicht op de hechte Cuijkse verdediging. In de vijfde set zette Forza met een prima service en goede blok kering de toon. Na hard werken bleef de ruime marge (7-1) behou den en naar winst afgewikkeld. Voko-AVC'87 4-0 (25-17, 25-17, 25-21,30-28): AVC'87 verkocht de huid duur, maar leed deson danks de tweede nederlaag op rij zonder een set te pakken. Tegen het sterke Voko (negentien pun- In Heinkenszand was de Jaro- cross wederom een prooi voor Martijn de Kok, dit keer over slechts drie kilometer. Na de eer ste ronde was er nog een sterke Slechts 65 deelnemers gingen de strijd aan op de 10 EM en 18 op de 5 EM kopgroep met De Kok, Patrick de Vos en Erwin Harmes. In de laat ste ronde moest De Kok nog even stevig aan de bak om in 9 minu ten uit de laatste vier duels) be gon AVC'87 prima. Een bliksems- tart leidde tot een ruime en ver rassende voorsprong. Omdat AVC'87 daarna geen passend ant woord had op de lastige service van de thuisploeg slonk de to-2-voorsprong snel. Met minder variatie in de aanval en een te ho ge foutenlast waren de bezoekers daarna geruime tijd een vogeltje voor de poes. AVC'87 wisselde goede met slechte momenten af en dat kwam de Thoolse formatie duur te staan. Nadat AVC'87 al drie keer had moeten buigen voor de thuisploeg, boden de gasten in de laatste set hard werkend goed partij. De Zeeuwen kregen geen loon naar werken. ten en 30 seconden De Vos slechts drie seconden achter zich te houden. Erwin Harmes deed het voor zijn doen rustigaan en fi nishte op de korte afstand als der de omdat hij zondag de Bruggen- loop in Rotterdam op de plan ning had staan. Bij de vrouwen waren de eerste drie plaatsen voor junioren: Niki- ta van den Ouden, Marleen Sie- bons en Lisa Kapteijn. Op plek vier Esma Guigui, die meer dan een minuut toegaf op de tijd van Van den Ouden. De winnares had 12 minuten en 56 seconden nodig om te finishen. Sterk punt bij de Jarocrossen: een kort pro gramma en een gezellige prijsuit reiking, dit keer in de kantine van De Stelleplas. Forza speelde met veel lef, nam met succes risico en hield in de eerste set gelijke tred tot het ne gentiende punt. Daarna haakte de thuisploeg af. Na verlies begon Forza weer sterk. De bezoekers werden met veel servicedruk be stookt. Forza speelde met flair en veel variatie in de aanval en werd daarvoor beloond met de gelijk makende setwinst. Nadat Forza in de derde set passend door het ijs was gezakt, bood de thuis ploeg met een sterk collectief in het vierde bedrijf opnieuw goed tegenstand. In de beslissende set was het aan Zeeuwse kant in alle opzichten 'net niet'. De basketballers van BC Vlissin gen namen wat meer afstand van de degradatiezone door een ruime zege op CobraNova 2. De ploeg staat daardoor op de achtste plaats in de eerste divisie met acht pun ten uit negen wedstrijden. De Vlis- singse vrouwen verloren in Maas tricht van Kimbria en blijven daar door op de voorlaatste plaats in de tweede divisie staan. Mannen. BC Vlissingen-CobraNo- va 2 99-68: Tegen het laag geklas seerde CobraNova nam BC Vlissin gen snel een 9-2 voorsprong. De ploeg uit Voorburg gaf zich echter niet gewonnen en via zeven drie punters bleef het verschil uiterst klein: 35-34. BC Vlissingen eindig de de eerste helft goed en drukte door naar 51-40 bij de rust. In het derde kwart nam de formatie van coach Klaas-Willem definitief af stand: 72-53. In het laatste kwart kon de thuisploeg nog lekker aan het doelsaldo werken en won met 99-68. Vrouwen. Kimbria-BC Vlissingen 65-53: In Maastricht was het ver schil tussen beide teams in de eer ste helft minimaal. Kimbria ging rusten met een 25-24 voorsprong. In het derde kwart liet het team van coach Arjan de Bruin het ech ter afweten, waardoor het verschil opliep naar 46-32. In het laatste kwart slaagde BC Vlissingen er niet meer in om deze kloof te over bruggen en moest het genoegen nemen met een 65-53 nederlaag. Scores BC Vlissingen: Elisa Kui pers 18, Charmey Koemans 10, Ma- nisha Girjasing 10, Lisa Kuiper 9, Ra chel Zorgvliet 3, Demi van Klooster 2 en Johanna Kuijs Murcia 1. TERNEUZEN De Scheldeloop, ook wel bekend als de halve mara thon van Terneuzen, is met grote overmacht gewonnen door Tim Pleijte. De atleet uit Vlissingen kende nauwelijks tegenstand. Bij de vrouwen was Cathy Poppe de snelste. Van het begin af aan was eigen lijk al duidelijk dat Pleijte er in Terneuzen met de zege vandoor zou gaan. De Walchenaar liet de overige deelnemers al snel achter zich. Pleijte liep het parkoers van 21,1 kilometer in 1.15.39 uur. Daarmee liet hij de nummer twee Robert de Korte uit Spijkenisse ruim ach ter zich (1.22.00). Het bescheiden loperspeloton wordt op gang getrokken in de straten van Zierikzee. foto marieke mandemaker Ondanks de matige belangstel ling van de atleten werd er op het Zeeuws kampioenschap 10 Engelse mijlen sportief geknokt om de titels met Ronnie Over gaauw en Carolien van de Kreeke als winnaars. Sjaak Sinke Zierikzee Van de hoogst spelende Zeeuw se volleybalteams kwamen er slechts drie in actie. De mannen van Forza nestelden zich in de tweede divisie door een 3-2-ze- ge op Volt in het linkerrijtje. Peter van Kouteren Vlissingen Mannen. Forza-Volt 3-2 (29-27, 25-19,23-25,23-25,15-9): Een Vrouwen. Forza-Volley2B 2-3 (20-25, 25-18,14-25, 25-15, 9-15): Lisa Kuiper en Melanie Dolf ing Vlissingen Scores BC Vlissingen: Abdul Zom- bra 24, Dorde Karadzic 19, Benja min Steenbeek 16, Raylin Jimenez 13, Jochem Beumer 8, Bouke Schrik 6, Mike de Kraker 6, Thijs Beumer 3, Ivan Marzetta 2 en Nils Willems 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62