EU is medeplichtig aan dit bloedbad' Rutte: Wilders is rijp voor het casino II 5 ER EVEN TUSSENUIT? hoteldeal.nl (.088-0331543 maandag 12 december 2016 W PVV schiet weer omhoog in peilingen, maar partij verkeert in isolement zijn fractie en met zijn partijfinan- ciën." D66-fractieleider Alexander Pechtold benadrukt nog eens dat hij nooit zal samenwerken met de PVV. „De vraag is uiteindelijk vooral of Rutte opnieuw een arm om Wilders heen slaat en stuur man wil spelen op dat spookschip." Rutte zei vrijdag dat hij niet zal samenwerken met de PW, zolang Wilders zijn opmerking over 'min der, minder Marokkanen' niet terugneemt. Premier Rutte zegt dat in reactie op de aankondiging van Wilders dat hij als premier 'schoon schip wil maken in Nederland'. Wat dat pre cies betekent, zegt Wilders niet. In de nieuwste peiling van Mau rice de Hond gaat de PVV aan kop met 36 zetels. Rutte stelt dat Wilders niet echt opkomt voor Nederland. De pre mier is niet vergeten dat de PVV- leider het vorige kabinet liet vallen toen er bezuinigd moest worden om het begrotingstekort te beteu gelen. „Als het er echt op aankomt, loopt hij weg. Dat staat echt mijlen ver af van waarom ik in de politiek zit. Ik wil problemen aanpakken, vechten om de zorgen van mensen weg te nemen. Nederland is ge bouwd op hard werken, niet op hard schreeuwen." Stoer PvdA-minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) ziet de opmerking van Wilders als 'een natte scheet'. „Het klinkt stoer, maar hij zegt niet wat hij gaat doen. Ik hoop dat hij nu eens schoon schip gaat maken in Het is belachelijk. Het is een excuus. Ik geloof er niets van NS: 4,1 miljoen reisadviezen Paolo Gentiloni volgt Renzi op Blauwe vingers voor Amnesty 3 dagen extra voordelig nabij CentrO Oberhausen 3- of 4-daagse stedentrip naar Londen incl. vlucht 8 of 15 dagen naar Costa de la Luz incl. vlucht De zware explosies richtten enorme schade aan. foto reuters Turkse agenten zoeken steun bij elkaar nadat duidelijk is dat tiental len collega's zijn gedood, fotoap Politiemannen dragen hun omgekomen collega's ten grave. FOTO GETTY IMAGES Mare Guillet De eerste vijf van de 38 'martela ren' kregen gisteren een emotio nele begrafenisceremonie buiten het hoofdkantoor van politie. Erdogan herhaalde dat de 'strijd tegen het terrorisme doorgaat tot dat alle terroristen geëlimineerd zijn'. Bij het hoofdkantoor van politie staan pantserwagens en agenten in kogelwerende vesten met vin gers aan de trekker van hun zware wapens. De Turkse vlag hangt er halfstok, net als elders in de stad. Taxichauffeur Ibrahim haat de Eu ropese Unie. „Altijd veroordelen ze de aanslagen, maar in landen als Duitsland en Nederland mogen de PKK-terroristen hun haat tegen Turkije tijdens demonstraties uiten, geld inzamelen en wapens kopen. Hoe kunnen ze zich vrien den van Turkije noemen. Ze gedra gen zich als vijanden!" Een wrange mix van woede, vastbe radenheid en rouw. Dat is de stem ming in Istanboel na de twee terro ristische aanslagen bij het voetbal stadion van Besiktas. De EU wordt als 'medeplichtig' vervloekt. „Wij willen de doodstraf", schreeuwen nationalisten. Het dodental blijft oplopen. De ma cabere teller stond gisteravond op 38 doden en 136 gewonden. Dertig van hen zijn politiemensen. Koerdische extremisten, die zich Vrijheidsvalken van Koerdistan noe men en gelieerd zijn aan de PKK, hebben zich verantwoordelijk ge steld voor het bloedbad. Ze noemen de daders 'helden' en stellen dat het wraakacties waren voor de aanval len van het Turkse leger op Koerden en voor de gevangenschap van PKK-leider Öcalan sinds 1999. Twee bom aanslagen bij stadion, na wedstrijd Besiktas. Ankara TURKIJE Istanboel hoteldeal.nl/K12127 hoteldeal.nl/K12128 hoteldeal.nl/K12129 A Wilders gokt met de toekomst van mensen, zegt Rutte. fotoanp Den Haag Geert Wilders kan beter in het casino gaan werken, stelt VVD- leider Mark Rutte. „Wilders roept en schreeuwt, maar heeft alleen nep-oplossingen. Hij gokt met de toekomst van mensen. Dan wil je geen premier worden, maar croupier." Deborah Jongejan Donald Trump Zo reageerde de aankomende Amerikaanse president giste ren in een interview met Fox News op het ClA-rapport waarin staat dat Rusland hac kers heeft ingeschakeld om Trump aan de verkiezings overwinning te helpen. UTRECHT Op NS.nl en de NS Reisplanner zijn gis teren 4,1 miljoen reisadviezen opge vraagd. Het was de dag dat de nieuwe dienstregeling van de NS inging. Vol gens de NS is het aantal een record voor de zondag. Op een normale zondag worden 3,8 miljoen reisadviezen ge vraagd. Gisteroch tend om 4.46 uur reed de eerste trein in de nieuwe dienst regeling. ROME Italië heeft een nieuwe premier, de huidige minister van Buitenlandse Zaken Paolo Gentiloni (62). Hij volgt Matteo Renzi op, die aftrad nadat in een referen dum zijn hervor mingsvoorstellen werden afgewezen. DEN HAAG De schrijfmarathon van Amnesty Inter national is volgens directeur Eduard Nazarski een suc ces. Gisteren heb ben vrijwilligers op 450 locaties in Ne derland minstens 60.000 brieven ge schreven, gericht aan mensen die worden vervolgd of gemarteld vanwege hun geloof of me ning. Vorig jaar wer den bij de actie we reldwijd 3,7 miljoen brieven verstuurd. Art Inn Hotel Dinslaken 2 overnachtingen incl. ontbijt v Gratis parkeren bij het hotel v Tip: ontdek modestad Düsseldorf Alexandra Hotel Paddington 2 of 3 overnachtingen incl. ontbijt V Retourvlucht Amsterdam/Eindhoven v Tip: bezoek Buckingham Palace prijzen p.p. o.b.v. 2 personen in een kamer, excl. reserveringskosten Playamarina Spa HoteL 7 of 14 overnachtingen v Retourvlucht en 8/15 dagen autohuur v O.b.v. logies/ontbijt, halfpension of all-inn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5