Bruse Boys herpakt zich FC De Westhoek deelt Veere flinke tik uit met oog op titel 12 Ruud Pennings geeft titelstrijd nog niet op De achterstand van Vlissingen op lijstaanvoerder Blauw Geel'38 bedraagt na de 0-2-nederlaag tegen OSS 20 al elf punten. W: maandag 12 december 2016 Bruse Boys-Terneuzense Boys 2-0: Voor rust was het eenrich tingsverkeer richting het doel van Terneuzense Boys-goalie Dennis Rijnberg en werd de thuisploeg gevaarlijk uit voorzetten en vrije trappen van Mats Willemse, maar gescoord werd er niet. Snel na rust kwam Bruse Boys dan wel fraai maar gelukkig op voorsprong. Rijnberg leverde de bal in bij Wil lemse, die niet twijfelde en in een keer uithaalde en scoorde. Vlak voor tijd bepaalde invaller Dylan Adelaar de eindstand op 2-0. Serooskerke-FC Axel 4-2: Björn Francke tekende na twee minuten voor de 1-0, maar 120 tellen later stond het via Marco Plasschaert al weer 1-1. Aloys Lockefeir zette Seroos, na goed werk van Alex Job- se en Roy Koole, weer op voor sprong. Uit een penalty voerde Aron Wattel de score vervolgens op. Sil Riemens stelde Jobse daar na in staat om de bal in de krui sing te schieten en de marge nog verder te vergroten: 4-1. Daarna stokte de teller bij Serooskerke. In de 68e minuut kwam FC Axel via Ivo Verstraeten terug tot 4-2. Oostkapelle-FC Dauwendaele 5-2: „Ik had een erg jeugdig elftal met een gemiddelde leeftijd van 19,6 jaar", sprak trainer Jaimy van Bloppoel. Robbie de Nooijer eta leerde met een rake vrije trap na 27 minuten zijn specialiteit: 1-0. Maarten van Vooren scoorde daar na de 1-1 en nog voor rust kreeg Amine el Bekkaoui direct rood. Na rust zette Van Vooren Dauwendae le op 1-2 en leken de Middelbur gers op weg naar een zege. Het liep echter anders, want door een hattrick van Sjoerd Verhulst tus sen de 64e en 76e minuut kwam het tiental van Oostkapelle op 4-2. Invaller Thomas Hogeweg maakte er nog 5-2 van. SSV'65-DBGC 5-1: Bas Biester- bosch kopte SSV'65 naar de 1-0 en voordat broer Sam Biesterbosch in de 25e minuut de 2-0 maakte schampte DBGC de paal. Door goals van Perry Bek en Thomas Mattheijer, uit een strafschop, leid de SSV'65 bij rust al riant. In de 59e minuut was Bas Biesterbosch weer trefzeker. Jeroen Sep maakte nog de 5-1. eerste halfuur was nog voor Prin senland, maar de 37-jarige doel- Met tien man zette Oostkapelle tegen Dauwendaele een 1-2-achterstand om in een 5-2-zege man Guido Vinke toonde vorm. In de 35e minuut, met de 1-0 van Peter Doens, kwam de ommekeer. Via Dennis van Passel werd het voor de pauze nog 2-0. Na 69 mi nuten tikte Niek Luime een voor zet van Ruben de Haas binnen en in de 84e minuut bekroonde A-ju- nior Joost Simons zijn tweede in valbeurt in de hoofdmacht met de 4-0. Nieuwdorp-De Meeuwen 0-3: Bin nen het kwartier opende Kevin Janse de score. Daarna kreeg ook Nieuwdorp kansjes en claimde de ploeg tot twee keer toe een straf schop. In de 42e minuut kopte ook Jean-Paul van As nog eens op de lat. Vlak na rust hield keeper Ruud la Grand Menno de Nooijer van de 0-2 af, maar het bleek uit stel van executie. In de 86e mi nuut kopte Janse de 0-2 binnen en uit een counter tekende Robin Da- vidse voor de 0-3. Jij werkt eigenlijk te lang met dezelfde spe lers. Jij bent toch een slimme trainer? Dan weet je dat." De mond hoeken van OSS'20-voorzitter Martin van de Wijdeven krulden omhoog. Met een biertje in zijn hand plaagde hij Vlissingen-trai- ner Ruud Pennings wat in het sponsorhome van de Walcherse club en hij had de 0-2-uitslag aan zijn zijde. Maar Pennings had de historie. „De meeste successen die we hier hebben geboekt, kwamen door die vastigheid en herken baarheid", counterde de coach, die gisteren alweer voor de vier de competitiewedstrijd op rij geen drie punten greep. En vastig heid, dat is waar de spelers van Vlissingen in de ogen van Pen nings weer naar hunkeren. KARAKTERISTIEK „Door personele problemen hebben we vaak in wisselende sa menstellingen gespeeld", vertel de de hoofdcoach. Zo moest hij het lang stellen zonder spits Yves Nyemb, is zaalvoetbalinternatio nal Saïd Bouzambou niet altijd beschikbaar en liep Roysel James een zware knieblessure op. En bo venop de personele problemen kwam de sportieve malaise. Vlissingen wil meestrijden om de titel in de hoofdklasse B, maar laat voor een kampioenskandi daat te veel punten liggen. Ploe gen als DHC, Deso, RKAVV en OSS'20 moeten dan verslagen worden, maar dat bleek voor Vlis singen vooralsnog lastig. Tegen de drie eerstgenoemde ploegen kwamen Pennings en zijn spelers nog weg met een punt, midden moter OSS'20 keerde met drie punten huiswaarts. De Brabanders begonnen be paald niet voortvarend aan het seizoen, proefden pas in de acht ste speelronde het zoet van de overwinning, maar boekten - met de overwinning op Vlissin gen meegerekend - vier zeges in de laatste vijf duels. Volgens Pen nings mede omdat ze week in week uit met dezelfde spelers aan de aftrap verschijnen. Flow „Zij zitten nu in een flow", wees Pennings naar de zegereeks van de opponent. „Dat willen wij ook, daar hoop ik op. Want Yves is alweer terug, Roysel is op de weg terug en ik verwacht dat we na de winterstop weer compleet zijn. Want ik zie het zo: de eerste competitiehelft is nu voorbij, in de tweede helft kunnen we nog een hoop rechtzetten. We kun nen nog voor een periode gaan, maar de titelstrijd is ook nog niet voorbij." De hoofdklasse B is namelijk OSS'20 zit nu in een flow. Dat willen wij bij Vlissingen ook, daar hoop ik op De Westhoek voetbalde goed en kwam op 1-0 dankzij Delano Westerink. Veere kwam beter in de wedstrijd, maar de 2-0 werd gemaakt door Jelle Boogaard. Na rust zorgde Ruben de Looff voor de aansluitingstreffer, maar niet veel later maakte Mark de Feiter de 3-1. De matig fluitende leidsman vond het daarna nodig om Den nis Schuitemaker van FC De Westhoek zijn tweede gele kaart te geven en ook trainer Steven Seedo met rood van het veld te sturen. Bruse Boys gaat als Herbstmeis- ter de winterstop in. Na drie ne derlagen in de laatste vier com petitiewedstrijden in de tweede klasse E was de equipe van trai ner Marco Groeneveld zaterdag op eigen veld met 2-0 te sterk voor Terneuzense Boys. Seroos- kerke herstelde zich tegen con current FC Axel van de der by-vernedering tegen De Meeu wen (6-0-verlies) van vorige week. Klaas Verspoor Vlissingen Zaamslag-Prinsenland 4-0: Het A Tom Blomaard in actie voor Bruse Boys in het met 2-0 gewonnen duel met Terneuzense Boys. foto marieke mandemaker Vlissingen snakt Vlissingen Vlissingen - OSS'20 0-2 (0-1). 33. Tom Pijnenburg 0-1,85. David McLaughlin 0-2. Scheidsrechter: J. Tem pelaar (Dordrecht). Aantal toeschouwers: 150. Vlissingen: Joan van Bel- zen; Renzo Roemeratoe, Jarreau Manuhuwa, Milton Roemeratoe, Daniel Jan sen; Etienne Mallie (71. Ge- raldi Geerman), Khalid El Hattach, Quincy Gooding (77. Saïd Bouzambou); Regi- lio Pinas (46. Raymond Wolff), Yves Nyemb, Hoes sein Bouzambou. Ruud Pennings In de vierde klasse A van het za terdagvoetbal boekte FC de Westhoek zaterdag een knap pe 3-1-overwinning op Veere. Door de nederlaag ziet Veere de twee bovenste ploegen ver der weglopen. Robin Hamelink Vlissingen Noormannen-Domburg 3-2 (3-1). Chiel Maranus 0-1, Erwin Pouwel- se 1-1 en 2-1, Dylan Maljers 3-1 en Wouter de Visser 3-2. MZVC-Bevelanders 1-4 (0-1). Baj- ram Bajra 0-1 en 0-4, Cahit Arslan- lar 0-2 en 0-3 en Jaimy Tims 1-4. Spui-Heinkenszand 2-3 (1-1). Mai- kel Verschuren 1-0, Rowan de Jon ge 1-1, Joram Scheele (strafschop) 2-1 en Matthijs van den Dries 2-2 en 2-3. FC de Westhoek-Veere 3-1 (2-0). Delano Westerink 1-0, Jelle Boog aard 2-0, Ruben de Looff 2-1 en Mark de Feiter 3-1. Bijzonderhe den: Rood voor trainer Steven See do en twee keer geel voor Dennis Schuitemaker (Beiden FC de West hoek). Zeeland Sport-Nieuwland 5-1 (2-0). Zeki Mayo 1-0, 2-0 en 5-1, Soufian Bohadi 3-0 en 4-1 en Timo Donze 3-1. DwO'15-Hoedekenskerke 1-1 (0-1). Richard Uitterhoeve 0-1 en Nicky Vermeulen 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57