Gouden wissels helpen Luctor'88 aan degelijke zege op Steen 15 Dammers PWG blijven uitstekend presteren Zeeuwse hoofdklasser is nieuwe koploper Korfballers uit Arnemuiden maken een achterstand van acht punten goed tegen de onttroonde koploper KCC en winnen met 23-21. Als je de punten voor de poorten van de hel wegsleept, mag je even zó blij zijn maandag 12 december 2016 Met gevaar voor eigen leven gooide Anita de Ridder zich zaterdag in een duel met één van de reusachtige mannen van KCC. Met die vechtlust maakte de korfbalster van TOP Arnemuiden iets los bij haar medespelers én het publiek. Want met die risi covolle actie verdiende ze een strafworp, die door Dylan Gillis sen benut werd. „Ik denk dat dat het kantelmoment was.", zei ze na de 23-21-overwinning. „Vanaf toen - ergens halverwege de twee de helft - wist iedereen: als je er heel hard voor knokt, kunnen we toch winnen." Vooral De Ridder geloofde voortdurend in een goede afloop voor hoofdklasser TOP. Zelfs toen de ploeg, na een abominabele eer ste helft, met een 7-13-achterstand ging rusten. En zelfs toen KCC, de koploper die tot dusverre op alle fronten beter was, nog op 7-15 kwam. Acht punten verschil... Dat was toch nooit meer goed te maken? „Wij dachten van wel", zei De Ridder. „Wij zijn rustig ge bleven en hebben het in de rest van de tweede helft goed opge pakt." Na de bliksemstart (3-1) verloor TOP de grip op de wedstrijd volle dig. „We probeerden het heft wel weer in handen te krijgen, maar op een volledig verkeerde ma nier", vond trainer Arco Goed koop. Hij doelde op het zeer risi covolle verdedigen, waaraan met name Corné Bezemer zich schul dig maakte. „Die onrust in de de fensie, waar alle afspraken losgela ten werden, sloeg over naar de aanval. Daar werd naar de mooie oplossing gezocht, maar die werk te niet. Het moest zakelijker. Met al die fantasiepassjes raakten we de ballen alleen maar kwijt." Al voor rust bracht de coach Em- melie Bouwens erin voor de zieke en toch gestarte Petra van Belzen. Bijna tegelijkertijd loste Jurriaan Bouwens Corné Bezemer af. Met hen in het veld kwam de verdedi ging op orde en begon het in de aanval te lopen. Langzaam veerde TOP op; spelers die voor rust on zichtbaar waren, kregen weer moed. De Ridder: „Je zag het be sef komen dat wij deze wedstrijd niet hoefden te verliezen. Meer dan in voorgaande jaren geloof den we erin dat we een achter stand konden wegwerken." KCC bewandelde de omgekeer de weg: de koploper uit Capelle aan den IJssel was hard, fel en scherp in de eerste helft, maar zak te na rust volledig in. Tekenend was dat de Zuid-Hollanders bin nen acht minuten drie strafwor- pen misten. De opgaande lijn van TOP en de neergaande lijn van KCC kruisten elkaar in de 43ste minuut. Het werd toen door Gillis sen 20-20. In de resterende zeven minuten trokken de ontketende Arnemuidenaars door naar 23-21. De opluchting na afloop was im mens. TOP vierde de overwinning en het veroveren van de kopposi tie als een kampioenschap. „Dat is ook wel logisch", zei de zelfs licht geëmotioneerde Goedkoop. „Als je de twee punten zo voor de poor ten van de hel wegsleept en als de wedstrijd zo'n sprookjesscenario heeft, dan mag je dat wel even zó blij zijn." De winst - en de manier waar op die totstandkwam - was een belangrijke aanwijzing voor de trainer. „Ons doel voor dit sei zoen is om in wedstrijden con stant een hoog niveau te halen. Dat is, zo heeft iedereen kunnen zien, vandaag weer niet gelukt. Maar in andere facetten zie ik wel ontwikkelingen. We blijven over eind in moeilijke omstandighe den en kunnen ook heel makke lijk in wisselende samenstellin gen spelen." Daarmee wees hij op de opstel ling die hij verzonnen had om KCC en de coach van die ploeg, Richard van Vloten, te verrassen. Hij had Jeanine Marijs en Anita de Ridder van vak verwisseld. „De teams kennen elkaar door en door. Dan moet je met iets ko men", zei Goedkoop. „Maar Ri chard had ook iets bedacht: hij liet zijn vertrouwde eerste aanvalsvak in de verdediging beginnen. Ieder een stond dus tegenover iemand waarop ze eigenlijk niet gerekend hadden, maar ook daarmee kon den we omgaan." Luctor'88-Steen 3-1: In de rust waren beide coaches het erover eens dat de stand halverwege ook 2-2 had kunnen zijn in deze vol gens hen „échte, soms wat En gels aandoende wedstrijd." Na de rust opende Barry Olier- hoek de score (1-0), waarna inval ler Robbie Totté, één van de drie spelers uit het tweede team, de voorsprong verdubbelde: 2-0. Tijs de Puysseleijr bracht de spanning terug (2-1), maar op nieuw had coach Mick Vujovic een goede hand van wisselen: de zojuist ingevallen Sem van den Dries tikte achter zijn standbeen langs de 3-1 binnen. Corn Boys-Patrijzen 1-4: De be zoekers kwamen op voorsprong via Edwin Capello (0-1), waarna Said Othman Sleiman de thuis ploeg op gelijke hoogte bracht: 1-1. Lang nagenieten was Corn Boys echter niet gegund, want nog voor rust brachten Leon Bek en Marvin Rijk de stand op 1-3 en zo ging Patrijzen met een rui me marge de kleedkamers in. In de tweede helft had Patrij zen een duidelijk veldoverwicht, maar mede dankzij paal en lat bleef een ruimere marge uit voor de club uit 's-Heerenhoek. In de tweede helft was alleen Marvin Rijk nogmaals trefzeker namens Patrijzen. Hij bepaalde de eind stand op 1-4. Het damtiental van PWG 's-Gra- venpolder blijft het uitstekend doen in de eerste klasse B. Na de 12-8-overwinning van zaterdag op 020 2 deelt het team de eerste plaats met VAD. Middelburg ver loor met 11-9 van Zaanstreek 2 en zakte naar de negende plaats. PWG was niet in de sterkste op stelling afgereisd, maar toch bleek het team te sterk voor de Amster damse middenmoter. Hoewel er veel spectaculaire partijen ge speeld werden, eindigden acht par tijen in een puntendeling. Heel knap was het gelijkspel van inval ster Jeanine van der Horst tegen de sterkste speler bij de thuis ploeg. Salomon de Jong en Fons Huijbreghts misten in complexe partijen de winst en Jaap Veer- hoek ontsnapte in de slotfase aan een nul. Aart Walraven en Arie den Hollander boekten zeges en beslisten het duel. Voor de Middelburgse damclub kwam de nederlaag van zaterdag hard aan. De Middelburgers be gonnen in Zaandam met een 2-0-achterstand omdat ze met ne gen man waren afgereisd, maar na een winstpartij van Jan Flikweert stond het weer gelijk. Daarna liep het mis en verloor Middelburg voor het eerst dit seizoen. Sprookjesscenario TOP Roeland van Vliet Arnemuiden Arco Goedkoop, trainer TOP Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Ani ta de Ridder 6, Dylan Gillissen 5, Jur riaan Bouwens en Jurgen Janse 2, Peter van Belzen 1. Luctor'88 heeft de eerste sei zoenshelft in de vierde klasse A van het zondagvoetbal met een goed gevoel afgesloten. De ploeg uit Heinkenszand won met 3-1 van Steen en boekte daardoor een zege in alle thuis duels tot nu toe. Ook Patrijzen won gisteren. Op bezoek in Sas van Gent werd Corn Boys met 1-4 verslagen. Jos van Belzen Vlissingen Daaf Kasse Vlissingen Van Ovfve" TOP-speler Jurgen Janse is aan de bal in het zo spectaculair gewonnen duel met KCC. Ploeggenoot Peter van Belzen probeert hem te helpen, foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 42